MIUI 9 już niedługo przejdzie w fazę zamkniętej bety

Okazuje się, że na MIUI 9 czeka więcej osób niż można było się spodziewać. Nowa odsłona nakładki od Xiaomi – jak wielu fanów marki wskazuje – ma wprowadzić firmę w 2017 rok, bowiem teraz, pomimo aż przytłaczającej ilości funkcji, nadal brakuje kilku rozwiązań, które już dawno powinny znaleźć się w urządzeniach tego producenta.

2017 można uznać jako rok prostoty i funkcjonalności. Mniej-więcej to pokazali niemalże wszyscy producenci telefonów. Ba! Nawet Huawei postanowił mocno odświeżyć swoją nakładkę EMUI, która w wersji piątej stała się o wiele bardziej przystępna użytkownikowi. No właśnie, prawie wszyscy. Xiaomi tego nie zrobiło. Już od momentu pierwszego uruchomienia telefonu właściciel może poczuć się przytłoczony. Fani marki liczą, że przy MIUI 9 się to zmieni.

Najnowsze informacje wskazują na to, że MIUI 9 ma przejść w fazę zamkniętych testów beta już pod koniec tego miesiąca. Co to dla nas oznacza? Nowa odsłona nakładki od Xiaomi będzie dostępna na mniejszej puli urządzeń niż się spodziewano. Także wpłynie to na datę opublikowania jej wersji stabilnej. A kiedy takowa ma się pojawić? Prawdopodobnie pod koniec sierpnia, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Xiaomi Mi 5

MIUI 9 powinno pojawić na następujących urządzeniach: Mi 6, Mi Note 2, Mi 5, Mi 5C, Mi 5S, Mi Mix, Mi Max 2, Mi Max, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi 4X, Redmi 4, Redmi Note 3, Redmi 3s oraz Mi Pad 3. Nowa wersja nakładki będzie bazować głównie na Androidzie 7.0/7.1 Nougat i zostanie wyposażona we wszystkie nowości, które mogliśmy znaleźć w systemie Google. Jak wiadomo jednak, wersja MIUI nie jest zależna od tego, na jakim Androidzie działa Xiaomi użytkownika.

źródło: TechDroider; na zdjęciu wyróżniającym znajduje się Xiaomi Redmi 4X

Komentarze

 • Dtech

  Więc pewnie wraz z wejściem nowej wersji MIUI można się spodziewać premiery Redmi Pro 2 (lub X bo tak mają teraz przemianować ta serię podobno) lub Redmi Note 5.

  • maxiges

   Na redmi note 5 bym nie liczył bo redmi 4x nadal mega dobrze się sprzedaje. Raczej właśnie bym o stawiał na redmi pro 2 bo obecnie dużo firm wypuszcza smartfony z dwoma aparatami z tyłu, a niektóre nawet z dwoma z przodu. Oby teraz w redmi pro postawili na snapdragona

   • Dtech

    Note 4X może i dobrze się sprzedaje, ale wątpię żeby to ich powstrzymało przed wypuszczeniem Note 5. Pod koniec sierpnia minie rok od momentu zaprezentowania Note 4 i wcale bym się nie zdziwił jak jednak wtedy zadebiutowałaby wersja 9 MIUI. Wszystkie przecieki do tej pory wskazywały, że Redmi Pro 2 będzie na starcie mieć Snapdragona 660, ale straci drugie oczko aparatu na rzecz wyświetlacza LCD o proporcjach 18:9 i wąskich ramek.

 • grzegorz.lki

  To co napisałeś nawet w połowie nie zgadza się z tekstem źródłowym.

 • galakty

  Stek bzdur i nieścisłości, niestety… Po pierwsze MIUI9 nie ma nic wspólnego z Androidem 7. To oczywiste, że większość urządzeń będzie na Nougat, bo taki obecnie jest Android. I brakuje sporo telefonów, które dostaną MIUI9, np. seria Mi 4, ale to już szczegół.

  • Dlatego jest tam napisane, że wersja MIUI nie zależy od wersji Androida. Zostały wypisane urządzenia, które z pewnością dostaną najnowszą wersję nakładki. Starsze urządzenia zapewne także dostaną, choć nie jesteśmy pewni, które dokładnie, dlatego nie zostały one wymienione.

   • galakty

    Od kiedy “The rumored devices” oznacza “Z pewnością”? ;)

    • Xiaomi aktualizuje swoje urządzenia przez kilka lat, ale zostały wypisane najnowsze sprzęty, bowiem do właśnie takich mamy największą pewność. Jak już wspomniałem – starsze urządzenia zapewne też dostaną aktualizację, ale nie wiemy, które modele, a więc nie możemy ich wypisać.

     • I†achi

      Możemy. Wszystkie poza Mi2, Redmi 2. Które zapewne i tak dostaną, ale są stare, więc nie muszą.

 • Rafał Czapiewski

  Mam Androida 6 (RN3SE) i mi wystarcza ale za MIUI 9 bardzo czekam.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona