Ważne

Asus może pracować nad zupełnie nową serią smartfonów – ZenFone V

Asus – przynajmniej moim zdaniem – ma jedno z najbardziej „nieogarniętych” portfolio ze wszystkich producentów. Momentami naprawdę trudno połapać się w ofercie Tajwańczyków. I możliwe, że będzie jeszcze ciężej, ponieważ plotka głosi, że wkrótce rozszerzy się ona o zupełnie nową serię smartfonów – ZenFone V.

Jak zauważył @krispitech, kilka dni temu (dokładniej 13.06.2017) w „jakiejś” bazie (ja osobiście jej nie rozpoznaję; może Wam coś świta?) pojawiło się urządzenie o oznaczeniu kodowym Asus A006. W następnej rubryce umieszczono z kolei frazę Asus ZenFone V, co mogłoby sugerować, że pod taką właśnie nazwą zadebiutuje ono na rynku.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, kiedy Asus A006 pojawia się na tapecie. Smartfon bowiem już 29 marca 2017 roku, czyli prawie trzy miesiące temu, pojawił się w bazie GFXBench, zdradzając większość swojej specyfikacji.

Jak podał benchmark, urządzenie wyposażono m.in. w 5,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920; 424 ppi), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 2,15 GHz (nie jest to więc Snapdragon 821) z układem graficznym Adreno 530, 4GB RAM i 32GB pamięci wewnętrznej oraz aparat główny 21 Mpix z możliwością nagrywania wideo w jakości 4K i kamerkę 8 Mpix na przodzie. Są też NFC i żyroskop. Całość podczas testu pracowała pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat.

Asus A006 (a.k.a. Asus ZenFone V) w GFXBench (fot. Tabletowo.pl)

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem specyfikację Asusa A006 pomyślałem, że to ZenFone 3 Deluxe. Nie zgadza się jednak przede wszystkim przekątna ekranu (5,7 cala versus 5,2 cala), ale i większość pozostałej specyfikacji także. Dlatego jest możliwe, że to zupełnie nowy smartfon, chociaż decyzja o zastosowaniu topowego, lecz jednocześnie też nie „najświeższego” Snapdragona 820 w urządzeniu z 2017 roku jest dość… dziwna. Czyżby więc Tajwańczycy zdecydowali się na analogiczny krok, jak HTC (czyli ich rodzimi koledzy) w przypadku HTC 10 evo? Żadne inne, „logiczniejsze” wyjaśnienie nie przychodzi mi na myśl.

*Na zdjęciu tytułowym Asus Zenfone 3 Deluxe (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: GFXBench dzięki @krispitech

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona