Ważne

Pierwsza oferta publiczna PLAY na giełdzie. Operator jest warty 9,1 mld złotych

PLAY, w związku z planowanym wejściem na Giełdę Papierów Wartościowych, ogłosił cenę akcji oferowanych w pierwszej ofercie publicznej. Za jedną akcję będzie trzeba zapłacić 36 złotych. Uprawnieni pracownicy kupią je po 30,60 zł.

PLAY, pod względem zarejestrowanej liczby klientów, jest drugim co do wielkości operatorem telefonii komórkowej w Polsce – na koniec marca 2017 r. miał ponad 14,3 mln klientów. Świetnie też radzi sobie, biorąc pod uwagę ilość podpisanych umów abonenckich. Na koniec kwartału zakończonego 31 marca 2017 r. ponad 48% wszystkich przyłączeń kontraktowych netto dotyczyło właśnie przyłączeń do sieci PLAY.

Podając te informacje, PLAY zachęca do zakupu akcji. Według firmy, jest to:

 • największa pierwsza oferta publiczna na polskiej giełdzie nie wliczając ofert
  prywatyzacyjnych,
 • jedna z pięciu największych ofert pierwotnych na polskim rynku w ogóle,
 • największa pierwsza oferta publiczna firmy telekomunikacyjnej w Europie od czerwca 2015 roku

Polski rynek telefonii komórkowej to dobry biznes. W roku 2016 to właśnie on wygenerował najwyższe przychody operacyjne spośród wszystkich segmentów rynku telekomunikacyjnego (ok. 26,3 mld złotych). Przychody te stanowiły w przybliżeniu pięciokrotność przychodów rynku stacjonarnego.

W Polsce pod koniec marca było zarejestrowanych ogółem 52 mln kart SIM. Sporo uwagi poświęca się dostępowi do internetu. Według firmy PMR, internet mobilny stanowi 52% usług wszystkich abonentów internetowych w Polsce. Dzięki temu osiągnęliśmy szóstą pozycję w UE pod względem nasycenia rynku mobilnymi usługami szerokopasmowymi. Na dzień 30 czerwca 2016 r. nasycenie to kształtuje się w naszym kraju na poziomie 114,6%, podczas, gdy średnia dla 28 państw Unii Europejskiej wynosiła na ten dzień 84,7% (liczona jako poziom subskrypcji na 100 osób).

Z prospektem emisyjnym akcji PLAY można zapoznać się tutaj.

źródło: informacja prasowa

Komentarze

 • Marek

  650 zl za sztuke? To chyba mniej niz za swiniaka.

 • Ja tam odszedłem do nju z rachunkiem. Wszelkie majstrowanie przez nich z roamingiem krajowym, transferem przesądziły – wracając krajową “11” zgubiłem zasięg na około 30 minut! Masakra… T-mobile służbowy miał na maxa zasięg w tym samym czasie.

  • Preza

   A mojego znajomego firma przeniosła sie do playa jakis czas temu. Wcale bym tego nie wiedział, tylko zaczęło mi rwać połączenia jak z nim rozmawiam, a to po prostu “zasięg 4 sieci” :)

 • Barilla

  Zawsze się zastanawiam co ludzi ciągnie do Playa. Kogo znam z telefonem w tej sieci to narzeka.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona