Ważne

Eurobank udostępnia płatności Android Pay posiadaczom kart Visa

Obserwowanie, jak kolejne banki oferują obsługę Android Pay jest całkiem miłe. Po tym, jak niedawno tego grona dołączył Orange Finanse, czas na eurobank. Co ciekawe, z takiej formy płatności mogą skorzystać właściciele kart VISA. Do tej pory z tego typu usługi mogli korzystać tylko klienci z kartami MasterCard.

Android Pay ma wiele wspólnego ze sposobem w jaki płacimy za zakupy, do którego przywykliśmy – za pośrednictwem karty zbliżeniowej. Nie trzeba łączyć się z internetem, nie trzeba za każdym razem uruchamiać aplikacji. Wystarczy telefon z obsługą NFC i odpowiednia karta powiązana ze smartfonem.

Trzeba wyraźnie podkreślić, że na razie usługa w eurobanku jest dostępna tylko dla tych, którzy mają kartę kredytową.

Wdrożenie płatności Android Pay dla kart kredytowych jest kolejnym elementem plasującym eurobank wśród liderów rynku innowacyjnych rozwiązań mobilnych. Planujemy udostępnienie tej usługi również dla kart debetowych –
Wojciech Humiński, wiceprezes eurobanku

Aby skorzystać z usługi, należy pobrać aplikację Android Pay ze sklepu Google Play, a następnie dodać do niej swoją kartę kredytową Visa. Sama płatność realizowana jest w taki sam sposób jak kartą zbliżeniową – wystarczy zbliżyć wybudzony telefon do terminala płatniczego, a przy transakcjach powyżej 50 zł wprowadzić na nim dodatkowo PIN karty.

Przy wszystkich płatnościach Android Pay prawdziwy numer karty nie jest udostępniany sklepowi – transakcja odbywa się z wykorzystaniem powiązanego z kartą numeru konta wirtualnego (tzw. tokena, który zastępuje wrażliwe dane innym ciągiem cyfr), dzięki czemu dane rzeczywistej karty są dodatkowo chronione.

Wg danych NBP w Polsce jest już 485 tys. terminali obsługujących płatności mobilne – stanowią one ponad 90% wszystkich terminali działających na rynku. Do końca 2017 r. wszystkie terminale płatnicze w Polsce, a do końca 2019 r. także w Europie, będą akceptowały tego typu płatności.

źródło: informacja prasowa

Komentarze

 • qq

  Karta bankowa, powiązana z telefonem, to proszenie się o kłopoty.
  Co chwilę ostrzehaą przed złodziejami, wirusami,…
  Fajny gadzet dla ucznia z minimalną iloscią pieniędzy. Bezsensowny dla posiadacza karty World Elite.

  • LuckyOne

   Tak się zacząłem zastanawiać i uważam, że HCE jest bezpieczniejsze niż Paypass. Jak ukradną telefon, to nie skorzystają z HCE, jak ukradną samą kartę, to owszem mogą.
   Wirusy, o ile nie instalujesz podejrzanych appek, szczególnie spoza sklepu, raczej nie grożą.

  • Krakus

   ale przecież nawet jeśli telefon zostanie ukradziony, to szybko można wyłączyć dostęp telefonu do aplikacji oraz usunąć kartę z Android Pay – przynajmniej w Orange Finanse tak jest. Dla mnie to jest bezpieczne. I jeszcze fajne jest to, że widzi się miejsce zakupów, numer sprzedawcy i łatwo znaleźć coś podejrzanego.

 • Peter

  W Nest Banku też można używać kart Visa w AP

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona