Ważne

Okulary Gear VR otrzymują wsparcie dla Chromecast

Samsung inwestuje w wirtualną rzeczywistość

Samsung po raz wtóry postanowił zabrać się za swoje gogle wirtualnej rzeczywistości. Choć Gear VR można kupić w sklepie już od dłuższego czasu, to producent się nie obija i stale poszerza jego funkcjonalność – tym razem padło na wsparcie dla Google Chromecast.

Google Chromecast to tak zwana przystawka, którą za pomocą HDMI można podłączyć do telewizora, monitora lub projektora i przesyłać do niego obraz i dźwięk. Co całkiem ważne – całość dzieje się bezprzewodowo – do telewizora wpinamy tylko dongle, do niego zasilanie płynące kablem microUSB z gniazda USB w telewizorze lub z zasilacza, zaś cała magia odbywa się za pomocą strumieniowania. Chromecast dotychczas współpracował z komputerami, laptopami, smartfonami i tabletami, ale Samsung postanowił, że jego urządzenie również otrzyma taką funkcję.

Dostępne urządzenia z serii Chromecast

Kilka dni temu Oculus ogłosił, iż gogle wirtualnej rzeczywistości – Samsung Gear VR – otrzymały oficjalne wsparcie dla usługi Chromecast. Jak się zapewne domyślacie, służy ona przeniesieniu obrazu widzianego przez użytkownika okularów na ekran telewizora tak, aby zabawa choć częściowo dotyczyła więcej niż jednej osoby. Całość ma jakiś sens – jeżeli chcemy pobawić się Gear VR w kilkuosobowej grupie, to tylko osoba z goglami na głowie wie, co się dzieje w wirtualnej rzeczywistości.

Oculus, Gear VR, Chromecast

Aby rozpocząć strumieniowanie obrazu i dźwięku należy pobrać najnowszą wersję aplikacji Oculus i… wcisnąć przycisk Cast. To wszystko. Wprowadzenie takiej funkcji do Gear VR jest zapewne odpowiedzią Samsunga na nadchodzące wsparcie dla Chromecast przez Daydream.

źródło: Oculus via Variety, Google
źródło grafiki głównej: Pixabay

Komentarze

 • hreherj

  a przypadkiem Google Chromecast nie zmienił nazwy na google cast? hę?

  • Paweł

   Ani Oculus, ani Google najwyraźniej o tym nie wiedzą… ;P

   • Daniel

    Nie, usługa nazywa się Google Cast a urządzenie które je obsługuje to Chromecast.
    W telewizorach z Android’em nie masz Chromecast’a a Google Cast.

  • bartaspoz

   Z tego, co mi wiadomo google cast to nazwa protokołu, po którym komunikują się urządzenia streamingowe google’s

 • lesław

  dobrze, że samsung nie stoi w miejscu i ciągle rozwija swoje gogle vr. jakiś czas temu czytałem o nich na blogu matrixmedia i się zastanawiałem nad ich zakupem.

 • Czarodziej

  Ktoś sprawdzał czy to działa? Ja nie widzę przycisku “cast” w aplikacji Okulusa…

 • creefan

  A co z funkcją smart View? S7 bez problemu łączę z TV przez smart view ale po zapięciu okularów obraz nie jest przesyłany. Tylko pojedyncza klatka obrazu w momencie ściągnięcia okularów…Tak jakby w czasie działania aplikacji smart view było odłączane.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona