Ważne

Jakie zdjęcia będzie robił OnePlus 5? Wygląda na to, że świetne

Czas do premiery OnePlus 5 można już mierzyć w godzinach. Nie powinno więc dziwić, że w sieci pojawiają się kolejne materiały, które mają na celu nieco podkręcić zainteresowanie smartfonem. Tym razem padło na potencjał matrycy, którą ma zastosować producent.

Specyfikacja techniczna urządzenia skrywa już przed nami relatywnie mało niewiadomych. Na pokładzie znajdziemy Snapdragona 835 oraz 6 bądź aż 8 GB pamięci RAM, co potwierdził także Evan Blass. Kwestią dyskusyjną pozostaje jeszcze dostępność 8-gigabajtowej wersji smartfona, jednak wiele źródeł skłania się ku temu, że w pewnym sensie będzie to edycja limitowana, podczas gdy smartfon globalnie dostępny na półkach sklepowych zaoferuje nam 6 GB pamięci RAM.

Wracając jednak do aparatu, bo to on jest bohaterem dzisiejszego wpisu. Wydaje się, że firma zdecyduje się ma 16-megapikselową matrycę główną ze światłem F/1.8 lub F/1.7. Zgodnie z obowiązującą modą, oczywiście mówimy tutaj o podwójnej matrycy, gdzie jeden z obiektywów będzie odpowiadał za zdjęcia monochromatyczne, drugi zaś – w dużym uproszczeniu – za “kolorowe”.

Potencjał aparatu prezentują poniższe zdjęcia, które – także w wysokiej rozdzielczości – wyciekły do sieci dzięki użytkownikom sieci Weibo (tutaj odnajdziecie je w wysokiej rozdzielczości). Jeśli do tak dobrych, “czystych” zdjęć dodamy jeszcze rzekomo znacząco poprawiony system rejestracji wideo, to nagle może okazać się, że OnePlus 5 będzie dla wielu z Was więcej niż ciekawą opcją.

Przypomnijmy jeszcze tylko, że cena smartfona powinna wynosić mniej więcej 2300 złotych. Jak oceniacie potencjał matrycy?

źródło: Weibo

Komentarze

 • Adrian Ujma

  Jak dla mnie bardzo ładne zdjęcia ale zobaczymy co potrafi w nocy. Matryca 16 i przysłona 1.7 taki duet powinien przy dobrym oprogramowaniu czynić wiele o ile nie cuda ? może przyszła pora na 1 chinola.

 • Tomasz Gniazdowski

  Bardzo ciekawa propozycja. Wkrótce mam zamiar zmienić telefon a OnePlus 5 wygląda nieżle.

 • Wally_Bishop

  skąd wiecie, że druga matryca ma być czarno-biała? a może użyto rozwiązania jak w iPhone 7 plus i co chyba bardziej wiarygodne, w prezentowanym kilka miesięcy temu Oppo

  • stark2991

   Wyciekło kilka fotek czarno-białych, poza tym sam CEO wrzucał takie zdjęcie na Twittera

   • Dawid

    To akurat nic nie znaczy. Tu bankowo będzie tryb portretowy. Jestem tego prawie pewny i takie mam nadzieje. Monochrom to nic fajnego.

    • stark2991

     Tryb portretowy to swoją drogą, i można go wykonać bez drugiej kamerki. A monochrom nie tylko pozwala robić zdjęcia czarno-białe, ale też poprawia jakość zdjęć – monochromatyczna matryca przechwytuje więcej światła, więc algorytm może takie czarno białe zdjęcie po prostu pokolorować korzystając z informacji z drugiej matrycy i w ten sposób powstanie zdjęcie lepsze, niż gdyby było wykonane jednym aparatem. Oczywiście w praktyce bywa różnie, ale bądźmy dobrej myśli ;)

 • stark2991

  Bez jakiegoś porównania ciężko określić jak dobre są te zdjęcia.

 • kris

  Kiedy premiera?

  • Marcin

   za 2 dni

 • Dawid

  W powiększeniu szału nie ma i na pewno nie jest to czołówka. Tak czy siak zdjęcia te trzeba traktować z przymrużeniem. Nie wiadomo czy są nawet autentyczne. Xiaomi też lubi wrzucać piękne zdjęcia, a w praktyce wychodzi kaszana. No nic, jeszcze 2 dni…

 • Kajo

  Marketing, exifów nie ma, po 100% cropie widać, że jest poczyniono zdjęcie jakimiś algorytmami odszumiania, a same zdjęcia/ujęcia są takie, że ciężko cokolwiek sensownego stwierdzić. Na pewno będzie poziom lepiej niż w poprzednim modelu, ale do dobrej matrycy i oprogramowaniu z ostatnich Nexusów/Pixeli będzie chyba daleko – obym się mylił.

 • Gibki Bongo

  Sorry ale te fotki nie pokazują nic specjalnego świetnego. Wybór sceny był taki żeby algorytmy odszumiania nie były specjalnie widoczne. Szczegółów jakoś specjalnie trudnych tu nie widzę. Jedynie co można stwierdzić to że poprawili HDR względem 3/3T.

 • VMortens

  Co do zdjęć, to faktycznie tylko poducha, okaże się po testach, bo tu nic nie można powiedzieć.

  Napaliłbym się na niego jak Trynkiewicz na przejażdżkę windą, ale… Ma 5,5 cala, więc będzie dla mnie akceptowalny tylko jeśli zmniejszą górną i dolną ramkę. Niestety, nic na to nie wskazuje.
  Szkoda, bo zapowiada się niezły fon. Czekam na następną edycję…

 • Paweł Pablo Kaczmarczyk

  Myślałem przez długi czas nad kupnem oneplusa… Kupiłem ostatniego dnia poprzez oficjalną stronę 3t… Dzisiaj już go dostałem. Wszystko fajnie że poprawili w 5, jakość dźwięku oraz zdjęć, jednak szkoda ze nie skupili się na wyglądzie ogólnym który moim zdaniem jest zbyt iphonowy… Mam nadzieję że będzie mi służył przez długi czas ^^

 • LineageOs
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona