Czy Bing będzie kiedyś do zaakceptowania w Polsce?

Po przesiadce na Windows 8, przesiadłem się również na Internet Explorera (z Chrome) i Binga (z Google Search). Zmiana przeglądarki wiązała się w moim przypadku z samymi plusami – płynne przewijanie, zauważalna poprawa żywotności baterii i zdecydowanie mniejsza zajętość pamięci RAM.

Dalej używam Binga, ale czasami czuję się z tym jak masochista. W USA Bing to już ponad 25% rynku, a według wielu, wyniki jakie dostarcza są nawet lepsze od tych z wyszukiwarki Google. Bing w Polsce to jednak zupełnie inna bajka. O ile podstawowe frazy i wyszukiwanie w gołym tekście działa na przywoitym poziomie, a wyszukiwanie wideo i obrazów jest według mnie lepsze niż to od Google’a, to pytania w języku naturalnym czy eksploracja wiedzy leżą i kwiczą. Polską wyszukiwarkę Google można zapytać o hotele w Warszawie, równania matematyczne czy wzrost Michaela Jordana i silnik Google Graph bez problemu dostarczy nam odpowiedź w naszym języku.

Bing i jego silnik wiedzy, czyli Satori, w USA daje porównywalne rezultaty i możliwości, czym Microsoft chwali się na blogu. A rezultaty świetnie widać w wynikach serwowanych nam przez Cortanę (również w USA). Jeśli jednak zapytamy Binga o wspomniane wyżej rzeczy w naszym języku ojczystym, zaczynają się schody. Zazwyczaj otrzymamy jedynie wyniki gołego wyszukiwania tekstowego na zasadzie porównywania fraz i wyrażeń regularnych.

Jeśli Microsoft chce zrobić coś z popularnością Binga na całym świecie, czas porządnie zainwestować w swoje oddziały zagraniczne – w tym nasz rodzimy polski rynek.

Komentarze

 • Raul

  Bing ma 25% bo Malymiekki dogadal sie z Yahoo a nie dlatego ze jest taki dobry.

  • medien

   To znaczy, ze jest dobry, skoro yahoo wybralo go zamiast własnej wyszukiwarki czy googla

   • Adam

    To znaczy tylko tyle, że Microsoft więcej zapłacił.

    • Bartek

     Co nie zmienia faktu, że Bing w USA bije na głowę Googla funkcjonalnością

     • Cezary

      słowo klucz “w USA”

     • Bartek

      …i wszędzie tam, gdzie usługa działa w pełnej wersji. U nas też będzie i chętnie się wtedy na niego przesiądę.

 • Bartek

  Microsoft już wielokrotnie potwierdzał, że prace nad pełnoprawnym polskim Bingiem trwają i szanse na uruchomienie są datowane na ten rok. Logiczne jest, że przy okazji debiutu W10 MS zechce poszerzyć dostępność Cortany, a do tego u nas brakuje już właśnie tylko Binga.

 • Sony

  DOKŁADNIE.

  Mi tylko Bing’a brakuje – SPRAWNIE dzialajacego w Polsce. Bo całą resztę MS ma znacznie lepsza niż Gugiel.

  Jeśli się potwierdzą informacje, że MS pracuje nad ulepszeniem Bing w Polsce i Europie – to świetnie.

  Mam nadzieję, że wraz z Windows 10 dostaniemy Bing dopasowany do naszych realiów.

  Inna sprawa, że w ostatnim roku zauwazyłem znaczna porawę działania Bing – sporo brakuje, ale widać, że coś się dzieje na plus.

 • Ja tylko korzystam z Bing wyszukiwarki mając WP8.1 i W8.1 a o Google zapominam że istnieje taka wyszukiwarka

 • Powoli niby coś się zmienia. Na przykład po wpisaniu pogoda pokazuje ładny, graficzny pogląd pogody w miejscu zamieszkania. Albo w końcu działa kalkulator wbudowany w wyszukiwarkę. Ostatnio też doszły odświeżone wiadomości oraz więcej ustawień w wyszukiwarce. Tylko są to zmiany wprowadzane w wielce ślimaczym tempie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona