Ważne

Xiaomi tłumaczy, dlaczego do tej pory w MIUI nie było opcji dzielenia ekranu

Nakładki producentów są o tyle fajne, że bardzo często oferują funkcje, których na próżno szukać w “czystym” Androidzie. MIUI Xiaomi jest jednym z najbardziej rozbudowanych interfejsów, aczkolwiek także nie ma kilku, wydawałoby się “oczywistych”, udogodnień. Jednym z nich jest możliwość dzielenia ekranu. Właśnie dowiedzieliśmy się, dlaczego Chińczycy tyle zwlekali z wprowadzeniem tej opcji.

Po pierwsze, Xiaomi dłuuugo zastanawiało się, w jaki sposób zaprogramować funkcję dzielenia ekranu oraz jak ona wpłynie na sposób i komfort użytkowania smartfonów. Niemałą przeszkodę stanowił także fakt, że ma to być opcja MIUI, a nie funkcjonalność, “przynoszona” bezpośrednio przez samego Androida.

Przypomnijmy bowiem, że interfejs producenta jest prawie całkowicie niezależny od Zielonego Robocika – tę samą wersję MIUI mogą mieć zarówno smartfony, pracujące na Androidzie Lollipop, jak też Androidzie Marshmallow, czy Androidzie Nougat. A jedynie ten ostatni natywnie wspiera obsługę dwóch okien. Xiaomi musiało więc wymyślić, jak “przenieść” tę funkcję również na inne systemy.

Kolejnym powodem, dla którego Chińczycy tak długo zwlekali z implementacją przywoływanego tutaj rozwiązania, była konieczność przeprojektowania menu wielozadaniowości. Cały proces musi być bowiem bardzo intuicyjny – tak, aby każdy użytkownik od razu zorientował się w zasadach jego działania i korzystał z tej opcji.

Xiaomi musiało dopracować także kwestie, związane z optymalizacją oraz animacje i inne takie, software’owe sprawy.

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Redmi 4A (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: MyDrivers przez GizmoChina

Komentarze

 • Maciej Szkudlarek

  Skąd info że stabilna w przyszłym miesiącu skoro nawet dev nie ma jeszcze?

  • OK, zagalopowałem się ;)

   • Maciek G.

    Podajecie listę smartfonów, które otrzymają oficjalnie Nougata i miui
    9.0. Jest tam Redmi Note 4, jednak w zapowiedziach Mi nie ma wzmianek
    odnośnie tego fona. Jak to w końcu jest?

 • Spili

  Jakoś za tą funkcją nie tęsknię. Nie używałem. Brakuje mi bardziej tego że Smart Lock nie działa na MIUI…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona