Ważne

Google wycofuje wsparcie dla swoich Map na Apple Watch

Kilka ważnych aplikacji nagle straciło wsparcie dla Apple Watchy. Ich użytkownicy nie zostali w żaden sposób o tym powiadomieni. Z chwili na chwilę Google, Amazon, eBay i Target wycofały swoje aplikacje ze sklepu Apple.

Nie wnikam tutaj, czy używanie Map Google na smartwatchu Apple ma jakiś sens. Zapewne znajdzie się kilka osób, które ten temat zainteresuje. Gigant z Mountain View przyznał, że wycofał wsparcie swoich Map dla Apple Watch, ale jednocześnie zapewnił, że w przyszłości obsługa zegarkiem będzie przywrócona.

Zdecydowaliśmy o wycofaniu wsparcia Google Maps dla Apple Watch działających na ostatnim wydaniu iOS, ale spodziewamy się je przywrócić w przyszłości.
– Google

Ci, którzy mają już zainstalowaną którąś ze wspomnianych aplikacji, nie stracą ani ich, ani nie przestaną one nagle działać. Ich wydawcy zdecydowali na razie jednak, że nie będą ich aktualizować.

Powodem, dla którego Google pozbawia Mapy na Apple Watch pełnego wsparcia ma zapewne coś wspólnego z ograniczoną funkcjonalnością aplikacji na zegarku. W porównaniu z wersją na iOS była ona nieco okrojona.

Nie wiadomo, ilu ludzi używało Map Google na swoich Apple Watchach regularnie, a ponieważ deweloper nawet nie wydał w związku ze wstrzymaniem wsparcia żadnego komunikatu, można zakładać, że sprawa dotyczy małego grona konsumentów.

zdjęcie tytułowe: Apple Watch Series 2

źródło: AppleInsider 1 i 2, przez PhoneArena 1 i 2

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona