Ważne
Wiko VIEW

Play wprowadza Stan Nielimitowany, czyli całkowity, prawdziwy no-limit

Wszyscy operatorzy oferują tzw. no-limity, jednak w każdym przypadku – mimo wszystko – ma on jakieś ograniczenia. Play postanowił wyjść przed szereg i zaproponować “prawdziwy no-limit”. W Stanie Nielimitowanym klienci otrzymają zestaw aż siedmiu usług.

Dokładniej chodzi o:

 • nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych,
 • nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych,
 • nielimitowany internet w kraju,
 • darmowy roaming na terenie Unii Europejskiej (co to dokładnie oznacza – prawdopodobnie zasadę Roam Like At Home; na nielimitowany internet w UE bym jednak nie liczył, choć tak dało się zrozumieć podczas konferencji prasowej),
 • nielimitowany dostęp do Tidala (standardowy koszt to ~20 złotych),
 • nielimitowany dostęp do ShowMax (standardowy koszt to ~20 złotych),
 • dostęp do usługi Play Now (telewizji w smartfonie).

Ceny

 • SOLO (jedna karta SIM) – 50 złotych,
 • DUET (dwie karty SIM) – 80 złotych (po 40 złotych od osoby),
 • RODZINA (trzy karty SIM) – 105 złotych (po 35 złotych od osoby); w tej ofercie można dokupić nawet osiem kart SIM; posiadacze Karty Dużej Rodziny czwartą i piątą kartę SIM dostaną z rabatem 50%.

Dla przenoszących numer z innej sieci przewidziano rabat w wysokości 10 złotych na zawsze, jeżeli wezmą umowę z urządzeniem. Będzie też Stan Nielimitowany MINI za 20 złotych z rozmowami bez limitu i 2GB internetu. W ofercie pojawi się także Stan Nielimitowany DOM WiFi za 40 złotych, w którym oprócz umowy ze smartfonem, dodawany ma być internet do domu bez limitu GB.

Dla klientów biznesowych przewidziano natomiast nową ofertę Formuła Perfect Box dla Firm – dwa numery + internet do biura za 50 złotych (pod warunkiem, że jeden numer zostanie przeniesiony z innej sieci).

Nowa oferta będzie dostępna w sprzedaży od 23.06.2017. Promować ją mają Kuba Błaszczykowski, Arkadiusz Jakubik i Martyna Wojciechowska.

Źródło: Blog Play, własne

Komentarze

 • Andrzej

  Czekamy na szczegóły odnośnie tego internetu no limit bo gdzieś haczyk musi być

  • 2451

   Dokładnie. Jeśli się okaże, że jednak są limity po ktorych internet zwalnia to mam nadzieję, że odpowiedni urząd dowali dużą karę.

   • Łukasz Zacharski

    pewnie do 150GB potem zwolni do 15 MBit/s (wg mnie do codziennych taskow powinno wystarczyc, choc nie wiem jak jest w tej nowej ofercie), jednak bardziej mnie interesuje czy poprawili jakość połączeń głosowych i kolejkowanie przy korzystaniu w roamingu krajowym z nadajników plus czy t-mobile. sam nie mam nr w play – własnie przez ten problem zrezygnowałem, ale jestem ciekaw.

    • Mariusz

     Ja bym stawiał na wariant taki jak ma RBM, czyli 100 GB miesięcznie, a po przekroczeniu możliwe obniżenie do 2 Mb/s. Ale zawsze można mieć nadzieję na coś lepszego.

    • playowiec

     Potem zwolni do 15 Mb/s? ha ha ha, czy ty w ogóle wiesz, co piszesz? 15 Mb/s, to w wielu miejscach kraju nie lada wyczyn dla Play. Po za tym, jeszcze w większej ilości miejsc naszej cebulandii, Play musi się ratować roamingiem, bo ich zasięgi w ogóle brak, a wtedy prędkość masz przyciętą z urzędu do 1,5 Mb/s. Internet z Play jest dobry tylko dla tych, którzy mieszkają w pobliżu nie przeciążonego playowego BTS-a.

    • 2451

     Dlatego NIE może używać zwrotu “bez limitu”. Limit jest, po przekroczeniu którego prędkość zwalnia. To świadome wprowadzanie konsumentów w błąd, a uchodzi bez żadnej kary od lat.

  • Bartłomiej Mazur

   Haczyk to 100GB.

   • www

    Jak ograniczą kolejny raz roaming krajowy do 0,5Mb/s to też będą udowadniali, że da się z tego korzystać.

   • Andrzej

    To nie najgorzej. W plusie mam 14 GB i później 512mb/s.. Abonament 99zl.. Na lte przy tym 512 w telefonie yt na 360p chodzi w miarę płynnie.

  • oem

   ten “CAŁKOWITY, PRAWDZIWY NO-LIMIT: (według autora artykułu i Play) tak naprawdę w przypadku internetu ma ograniczenia do 10 GB (solo), 20 GB (duet), 30 GB (rodzina), po których internet zwalnia do 1 Mb/s przy pobieraniu danych i do 384 kb/s przy wysyłaniu. Dodam, że w cenniku ukryte są inne podwyżki: 19,99 zł za wymianę karty sim, 19,99 zł za zmianę taryfy z innego cennika na taryfę z cennika Stan Nielimitowany, natomiast same abonamenty z umową na czas nieoznaczony kosztują od 200 zł w zwyż (!!!), co przy umowach terminowych będzie skutkować wysokimi karami za rozwiązanie umowy.

 • Technologiczny Łukasz

  Cena ciekawa i to bardzo, fajny rabat dla przenoszących numer. Ogólnie oferta ciekawa i dość tania. Po prostu wow, gratulacje dla Play.
  Jedyny szkopuł tkwi w tym, że prawdopodobnie dobrego telefonu nie dostaniemy za mniej niż 200 zł.

  A co do nielimitowanego internetu w kraju to pewnie będzie lejek tak jak jest to w przypadku a2 mobile i oferty “Niewyczerpalne Wszystko”.

 • Jakub Edward Kowalsky

  ja właśnie dwa dni temu po 8 latach uciekłem z Play bo to co oni mają z zasięgiem i internetem ostatnio to… a mieszkam w centrum Łodzi do tego na moim bloku jest nowy nadajnik play nic to nie dało masakra. Więc za ich no limit internet podziękuję

  • majkelo

   Ja tak samo uciekłem kilka dni temu z Play. Dodatkowo po migracji numeru do pewnej pomarańczowej sieci napotkałem problem objawiający się niemożliwością (blokadą) połączenia się ze mną abonentów posiadających numer w Play, każdy taki osobnik próbując się ze mną połączyć dostawał info, iż “wybrany numer nie istnieje”, problem na miejscu rozwiązany w salonie. Wnioski po jednym dniu użytkowania: bateria spada znacznie wolniej, internet szybki i o wiele lepsza jakość połączeń. Niesmak pozostaje jednak po problemie blokady połączeń oraz SMS przychodzących z Play, dostałem informacje, iż taki problem dotyczy właśnie byłych klientów PLAY, więc lepiej sprawdźcie jak to u was wygląda. Dla jasności numery z innych sieci bez problemu się “przebijały”, tylko PLAY był blokowany –> zemsta fioletowych poprzez ban :D

   • Jakub Edward Kowalsky

    j właśnie ucieklem w tą samą strone muszę sprwdzic to o cym pisałeś. Jesli chodzi o internet i jkos połączeń to nawet nie ma porównania do tego co od pond pół roku miałem w play

   • oem

    Po ucieczce z Play miałem podobny problem z połączeniami przychodzącymi z Play. Play udawał, że to nie ich sprawa, natomiast Orange przyjęło zgłoszenie i przekazało do Play. Okazało się, że winnym był Play.

 • Polaczek

  Zasięg czterech sieci się kończy, własny mają nie najlepszy, więc muszą przyciągnąć naiwnych jakimiś innymi sztuczkami.

  • maxiges

   Zasięg 4 sieci się nie kończy, a jedynie korzystanie w play z innych sieci w celach konsumpcji danych jest strasznie uciążliwe. A z uwagi, że play nie ma zbyt dużo własnych nadajników w miejscach poza miejskich to nie wróży nic dobrego. Da się odczuć, że internet w play jest najgorszy.

   • Polaczek

    To właśnie miałem na myśli. To przycinanie internetu to początek końca zasięgu czterech sieci. Play chce zmusić użytkowników żeby korzystali z macierzystej sieci. Niestety infrastrukturę ma dużo gorszą od konkurencji zwłaszcza poza miastami.

 • krzysp

  Ciekawe są gorące opinie że ponoć ktoś kto podpisał umowe przed 22.06 jest przeniesiony do nowej oferty.

 • Adam Bednarek

  PLAY korzysta z nadajników innych firm i jak łącza są zapchane to użytkownicy play są brani pod uwagę w drugiej kolejności, priorytet ma ta firma do której należą nadajniki, rok temu chciałem zmienić operatora w Play na Orange i wyskoczyła mi informacja że moja karta nie obsługuje tego operatora, i dla tego tu piszę bo dzisiaj zniknął mi zasięg w play na operatorze t-mobail i ta sama informacja a na badziewnym plusie słaby zasięg jeszcze miesiąc umowy kończę z tym syfem jakim jest play

  • Polaczek

   Żeby korzystać z nadajników Orange to trzeba to sobie najpierw uruchomić poprzez BOK ?

   • Robert

    Gdzie? Bo mam ten sam problem

    • VMortens

     Wygugluj sobie co to jest BOK Play …omg.

     • Polaczek

      BOK=Biuro Obsługi Klienta.

    • Polaczek

     Dzwonisz do BOK albo piszesz zgłoszenie przez Play24, żeby Ci odblokowali możliwość korzystania z nadajników Orange.

    • Polaczek

     BOK=Biuro Obsługi Klienta

   • Dave

    W Play nie ma już fizycznej możliwości by korzystać z infrastruktury Orange (nawet przez kontakt z BOK), ponieważ obie sieci kilka miesięcy temu sobie podziękowały.

    Jeśli ktoś nie wierzy to niech ręcznie wyszuka sieci w swoim telefonie i zobaczy, że Orange nie przedstawia się już jako PLAY (Orange PL) a jako osobna sieć.

    https://uploads.disquscdn.com/images/fa7edd5b95f9038ff336f2e4523ba6f39a4af76e902eedfc29bfe85e08b64bc4.jpg

    • Polaczek

     Rzeczywiście, nawet po T.Mobile też zablokowali, został tylko Plus. Akurat w mieście w którym teraz mieszkam Play ma dobry zasięg więc nie muszę korzystać z innych sieci, ale jeszcze niedawno mogłem swobodnie przestawić się zarówno na T-Mobile jak i Orange.

  • Slawek Bednarek

   Popieram Play to najgorsza sieć pod względem infrastruktury sieci. Od wszystkich dzierźawią zasięg to żałosne. Te gwiazdy w reklamie spędziły im klientów ale jak w końcu każdy się przekonał co za beznadziejny zasięg to wtedy zmądżeli. Często kursuje między Warszawą a Krakowem, zawsze jak ledwo wystawilem nie za miasto któreś znikał Internet a potem całkowity zasięg. Przeszedłem do Premium Mobile mam wszystko no limit ż jestem 10gb za 20zl i jestem.bardzo zadowolony. Tylko raz na chwilkę dosłownie moment zgasł net. Przez całe 300km tylko chwilę, mają zasięg od Plusa a to największy zasięg w Polsce. Do tego Play w roamingu czyli za miastem ograniczył neta do 1,5mb prędkość a są ludzie gdzie nie mają dostępu do macierzystej sieci. Play strasznie oszczędza bo musi płacić za każdą większą prędkość innym operatorom to żałosne jak.oszczedzaja na klientach. Ludzie nie powinni dawać się nabierać na tych oszustów. Te mega atrakcyjne oferty nie są efektem dbania klientow tylko efektem wkurw..ienia ludzi, odchodzą od nich. Tonący brzytwy się chyta. Nie dlugo będą abonamenty za 1zl żeby tylko ludzie zostali. Żałosne słoma z butów wystaje tym brudasom udającym WIELKĄ SIEĆ ż Tasmowej. Chodzę tam do luxmedu jak widzę tych patałachów to aż mi się rzygać chcę.

 • Maciej eM

  W Irlandii jest też NIELIMITOWANY* haha po 60GB wodę z kolana szybciej sciagniesz. Nie narzekam ale …
  nielimitowany znaczy bez limitu, albo czy Ja się NIEPUSZCZAM* Ale tylko do 22.00
  Zobaczymy godzina jeszcze mloda.
  Ciao

  • Michal Oborski

   a po Polsku umiesz?

   • esior

    A w szkole uczyli Cię polskiego czy Polskiego? Przyganiał kocioł……

    • Michal Oborski

     znalazł się adwokat od 7 bolesci

     • Jean Michel

      No lol, jak już przyczepiasz się (słusznie skądinąd, bo koleś bełkocze niemożliwie) do czyjejś polszczyzny to sam przynajmniej nie rób błędów.

 • Gamzurx

  Byłem w Plusie, drogo i w mojej okolicy tragiczny zasięg. Byłem w Play, tanio ale przełączanie z sieci do sieci i brak zasięgu Internetu mnie wykańczał. Jestem w T-mobile i praktycznie non stop LTE (na wsi) zasięg też praktycznie zawsze jest. A za nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich i 10 GB neta płacę 25 zł miesięcznie, no nie narzekam.

 • gherh

  #patola jacy wy jesteście biedni , nic innego tylko pojawi się wpis o byle jakim operatorze i zaczyna się rzeka płaczu lub też chwały co dla niektórych że uciekli z tej złej sieci …
  myślicie że ktoś czyta te wasze wypociny?
  łącze sie z wami w bulu KOMOR
  PS. jest wolny rynek nie podoba się to se idź gdzie chcesz, nikt nie chce słuchać waszych żali że źle wybraliście bo nie sprawdziliście operatora , testując zasięg itd kupując zwykłą karte , tylko daliście sie nabrać na kolorową reklame i kupujecie abonament, życiowe przegrywy!

  • Chris

   Jest wolny rynek – nie chcesz słuchać płaczu idź na inny portal ;-)

 • Moher z niedorżniętej watahy

  Jak zawsze co innego mówią, a co innego robią. A jak jest z szybkością transmisji? Przy takiej szybkości transmisji danych to wykorzystanie “nie limitowanych” łączy jest fikcją. Nie da się z nich korzystać, bo co można zrobić przy szybkości kilku kbs?
  .

 • razzededge

  oferta od 23 dopiero a pierdolenia o szopenie w komentarzach wiecej niz to warte

 • Andeee

  Ja tam przeniosłem właśnie 2 nr do Plusa.

 • Mirek

  Ostatnio jest niezła nagonka na Play. Ludzie mówią, że nie ma nadajników tylko jak Play chce wybudować nowy to gminy mają jakieś zastrzeżenia, a jeżeli już coś się uda załatwić to mieszkańcy nagle protestują. Paranoja. Byłem we wszystkich sieciach, a T-MOBILE zdecydowanie odradzam…. Taka im awanturę zrobiłem jak mojemu 70 letniemu dziadkowi wcisneli 2 telefony… o zgroza ze starych sieci to Plusa polecam, a obecnie jestem w Play. Pozdrawia.

 • soho

  więc konkretnie; mam teraz play dla firm za 36,89 brutto (no limit + 6 GB). Lada tydzień kończy mi się umowa. Czy dostane to samo z nielimitowanym internetem bez lejka ?

 • PLTSHUNTER

  Play ma najgorszą infrastrukture internetową w kraju. Od czasu wprowadzania limitu 1,5Mbps na neta w roamingu większość ludzi chyba przeniosła się do zasięgu playa bo nie spotkałem jeszcze BTSa który działałby chociaż przyzwoicie

  Powodzenia w wykorzystywaniu nolimit (tj 100GB) przy prędkościach rzędu 0,5Mbps na LTE+

  • Dave

   Często jeździsz po Polsce?.. Bo ja tak i nie potwierdzam twojego info – iż Play ma najgorszą infrastrukturę w kraju. Jestem u nich od kilku lat i stwierdzam, że z roku na rok jest coraz lepiej a limit 1,5Mbps w roamingu krajowym w niczym mi nie przeszkadza.

   Zauważam również, że wszyscy tak narzekają na Play ale wystarczy popatrzeć na ilość ludzi w salonach gdzie w Play zawsze są tłumy (kolejka czasem wychodzi poza salon), w Orange i T-Mobile niewielka ilość a w Plusie ostatnimi czasy tylko pustki..

   Jeśli zaś mówimy o kiepskim LTE+ w Play to prostym przykładem niech będzie Warszawa-Bemowo gdzie standardowo (teraz), wewnątrz budynku mam tyle, ile na załączonym obrazku.. Co ważne – ta szybkość nie zmienia się na mniejszą bez względu na porę dnia ponieważ często jest nawet znacznie więcej.

   https://uploads.disquscdn.com/images/7ae88b6df31975b61e8773972854712b4802d0717ea70fab3412b5878f6173aa.jpg

   • oem

    Czytając Twój komentarz mam wątpliwości czy faktycznie jeździsz po Polsce, mając przy tym karty sim innych operatorów dla porównania. Zrywane połączenia w ruchu, niedostępność abonenta w czasie gdy na wyświetlaczu był pełen zasięg (efekt sztucznego wyrzucania przez Play swoich abonentów z sieci partnerów roamingowych w ramach tzw. odświeżania kart sim), fatalna jakość dźwięku, w swoim czasie blokowanie ręcznego wyboru sieci Plus, pomimo reklam o zasięgu 4 sieci dostęp do Orange możliwy jest po kontakcie z BOK (po jakimś czasie wyłączany ponownie z automatu) – to wszystko można było przełknąć, gdy Play był faktycznie tani. W chwili obecnej u konkurencji Play można znaleźć oferty tańsze, a przy tym nie myśleć o “niespodziankach” jakie serwuje ta sieć. Aktualnie korzystając z telefonu na automatycznym wyborze operatora nadal w trasach zrywa połączenia. Rozwiązaniem jest wybór ręczny operatora roamingowego, który rozwiązuje problem jakości połączeń, jednak nie mamy LTE, oraz ograniczoną szybkość przesyłu danych. Dwa lata temu podziękowałem Play (przeszedłem W3) i było to bardzo dobra decyzja: mam niższe rachunki, nie mam niespodzianek natury technicznej, z jakości usług jestem bardzo zadowolony. Taką samą decyzję bym podjął nawet gdyby oferta konkurencji była droższa!
    Do niedawna jeździłem po Polsce (duży udział pomniejszych miejscowości) z 3 kartami sim do neta (Play, Plus, Orange). Wynikało to z faktu, że musiałem przesyłać duże paczki danych do centrali, więc wybierałem w danej lokalizacji kartę sim operatora, który oferował w danym momencie i lokalizacji najszybszą transmisję. Generalnie Plus i Orange prezentowały zbliżony do siebie poziom, z przewagą Plusa w godzinach nocnych. Niestety najgorzej wypadał Play. Czasem nawet trudno było korzystać z tej sieci a 3G działało szybciej od LTE, a transfer w roamingu krajowym (przed ograniczeniami) niejednokrotnie był szybszy niż w sieci własnej.
    Mieszkam na peryferiach Wrocławia (mniejsze zagęszczenie ludności niż w centrum i blokowiskach), jestem w zasięgu 3 stacji bazowych Play, w tym jedną praktycznie mam za oknem (ok. 400 m bez przeszkód) i transfery w ciągu dnia na własnej infrastrukturze LTE Play rzadko przekraczają 1-2 Mb/s! Lepiej jest w godzinach porannych, gdy szybkość dochodzi do 15 Mb/s, w sporadycznych porywach nawet do 30Mb/s. Konkurencja działa ZDECYDOWANIE lepiej.
    Zaprezentowany przez Ciebie wynik speedtest należy traktować podobnie jak i w innych sieciach jako wyjątek.

   • PLTSHUNTER

    Chciałbym ci wrzucić speedtesta również z warszawy bemowo z budynku, ale nie dam rady, bo nie odpala się on przy prędkościach rzędu <0,25Mbps. A BTS playa widzę z okna, więc zasięg LTE+ jest kosmicznie dobry
    Dla porównania ten sam masz na TMB – ponad 90Mbps

    W domu, gdzie używam anteny dualnej i mam już dalej do BTS-a, do marca miałem mniej lub bardziej stabilne 10-20Mbps. Po zmianach ich ograniczeniach w tej chwili jak mam 2Mbps to się cieszę, bo wczoraj wieczorem miałem prędkość modemową 56,6K

    W salonach playa są ludzie? Ludzie lecą do taniochy, nieważne jak działa. No i potwierdziłeś też moją tezę zapchanych BTSów, bo dochodzą jeszcze operatorzy wirtualni i pijawki z redbula

   • oem

    Czytając Twój komentarz mam wątpliwości czy faktycznie jeździsz po Polsce, mając przy tym karty sim innych operatorów dla porównania. Zrywane połączenia w ruchu, niedostępność abonenta w czasie gdy na wyświetlaczu był pełen zasięg (efekt sztucznego wyrzucania przez Play swoich abonentów z sieci partnerów roamingowych w ramach tzw. odświeżania kart sim), fatalna jakość dźwięku, w swoim czasie blokowanie ręcznego wyboru sieci Plus, pomimo reklam o zasięgu 4 sieci dostęp do Orange możliwy jest po kontakcie z BOK (po jakimś czasie wyłączany ponownie z automatu) – to wszystko można było przełknąć, gdy Play był faktycznie tani. W chwili obecnej u konkurencji Play można znaleźć oferty tańsze, a przy tym nie myśleć o “niespodziankach” jakie serwuje ta sieć. Aktualnie korzystając z telefonu w Play na automatycznym wyborze operatora nadal w trasach zrywa połączenia oraz podczas rozmowy niejednokrotnie pojawiają się akustyczne niespodzianki. Rozwiązaniem jest wybór ręczny operatora roamingowego, który rozwiązuje problem jakości połączeń, jednak nie mamy LTE, HD Voice, oraz ograniczoną szybkość przesyłu danych. Dwa lata temu podziękowałem Play (wróciłem do operatora ze “starej” W3) i z perspektywy czasu powiem, że była to bardzo dobra decyzja: mam niższe rachunki, nie mam niespodzianek natury technicznej, z jakości usług jestem bardzo zadowolony. Taką samą decyzję podjąłbym nawet, gdyby oferta konkurencji była droższa!
    Do niedawna jeździłem po Polsce (duży udział pomniejszych miejscowości) z 3 kartami sim do neta (Play, Plus, Orange). Wynikało to z faktu, że musiałem przesyłać duże paczki danych do centrali, więc wybierałem w danej lokalizacji kartę sim operatora, który oferował w danym momencie i lokalizacji najszybszą transmisję. Generalnie Plus i Orange prezentowały zbliżony do siebie poziom, z przewagą Plusa w godzinach nocnych. Niestety najgorzej wypadał Play. Czasem ciężko było korzystać z tej sieci, a 3G działało szybciej od LTE, natomiast transfer w roamingu krajowym (przed ograniczeniami) niejednokrotnie był szybszy (!!!) niż we sieci własnej. Działanie internetu w Play na trasach kolejowych pozostawię bez komentarza, bo jest to niezłe wyzwanie także dla osób o silnych nerwach i fanatyków tej sieci!
    Mieszkam na peryferiach Wrocławia (mniejsze zagęszczenie ludności niż w centrum i blokowiskach), jestem w zasięgu 3 stacji bazowych Play, w tym jedną praktycznie mam za oknem (ok. 400 m bez przeszkód) i transfery w ciągu dnia na własnej infrastrukturze LTE Play rzadko przekraczają 1-2 Mb/s! Lepiej jest w godzinach porannych, gdy szybkość dochodzi do 15 Mb/s, w sporadycznych porywach nawet do 30 Mb/s. Konkurencja działa ZDECYDOWANIE lepiej.
    Zaprezentowany przez Ciebie wynik speedtest generalnie należy traktować podobnie jak i w przypadku innych sieciach, tylko jako wyjątek.

   • oem

    Czytając Twój komentarz mam wątpliwości czy faktycznie jeździsz po Polsce, mając przy tym karty sim innych operatorów dla porównania. Zrywane połączenia w ruchu, niedostępność abonenta w czasie gdy na wyświetlaczu był pełen zasięg (efekt sztucznego wyrzucania przez Play swoich abonentów z sieci partnerów roamingowych w ramach tzw. odświeżania kart sim), fatalna jakość dźwięku, w swoim czasie blokowanie ręcznego wyboru sieci Plus, pomimo reklam o zasięgu 4 sieci dostęp do Orange możliwy jest po kontakcie z BOK (po jakimś czasie wyłączany ponownie z automatu) – to wszystko można było przełknąć, gdy Play był faktycznie tani. W chwili obecnej u konkurencji Play można znaleźć oferty tańsze, a przy tym nie myśleć o “niespodziankach” jakie serwuje ta sieć. Aktualnie korzystając z telefonu w Play na automatycznym wyborze operatora nadal w trasach zrywa połączenia oraz podczas rozmowy niejednokrotnie pojawiają się akustyczne niespodzianki. Rozwiązaniem jest wybór ręczny operatora roamingowego, który rozwiązuje problem jakości połączeń, jednak nie mamy LTE, HD Voice, oraz ograniczoną szybkość przesyłu danych. Dwa lata temu podziękowałem Play (wróciłem do operatora ze “starej” W3) i z perspektywy czasu powiem, że była to bardzo dobra decyzja: mam niższe rachunki, nie mam niespodzianek natury technicznej, z jakości usług jestem bardzo zadowolony. Taką samą decyzję podjąłbym nawet, gdyby oferta konkurencji była droższa!
    Do niedawna jeździłem po Polsce (duży udział pomniejszych miejscowości) z 3 kartami sim do neta (Play, Plus, Orange). Wynikało to z faktu, że musiałem przesyłać duże paczki danych do centrali, więc wybierałem w danej lokalizacji kartę sim operatora, który oferował w danym momencie i lokalizacji najszybszą transmisję. Generalnie Plus i Orange prezentowały zbliżony do siebie poziom, z przewagą Plusa w godzinach nocnych. Niestety najgorzej wypadał Play. Czasem ciężko było korzystać z tej sieci, a 3G działało szybciej od LTE, natomiast transfer w roamingu krajowym (przed ograniczeniami) niejednokrotnie był szybszy (!!!) niż we sieci własnej. Działanie internetu w Play na trasach kolejowych pozostawię bez komentarza, bo jest to niezłe wyzwanie także dla osób o silnych nerwach i fanatyków tej sieci!
    Mieszkam na peryferiach Wrocławia (mniejsze zagęszczenie ludności niż w centrum i blokowiskach), jestem w zasięgu 3 stacji bazowych Play, w tym jedną praktycznie mam za oknem (ok. 400 m bez przeszkód) i transfery w ciągu dnia na własnej infrastrukturze LTE Play rzadko przekraczają 1-2 Mb/s! Lepiej jest w godzinach porannych, gdy szybkość dochodzi do 15 Mb/s, w sporadycznych porywach nawet do 30 Mb/s. Konkurencja działa ZDECYDOWANIE lepiej.
    Zaprezentowany przez Ciebie wynik speedtest generalnie należy traktować podobnie jak i w przypadku innych sieciach, tylko jako wyjątek.

    • Dave

     Witam. Wytłumacz mi jedno: dwa lata temu podziękowałeś Play-owi za współpracę a mimo to nadal z Play korzystasz. Skoro ten Play jest taki kiepski to po co z niego korzystasz?..

     “..Mieszkam na peryferiach Wrocławia (mniejsze zagęszczenie ludności niż w centrum i blokowiskach), jestem w zasięgu 3 stacji bazowych Play, w tym jedną praktycznie mam za oknem (ok. 400 m bez przeszkód) i transfery w ciągu dnia na własnej infrastrukturze LTE Play rzadko przekraczają 1-2 Mb/s! Lepiej jest w godzinach porannych, gdy szybkość dochodzi do 15 Mb/s, w sporadycznych porywach nawet do 30 Mb/s. Konkurencja działa ZDECYDOWANIE lepiej..”

     Ja korzystam z sieci Play od ponad 5 lat i w ciągu tego okresu korzystałem z usług innych operatorów tak dla porównania. Niestety – żółci/czerwoni/zieloni nie są wcale znacznie lepsi od niebieskich jak twierdzisz ponieważ zasięg/działanie internetu poza większymi miastami jest tragiczny (zwłaszcza w lasach, górach, nad polskim morzem) a poziom obsługi klienta masakrycznie zły. W dodatku mam znajomych którzy tkwią w tej “cudownej” konkurencji i nieraz mi zazdrościli pobierania w ciągu dnia na poziomie 100Mbps. Być może mam za dobry telefon..

     Generalnie skoro ta cała konkurencja Play chwali się najszybszym internetem to dlaczego nikt tu nie wkleja wyników ze speed-testa? Jeśli się na coś narzeka to wypadałoby zaprezentować możliwości swojego operatora a nie pisać, cytuję:

     “..Generalnie Plus i Orange prezentowały zbliżony do siebie poziom, z przewagą Plusa w godzinach nocnych. Niestety najgorzej wypadał Play..”

     Tak ciężko jest pokazać – co twój obecny operator komórkowy oferuje w godzinach szczytu wewnątrz budynku?..

     Na mnie nie robi wrażenia prędkość internetu w porze nocnej, kiedy wszyscy ludzie śpią ponieważ wtedy praktycznie każdy operator komórkowy będzie się mógł pochwalić szybkim internetem. Wyzwaniem jest szybkość w godzinach szczytu a już napewno podczas szybkiej jazdy samochodem, pociągiem czy metrem.

     • oem

      “Witam. Dwa lata temu podziękowałeś Play-owi za współpracę a mimo to nadal z Play korzystasz. Skoro ten Play jest taki kiepski to w jakim celu używasz sieci tego operatora?”
      A pomyślałeś, że mogę mieć służbowy telefon w Play? Napisałem, że płacę niższe rachunki więc dotyczy to telefonu prywatnego. Przy okazji dodam, że firma, w której aktualnie pracuję już przeniosła część numerów (wszystkie przedstawicieli handlowych) do jednego z operatorów “starej” W3 między innymi ze względów, o których pisałem wcześniej. Pozostałe numery w firmie z później podpisanymi umowami w najbliższym czasie również pożegnają Play.

      “W dodatku mam znajomych którzy tkwią w tej “cudownej” konkurencji i nieraz mi zazdrościli pobierania w ciągu dnia na poziomie 100Mbps. Być może mam za dobry telefon.”
      Masz jakieś kompleksy? A może musisz się dowartościować?

      “Tak ciężko jest pokazać – co twój obecny operator komórkowy oferuje w godzinach szczytu wewnątrz budynku?”
      Ty tak na serio?! Czy dla Ciebie wyróżnikiem parametrów sieci jest jednostkowy wynik? Ręce opadają. Miałem lesze wyniki w dzień, a się nimi nie chwalę, bo w każdej sieci są to jednostkowe przypadki (bardzo blisko stacja bazowa, niskie obciążenie stacji w danym momencie).

      Prywatnie korzystam z telefonu, który ma agregację 3 pasm tj. LTE-A – 3CA – Cat12 600/150 Mbps (iPhone 6s LTE-A – 2CA – Cat6 300/50 Mbps), więc od czasu do czasu robię sobie porównanie szybkości i jeszcze raz powtórzę wyniki rzędu 70-80 Mb/s wzwyż w ciągu dnia należą do rzadkości w każdej sieci!

      Rozwaliłeś mnie swoimi merytorycznymi argumentami oraz poziomem wypowiedzi. Z mojej strony EOT.

 • lukas_bukowski

  Play musiał szybko wypuścić nową ofertę po ostatnich wpadkach i wejściu na giełdę. Obniżenie roamingu krajowego (ponownie) co uważam za chamstwo roku (więcej kasiory wyrzucajcie w “gwiazdy”!), potem ociąganie się ze zmianą roamingu zagranicznego do tego giełda. Trzeba się odbić i ponownie przyciągnąć klientów. Ta ich nowa oferta to przecież nic ciekawego tak naprawdę, każda sieć od x czasu posiada w swojej ofercie nielimitowane wszystko w znacznie lepszej jakości niż Play, ok cenowo pewnie będą najtańsi, ale pytanie czy tylko cena się liczy? Obecnie sam od pół roku posiadam abonament bez limitu na wszystko w cenie 49 brutto.

 • VMortens

  Play się stacza? Mamy wolny rynek! Nie przedłużajcie umów, przenoście swoje numery do innych operatorów, głosujcie portfelami!
  Proste.

 • Dociekliwy

  Znowu nielimitowany internet który zwolni do 1Mb/s po wykorzystaniu 10GB?

 • Dociekliwy

  Znów nielimitowany internet który zwalnia do 1Mb/s po wykorzystaniu 10GB?

 • Serek

  Przeniosłem numer na kartę z t-mobile do a2mobile,jestem bardzo zadowolony.Za jakiś czas też planuję przeniesienie numeru Play oferta na kartę do Premium Mobile.Lepszy zasięg i niskie koszty.W Play nie ma nie ma aktualnie ciekawej oferty.Zaczynali z innowacyjnymi ofertami,ale obecnie stoją w miejscu.

 • soho

  no i wszystko się wyjaśniło… NIE MA ŻADNEGO NIELIMITOWANEGO INTERNETU !!! mało tego; oferta dla firm jest gorsza niż przed zmianami !!! teraz mam za 29,99 netto no limit + 6 GB, po zmianach jest no limit i 5GB za 30 + vat albo no limit + 10 GB za 40 + vat, play jesteście żałośni !!!!!!

 • Meleager

  Czyli po dłuższym czasie ten operator daje wreszcie to co normalnie mają inni już dawno – lepiej późno nić wcale ale czy jest się czym chwalić to mam wątpliwości.

 • Magdalena 32

  Kłamstwo ta sieć to samo kłamstwo złodzieje i oszuści

 • Rodzina z Opola

  Przecież to ściema. Jak można tak kłamać w oczy. Odchodzący z Play

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona