Ważne

Google Pixel 2 może być słabszy niż OnePlus 5 – Model Taimen przetestowany w GeekBench

W 2017 roku zdążyliśmy poznać już kilka flagowców, jednak wciąż to nie wszystko. Jednym z nadchodzących, bardzo ważnych urządzeń jest – bez wątpienia – Google Pixel 2. Pierwsza generacja została ciepło przyjęta na rynku, choć niestety, nie jest ona u nas dostępna w sprzedaży. Właśnie w GeekBench pojawił się jeden z wariantów Pixela z 2017 roku.

Prawdopodobnie Google zaprezentuje swój przyszły flagowy model w trzech wariantach – walleye, muskie i taimen. Ten ostatni – taimen – został właśnie zauważy w GeekBench. Dzięki temu możemy poznać jego szczątkową specyfikację. A więc czym nas zaskoczy ten wariant? Na pokładzie znajdziemy dosyć duży, bo sześciocalowy wyświetlacz i oczywiście (inaczej, by być nie mogło) procesor Qualcomm Snapdragon 835. Z dodatkowych informacji wiemy, że chipset wspierać będzie 4 GB pamięci RAM, a telefon pracować będzie na Androidzie O. Pojawiają się też głosy, że Pixel 2 będzie wodoszczelny.

Niestety, GeekBench nie udostępnia większej ilości informacji. Jednak jest to swojego rodzaju potwierdzenie tego, że na rynku prawdopodobnie pojawią się 3 warianty, o których to już zdążyłem wspomnieć, a Google Taimen to możliwy następca Pixela XL.

Testowane urządzenie zdobyło 1804 punktów w teście single-core oraz 6248 w teście muli-core, co jest wynikiem zdecydowanie lepszym od tego, który został uzyskany przez LG G6 (1701/3883), ale nieco słabszym od tych uzyskanych przez OnePlus 5 (1963/6687) i Samsunga Galaxy S8+ (1929/6084). Jednak jak wiemy, benchmarki nie zawsze odzwierciedlają prawdę, a odczucia związane z szybkością działania smartfonów o bardzo zbliżonej specyfikacji mogą nie pokrywać się z wynikami testów syntetycznych.

Wszystkie 3 warianty smartfonów od Google na pewno będzie różnić wielkość ekranu i pojemność ogniwa baterii – tak jak to było w 2016 roku z modelami Pixel i Pixel XL – natomiast reszta specyfikacji prawdopodobnie będzie identyczna. Niestety, na więcej danych musimy trochę poczekać. Samo tak wczesne pojawienie się tego urządzenia w GeekBench było zaskakujące.

źródło: TechDroider

Komentarze

 • pantadeus

  Nie mogę przeboleć braku Pixeli w Polsce. Fenomenalne urządzenia, miałem przyjemność kilka dni się pobawić i powiadam szczerze, nigdy nie miałem w ręku przyjemniejszego urządzenia z Androidem

  • spi

   Dorzucę swoje 3 grosze. Podczas grudniowego miesięcznego pobytu w US padł mi stary telefon więc myślę będzie Pixel, postanowione. Jakie było moje zdziwienie że nie mogłem go nabyć online w Google store(blokada po lokalizacji konta nawet w US), na eBay, swappa bo kontrolowanie kraju pochodzenia via PayPal. Verizon tylko wersja z blokawanym bootloaderem. Zostały tylko lombardy z telefonami niepewnego podchodzenia. W końcu wróciłem i kupiłem taniej 1+3t. I całe szczęście

   • Zdzisław Dyrman

    Nie byłeś godzien aby go posiąść ?

   • marcus1212

    No bez jaj byłeś fizycznie w US i nie mogłeś go nabyć? Chore! Przecież to dyskryminacja! ?

    • Lookso

     Jeszcze większą by było jakbym chciał zrobić tak samo jak on, a mam obywatelstwo amerykańskie ale zameldowanie tutejsze…

  • Fedurrr

   Czym pixel sie wyrownil na tle np samsunga s7 czy xiaomi mi5?

   • pantadeus

    To subiektywne odczucie. Mi5 nigdy nie miałem w ręku, a Samsungi wydają mi się trochę wtórne, poza S8 rzecz jasna. W Pixelu podoba mi się interfejs, ale i sama bryła jakoś do mnie trafia.

   • stark2991

    Kulturą pracy i aktualizacjami, w także aparatem, który jest lepszy niż w S7

    • Flynn

     Aparat w Pixelu wcale nie jest lepszy. No może video 60fps/sek bardziej płynne.

   • Flynn

    W porównaniu do Mi5, nie łamie się jak zapałka.

    • teges

     Nie słyszałem jednak o przypadku złamania w warunkach normalnych.

     • Flynn

      Mojemu kumplowi złamał się w tylnej kieszeni w jeansach.

     • teges

      Kto nosi telefon w tylnej kieszeni?
      Co on baba jest? :)
      Przecież to nie jest wygodne i łatwo ukraść taki telefon.

     • Flynn

      Miał różowy, ale zachowuje się normalnie, więc to chyba facet ;-)

   • abc def

    Że dłużej i szybciej i lepsze będą aktualizacje. Że nie ma karty SD slotu i nie będzie przez to mulić. Że będzie mieć kiepską baterię jak każdy Nexus, to na minus. Poza tym drogi na starcie i zapewne niedostępny w Polsce, a S7 jest już sprawdzony no i…już jest S8 to raczej do niego go porównuj.

    • abc def

     A o xiaomi nie pisz bo to tak jakbyś dostał mocną piątkę a nie szóstkę z minusem ;)

  • [828586]

   Ta ja nam i fenomenu nie widze, kazdy telefon w momencie wydania pixla byl wodoszczelny a ten badziew nie dlaczego !!!!

   • pantadeus

    Wiesz, wodoszczelność przydaje się, jeśli ktoś ma w zwyczaju kąpać się z telefonem albo z nim pływać. Miałem kilkanaście smartfonów i żaden, powtarzam, żaden nie uszkodził się z powodu zalania.

   • stark2991

    Badziew… aż szkoda komentować. Idź się kąpać ze swoim telefonem a normalnym ludziom zostaw inne telefony.
    A odpowiadając na “pytanie” – bo nie zdążyli, Pixel powstawał na szybko i mimo chęci brakło czasu. Dlatego ma być w 2 generacji

 • Piotr Ben

  Jest na beta O. Może jak już będzie na stable trochę podgoni, choć z 4gb ram może nie starczyć

 • Łukasz Tkacz

  Biorąc pod uwagę ostatnie decyzje Google odnośnie wsparcia dla aktualnych pixeli to nie uważam aby to był sprzęt w ogóle godny uwagi. Dwa lata wsparcia przy cenie w okolicach 4000 zł lub więcej? Nawet Apple nie upada tak na głowę jak oni. A szkoda bo kiedyś na serii nexus można było kupić coś naprawdę dobrego za rozsądną cenę

  • łukasz Jedryszczyk

   Bo każdy dochodzi do wniosku że telefon zmienia się co dwa lata

   • Łukasz Tkacz

    I każdy daje za to 4 koła co dwa lata? No bez jaj… nie dałbym tyle nawet biorąc pod uwagę, że elektronikę mam o 1/3 taniej. I kiedyś też myślałem, że zmienia się co tyle, albo i częściej. Ale to jest nie potrzeba, lecz choroba nowoczesnego konsumpcjonizmu. Najczęściej i tak tego nie wykorzystujemy, a jakichś rewolucji nie ma.

    • łukasz Jedryszczyk

     My to wiemy ale większość ludzi lubi mieć to co najnowsze i nie ważne czy to jest lepsze. Firmy myślą że jeśli masz abonament to i tak zmienisz za dwa lata albo sprzedasz stary dołożysz i kupisz nowy?

 • Pivoman

  Jedna rzecz mnie powstrzymuje przed zakupem OP, gwarancja.
  Czy proces przejścia ewentualnej gwarancji jest łatwy i szybki, czy ma ktoś doświadczenie z nią? Przeprowadza się ją po polsku, czy jest świadczona w Polsce i ile trwa? Dzięki za info.

 • Maciej Wawryczuk

  Miałem Nexusy 4 i 5 ten najnowszy, oba się zepsuły na tyle, że nie było możliwości z nich korzystać. Mam teraz xiaomi mi5. Gdyby można było tylko przerzucić androida z nexusa na xiaomi, to był by to strzał w 10. Muszę przyznać, że boli mnie ten Mui, ale fon chodzi szybko, robi super zdjęcia (gorsze od mojej lustrzanki czy kompaktu, ale ludzie, to telefon!), dźwięk ma super (gorszy od MP3 -cowon plenue d, ale to telefon!). Jestem zdania, że telefon ma spełniać właśnie te funkcje. Ma być szybki, niezawodny i przystępny cenowo. Cena nie może = racie kredytu. Myślę, że najlepiej jest kupić właśnie teraz mi5 za tysiaka. Bulenie 4 tysięcy tylko po to, żeby mieć odrobinę lepsze zdjęcia od telefonu za tysiąc to wg mnie czysta rozrzutność.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona