Ważne

Załatwiliśmy dla Was niższą cenę Phoenix – zamiennika Messengera z dymkami czatu

Facebook Messenger to bardzo ciekawy przypadek. Wszyscy z niego korzystają i jednocześnie go nienawidzą. A powodów nienawiści jest wiele. Zaczynając od ilości nowych, niezbyt potrzebnych funkcji, na zużywaniu zasobów kończąc. Jednak Messenger ma pewne usprawnienie, którego nigdzie indziej znaleźć nie mogliśmy. Ani w Messenger Lite, ani w produktach firm trzecich. Mowa tu o dymkach czatu.

Gdy ktoś skarży mi się, że jego telefon trzyma krótko na baterii, to zaczynam od słów: A aplikację Facebooka masz? Gdy odpowiedź brzmi pozytywnie to tę osobę namawiam na usunięcie tego programu i korzystanie z alternatywnych rozwiązań, na przykład z klientów Facebooka. Zazwyczaj po zmianie aplikacji człowiek ten jest bardziej zadowolony z czasu pracy, jaki zapewnia mu ogniwo baterii jego telefonu. Jednak po tym chce osiągnąć jeszcze lepsze wyniki, a jak tego najłatwiej dokonać? Usuwając kolejną aplikację od Facebooka.

Z Messengera korzysta prawie każdy. O ile do alternatyw aplikacji Facebook ludzie dają się namówić, tak do zamienników Messengera już prawie nikt. Związane to jest z tym, że w oryginalnej aplikacji do rozmów jest wiele ciekawych rozwiązań. A gdyby tak Facebooka i wygodnego Messengera zamknąć w jednym, lekkim produkcie? Dzięki Phoenix to jest możliwe!

Phoenix to szybki i przejrzysty wrapper Facebooka

Phoenix – podobnie jak Swipe Pro (o którym później) – wyświetla treści za pomocą przeglądarkowej, mobilnej wersji Facebooka, choć mocno wpływa na sam interfejs portalu. Wiele rzeczy zostało usprawionych dzięki dodatkowym przyciskom czy opcjom.

Do dyspozycji dostajemy kilka motywów oraz tryb nocny. Dodatkowo możemy zmienić wielkość czcionki. Jednak znajdziemy też kilka oryginalnych usprawnień, których nigdzie indziej nie zauważyłem. Możemy uruchomić Adblocka, dzięki któremu nie będziemy widzieć postów sponsorowanych, a także samą aplikację zablokować hasłem. Znajdziemy też usprawnienia dotyczące kopiowania tekstu, zapisywania zdjęć czy oszczędzania danych, a nawet jeszcze więcej innych funkcji, które powinniście odkryć sami.

Dymki czatu nie tylko w oryginalnym Messengerze

Dymki czatu to dla wielu usprawnienie, bez którego ciężko sobie wyobrazić codzienne korzystanie z telefonu. Niestety, do tej pory było ono dostępne tylko w Messengerze. Jednak znalazło się rozwiązanie, którego na próźno szukać gdzieś indziej – nawet w Messenger Lite. Autorzy Phoenix przygotowali własne dymki czatu. Działają one dokładnie tak samo, jak w pierwowzorze. Możemy mieć je uruchomione cały czas, bez względu na to, z jakiej aplikacji aktualnie korzystamy. Dzięki uprzejmości Grzesia, kolegi z Tabletowo.pl, postanowiłem Wam pokazać działanie tej funkcji. Oto jak to wygląda:

Znajomo prawda? Na pierwszy rzut niewiele się to różni od oryginału. Jednak po uruchomieniu czatu dostrzeżemy różnice – jest to przeglądarkowa wersja Messengera, jednak została ona zamknięta w bardzo wygodnej formie.

Jest to nowość, a więc będą kolejne usprawnienia

Phoenix nie jest aplikacją bezproblemową. Z pewnością dostrzeżecie kilka błędów. Może boleć brak języka polskiego oraz to, że za większość funkcji musimy zapłacić. Wersja Pro kosztuje w sklepie Google Play 8,89 złotych.

Skontaktowałem się z autorem programu, którym jest Asama Shahbaz. Jak sam powiedział, jest to nowy produkt, a same dymki czatów zostały dodane niedawno, a więc nie może się obejść bez błędów. Jednak zaraz po tym Asama zapewnił mnie, że program oraz wszystkie jego funkcje będą na bieżąco poprawiane. W planach ma przede wszystkim usprawnienie wcześniej wspomnianych dymków czatu, ale także dodanie kolejnych motywów.

Zapewne powiecie: Panie autorze, ale tyle razy już chwaliłeś sobie Swipe Pro for Facebook. No i macie rację. Przez te kilka miesięcy korzystałem z tej aplikacji. Ba! Nawet Asama Shahbaz przyznał mi się, że Swipe był dla niego inspiracją do stworzenia Phoenixa. Jednak po ostatniej aktualizacji, program ten zaczął chodzić o wiele gorzej. Był wolny i ciągle monitował o błędach. Dlatego też zostałem zmuszony do znalezienia alternatywy, która – jak się okazało – jest po prostu świetna.

Komentarze

 • Mlody

  Ale mi obnizka o zlotowke… Za 3 zlote moze bym kupil. Artykul sponsorowany i tyle. Stracone 3 min z zycia.

 • Dtech

  Ja korzystam z Simple Pro od czasu kiedy byl w promocji czyli za darmo. Z początku miałem go tylko przetestować przez dzień i wrzucić z telefonu, ale został ze mną na dłużej i do kosza poszła oficjalna apka FB. Całkiem fajna apka, ma wszystko czego od FB można by wymagać. Kiedyś miękka też dymki czasu ale chyba wyrzucili już tą funkcję bo generowała za dużo problemów.

 • WSZR

  Nadal wolę Friendly.

 • a ja sobie własnie przetestuje zamiast friendly

 • sirrah777

  Dymki to jest pierwsza rzecz jaką się w Messengerze wyłącza. Chyba nic tak bardzo nie denerwuje.

  • LuckyOne

   Też nie cierpię dymków i z chęcią używałbym tylko Messengera Lite. Niestety zwykły messenger dalej wisi w telefonie ze względu na killerfeature jakim jest udostępnianie lokalizacji.

   • sejfit

    Przecież nawet już mapy google maja udostępnianie lokalizacji ?

    • LuckyOne

     Takie na żywo przez godzinę też?

     • Hubi75

      GLYMPSE – nic lepszego nie ma :)

     • regoat

      Też

  • jamirq!

   Najlepsza rzecz. Pozwala na szybką komunikację bez wychodzenia z aktualnie używanej aplikacji

 • Internetowy Dziadek

  “Wszyscy z niego korzystają…”
  No więc nie wszyscy. Mówię nie tylko o messengerze, ale i o FB. Tak, istnieje życie pozafejsbukowe, pozatwitterowe, etc. choć dla niektórych to abstrakcja.

  OK, używanie kwantyfikatorów ogólnych jest domeną młodzieńczego huraoptymizmu, ale to razi starszych czytelników. Popracujcie nad tym, bo na tabletowie mnóstwo takich nieuprawnionych uogólnień.

 • Mlody

  Dziekuje bardzo za usuwanie moich komentarzy. Bardzo na profesjonalnym poziomie.

 • eGzu

  Zgodził się obniżyć do jakiej kwoty? Pytam, ponieważ ja mam za free i nie pamiętam, czy kiedyś kupiłem i się mi nie spodobało :P

  • dodo

   Me 2.

 • ZRIron

  Niestety w żadnym zamienniku, tak jak i w przeglądarce, nie da się wspominać o osobach w postach

  • Michał Spiechowicz

   Oczywiście że się da, zarówno w friendly jak i Simple pro z których korzystałem można to zrobić bez problemu

   • ZRIron

    U mnie niestety nigdy to nie działa, nieważne na jakim telefonie, ale może to ja coś robię źle :p

   • ZRIron

    W zasadzie da się, ale tylko w przypadku komentarzy, gdy chce o kimś wspomnieć w poście którego sam chcę udostępnić lub udostępnić jakiegoś posta z fanpage’a, grupy lub tym podobne, nie mogę wspominać

 • dodo

  Ale czy jest aplikacja zastępująca tylko Messengera? Kontakty ,wiadomości itd. żeby były te same co na fb tylko żeby była inna aplikacja. Te powyższe zawieraja również w sobie samego FB którego nie potrzebuje.
  Dzięki.

 • Marcin

  Zainstalowałem apkę, odpalam, loguję fb i wszystko okej. Wychodzę z aplikacji do menu, po włączeniu ponownie aplikacji wymaga ponownego logowania, wtf?

 • Natalia

  a co w tym stylu na iOS?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona