Ważne

OnePlus 5 będzie dostępny również w wersji z 8GB RAM

Niestety, nie dla wszystkich

Kiedy zaczęły pojawiać się pierwsze przecieki na temat OnePlus 5, to notorycznie powtarzano w nich, że smartfon będzie miał aż 8GB RAM. Późniejsze jednak zanegowały te doniesienia i przekonywały, że urządzenie zostanie wyposażone w „zaledwie” 6GB RAM. I choć wydawało się to logicznym posunięciem, to właśnie okazuje się, że prawda leżała gdzieś w środku. Na rynku zadebiutuje bowiem również wersja z 8GB RAM. Niestety, kupią ją nieliczni.

Jak donosi Evan Blass, „OnePlus 5 napędzany przez ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835 2,35 GHz i 8GB RAM zostanie wprowadzony do sprzedaży 22 czerwca 2017 roku”. Dalej jednak czytamy, że „będzie to tzw. exclusive, zarezerwowany wyłącznie dla indyjskiego Amazonu”. A to oznacza, że smartfona w tej wersji nie kupi się nigdzie indziej na świecie.

Osobiście na początku zaskoczyła mnie taka decyzja, ponieważ OnePlus 5 z 8GB RAM na pewno będzie kosztował horrendalne pieniądze, a Hindusi w większości nie należą do najzamożniejszych. Przypomniałem sobie jednak, jak ostatnio przeczytałem, że smartfony OnePlusa są najpopularniejszymi high-endami w Indiach, więc z takiej perspektywy opisywany powyżej krok wydaje się całkiem rozsądny. Można to bowiem uznać za sposób na „docenienie” klientów, którzy tak chętnie sięgają po urządzenia tego producenta.

Pomijam zupełnie pytanie, po kiego grzyba w smartfonie aż 8GB RAM (wyjątkiem, który jestem w stanie zrozumieć, jest Asus ZenFone AR), ponieważ będzie to już kolejna po Nubii Z17 propozycja z taką ilością pamięci operacyjnej. W obu przypadkach są to jednak „edycje specjalne”, a nie „masówki”. Ale i tak jest to jednocześnie znak, że chińscy producenci mimo wszystko wciąż ścigają się „na cyferki”.

Źródło: @evleaks

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona