Ważne

Microsoft musiałby Ci płacić, żebyś korzystał z wyszukiwarki Bing? W Anglii jest taka opcja

Jeśli byłoby trzeba wskazać kraj, w którym przeglądarka Bing od Microsoftu ma pod górkę, byłaby to z pewnością Polska. W naszym kraju wyszukiwarkowym hegemonem jest Google i są przyczyny takiej sytuacji. A gdyby tak Microsoft zaczął odwdzięczać się nam za używanie Binga? Coś takiego gigant z Redmond wprowadza w Wielkiej Brytanii.

Skąd taki pomysł? Widocznie na Wyspach jest jeszcze o co walczyć – Microsoftowi zależy na anglojęzycznych użytkownikach i zamierza to w jakiś wymierny sposób wyrazić. Oczywiście firma nie będzie rozrzucać tam prawdziwych funtów na prawo i lewo, tylko dlatego, że ktoś używa ich wyszukiwarki.

W ramach programu Rewards Microsoft umożliwi użytkownikom jego usługi zbieranie punktów za zakupy online i przeszukiwanie sieci za pośrednictwem Binga, które później będzie można wykorzystać na muzykę czy filmy.

“System nagród został wprowadzony, aby dać coś aktualnym użytkownikom wyszukiwarki Microsoftu, jak też by przyciągać nowych klientów do Binga i jego sklepu online.”

Istnieją dwa poziomy, na których można zbierać punkty. Na poziomie pierwszym można zdobyć punkty za 10 wyszukiwań dziennie, zaś na drugim – za 50 wyszukiwań. Liczba wyszukiwań jest codziennie odświeżana.

Taki sam system nagród wkrótce zostanie uruchomiony we Francji, Niemczech i Kanadzie.

Nawet, gdyby Microsoft uruchomił podobne bonusy za użytkowanie jego wyszukiwarki w Polsce, podejrzewam, że i tak nie zmieniłoby to jej sytuacji na tym rynku. Nasz kraj jest bastionem Google Search i tak długo, jak Chrome jest u nas najpopularniejszy, a Microsoft Edge wykorzystywany jest głównie po to, żeby pobrać inne przeglądarki, ta sytuacja się nie zmieni. I pewnie nie zmieniłaby się nawet wtedy, gdyby sam Satya Nadella zaczął płacić każdemu z nas z osobna za korzystanie z Binga.

źródło: Tech2

Komentarze

 • Joorre

  O przepraszam bardzo, w moich kręgach znajomych tylko nieliczni korzystają z Google. Głównie to Bing lub DuckDuckGo, a Edge jest bardzo chwalony i używany zamiennie z Operą. Więc z tym bastionem bym nie przesadzał. Google spada jeśli chodzi o wyszukiwarki. Nadrabia jedynie na telefonach

  • Chrome to 56% polskiego rynku przeglądarek na PC, następny jest Firefox z 25%. Zdecydowana większość korzysta na nich z silnika wyszukiwania Google Search. Czy jest to zatem bastion? Tak.

   To, że znajdujemy się w kręgach użytkowników internetu, którzy świadomie dobierają sobie narzędzia pracy i rozrywki, nie zmienia ogólnokrajowych statystyk na tyle, żeby mówić o “spadkach Google” ;P

   • Joorre

    Najgorzej, że w Androidzie nie da się w łatwy sposób zmienić dostawcy wyszukiwarki. Trzeba zignorować (pasek/widżet na pulpicie bądź otwartych aplikacji) lub posiłkować się zewnętrznymi programami aby dodać własny. Więc nie ma co się dziwić, że Google ma monopol, gdzie przy okazji ludzie bluzgali na MSFT, że nie ma/było opcji zmienienia dostawcy w Windowsie I Edge’u

    • anonim

     A po co komu ta proteza Bing? Nowe pokolenie wychowane na smartfonach i tabletach nie będzie w ogóle potrzebowało Windowsa i Microsoft.

     • Joorre

      Szkoda tylko, że większość rynku tabletowego to urządzenia z iOSem, z Windowsem też ;] a jeśli Bing to proteza to Google to nie udany prototyp drewnianej protezy ;]

  • anonim

   “O przepraszam bardzo, w moich kręgach znajomych tylko nieliczni korzystają z Google”

   No przecież u was w siedzibie propagandy Microsoft nie moze być inaczej ;)

   • Joorre

    Po pierwsze, jak już dbasz o poprawność gramatyczną pisząc nazwę firmy z dużej oraz rozpoczynając zdanie, to powinieneś “was” napisać z dużej. Po drugie, po czym stwierdzasz, że u “nas” jest siedziba propagandy? Możesz wziąć przykład z @K.Roll i nie obrażać innych ludzi tylko i wyłącznie dlatego, że nie zgadzają się z Twoim rozumowaniem :)

 • Piotr

  Ja od paru lat używam Binga i jestem zadowolony :)

 • Marek

  Nie stac ich.

 • Ja

  Kiedyś używałem ich przeglądarki tylko dlatego, że korzystała z najwydajniejszego silnika HTML i na moim starym komputerze filmy z YT chodziły płynnie nawet przy dwukrotnie większym bitrate.

 • sqbany

  A co to jest bing dopiero dzisiaj się dowiedziałem , chyba microsoft żałował na reklamę :D

  • sqbany

   Zawsze myslalem ze to jakas adwerowa strona :D

 • Konrad Uroda-Darłak

  Tytuł sugeruje, że tylko w tamtym regionie jest takowa możliwość, a tak wcale nie jest :x

  • Ziemniaczek

   Mi na VPN działa. :)

 • mozilla007

  MS powinien każdemu użytkownikowi Windowsa płacić za używanie tego wiecznie dziurawego systemu i za bycie beta testerem. Taki zawód jest i płacą za to.

 • sirrah777

  Nie skorzystałbym nawet za opłatą.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona