Pięć argumentów, dla których warto kupić Moto Z / Moto Z Play

...bo moduły to nie wszystko

Moduły, moduły, moduły – jeśli mówimy o Moto Z lub Moto Z Play, to właśnie one przychodzą na myśl jako pierwsza karta przetargowa, przemawiająca na korzyść tych smartfonów. Ale nie tylko dzięki nim obie propozycje Lenovo są niezwykle interesujące. Spójrzmy na pięć argumentów, które – według mnie – przemawiają na ich korzyść.

Świetna optymalizacja

Zacznę od strony użytkowej, bo to ona ma największe znaczenie. Niezależnie od tego, czy mowa jest o Moto Z czy Moto Z Play, możecie być pewni, że z działania obu modeli będziecie zadowoleni. Co prawda napędzają je dwa różne zestawy podzespołów, które dodatkowo mają do uciągnięcia różne parametry, ale w obu przypadkach optymalizacja systemu stoi na najwyższym poziomie.

Flagowa Moto Z ma na pokładzie Snapdragon 820 z 4GB RAM i ekran o rozdzielczości 2560×1440 pikseli – połączenie to w praktyce sprawdza się świetnie i raczej nikt ku temu nie ma wątpliwości; w końcu flagowy SoC zobowiązuje.

Ale nie inaczej jest w przypadku Moto Z Play, na który w głównej mierze składa się Snapdragon 625 z 3GB RAM i ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Gdyby rozdzielczość była wyższa, procesor mógłby nie dać sobie rady, a i czas pracy uległby znacznemu skróceniu. A tak, otrzymujemy smartfon, który nie zawodzi podczas codziennego użytkowania. Mimo, że ma „tylko” Snapdragona 625. Ale zaprawdę powiadam Wam, zajrzyjcie do recenzji wideo Moto Z Play, a zobaczycie, że działa naprawdę dobrze.

Acha, o aktualizację do Androida 7.0 Nougat nie musicie się martwić – jest już dostępna.

Smukłość Moto Z

Sprzęt elektroniczny, zwłaszcza ten, który mamy ciągle przy sobie, coraz częściej kupujemy wzrokiem. Coraz większą uwagę przykuwamy do tego, by używany smartfon czy laptop wizualnie nam się podobał, a do tego oczywiście spełniał nasze wymagania wydajnościowe. Jednym z elementów wpływających na wygląd urządzeń jest oczywiście ich smukłość. A jeśli szukacie naprawdę smukłego smartfona, Lenovo Moto Z jest strzałem w dziesiątkę – jego obudowa ma zaledwie 5,19 mm grubości. Nawet z podłączoną dodatkową baterią w postaci modułu Incipio, obudowa wciąż jest wąska i smukła sprawiając, że całość świetnie leży w dłoni.

Długość czasu pracy Moto Z Play

Chcąc podziałać Wam na wyobraźnię, na jednym ładowaniu Moto Z Play spokojnie moglibyście odbyć podróż z Warszawy do Nowego Jorku i z powrotem, non stop oglądając wideo z pamięci wewnętrznej telefonu lub czytając e-booki. A jak jest podczas normalnego użytkowania?

Równie świetnie. Niech świadczy o tym fakt, że nie udało mi się rozładować tego sprzętu w dobę – przy żadnym scenariuszu typowego użytkowania, a to naprawdę rzadko się zdarza. Korzystając z Moto Z Play na co dzień, spokojnie byłam w stanie z niego wyciągnąć 2-3 dni działania (jestem przekonana, że mniej intensywne użytkowanie wydłużyłoby ten czas do nawet 4 dni), z czego na włączonym ekranie (SoT) 6-10 godzin w zależności od jasności ekranu oraz włączonych modułów łączności.

To świetny wynik jak na akumulator o pojemności 3510 mAh. A chcąc go wydłużyć, wystarczy sięgnąć po odpowiedni moduł baterii Incipio lub świeżo zaprezentowany w Barcelonie – Power Pack.

Gesty

Wszelkie gesty ułatwiają korzystanie z telefonu i sprawiają, że użytkowanie go staje się jeszcze przyjemniejsze. W Moto Z i Moto Z Play jest kilka funkcji tego typu, o istnieniu których warto wiedzieć.

Dostępne gesty:

 • sięgnij po telefon, aby aktywować wyświetlacz Moto (wyświetla godzinę, datę oraz info o powiadomieniach) – wystarczy dosłownie gest przesunięcia ręką nad ekranem,
 • odwróć telefon (skieruj go ekranem do dołu), aby przejść w tryb „Nie przeszkadzać”,
 • podnieś, aby wyłączyć dzwonek i uaktywnić wibracje,
 • potrząśnij dwukrotnie, aby włączyć latarkę,
 • przeciągnij palcem od dołu ekranu do góry, aby pomniejszyć ekran do obsługi jedną ręką,
 • dwukrotnie obróć nadgarstkiem z telefonem w ręce, aby w dowolnym momencie uruchomić aparat.

Możliwość zmiany wizerunku telefonu

Dzięki magnetycznemu złączu, umieszczonemu w dolnej części Moto Z i Moto Z Play, możemy zmieniać to, jak wygląda nasz smartfon. W sprzedaży dostępnych jest wiele różnych obudów – Moto Style Shells, które codziennie mogą nadawać urządzeniu nowego efektu wizualnego.

Do wyboru jest wiele kolorów, materiałów i faktur – począwszy od drewnianych, a na skórzanych skończywszy. Co najważniejsze, dodatkowe plecki nie są wcale drogie – ich koszt to kilkadziesiąt złotych.

moto z, lineage os

No dobra, moduły ;)

Na początku wspomniałam, że Moto Z to nie tylko moduły. Ale pisząc o Zetce i Zetce Play trudno zapomnieć o ich istnieniu. Jako że więcej pisałam na ich temat już w recenzji (do której odsyłam), poniżej jedynie wymienię, jakie aktualnie moduły są dostępne w Polsce:

 • głośnik JBL Sound-Boost,
 • Incipio offGrid Power Pack,
 • Insta-Share Projector,
 • Hasselblad True Zoom,
 • obudowy Moto Style Shells.

A Was co przekonuje w Moto Z / Moto Z Play? Dajcie znać w komentarzach!

Po więcej koniecznie zajrzyjcie do naszych recenzji:

Wpis powstał przy współpracy z Lenovo

Komentarze

 • Teraz.j

  Moto z Play, bezapelacyjnie najlepszy grip (uchwyt, nie ślizga się) z obecnie sprzedawanych upper middle class – z dokładanym za darmo, panelem/pleckami (wyglądają jak włókno carbon/kevlar). It is awesome (tylko na serio), nie tak jak w Apple. https://uploads.disquscdn.com/images/ed1a77e04933bbeb09903397c6812a7ff6f52f21dfed1f5269c748132b3926bd.jpg

  • mentos

   A masz ten telefon? Ja tylko bawiłem się w sklepie ale jak dla mnie jest za duży za ciężki a te plastikowe plecki w zestawie sa śliskie i telefon zjeżdża z ręki, lubię motki i teraz kupiłem sobie moto g5 plus więc nie pisze tego aby zniechęcić kogoś do motki ale już lepsze wrażenie robi moto z i incipio bateria w komplecie lub takie gładkie plecki podobno lepiej telefon się trzyma.

 • Teraz.j

  Skoro ten tekst powstaje przy współpracy z Lenovo PL, mam pytanie – dlaczego występuje tak duża różnica cenowa, pomiędzy cenami PL a CZ.
  Oficjalna cena PL Moto Z Play to 1.899, w CZ (lenovoshop*cz) to 10 499 Kč = 1670 zł, podczas premiery Yoga Book, wersja Win10, 64GB, LTE kosztowała w PL 3.199, a w CZ 2.730 zł (po przeliczeniu z Kč).
  Różnicę cen pomiędzy Polską a zachodnią Europą, można by usprawiedliwić (choćby volumenem obrotu), ale pomiędzy Polską a Czechami ?, różnice sięgające niekiedy 20% ?, pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

  • Chlastek

   Byłem wręcz wkurzony, kiedy pierwszą ceną mojej P2 w polskich sklepach było 1600 zł, kiedy w Europie (Niemcy, Włochy, Holandia, Słowacja) były oferty w przeliczeniu czasami za poniżej 1300 zł, i to nawet miesiąc przed polskim debiutem. Dobrze, że teraz P2 kosztuje już 1400 zł, ale dla mnie to ciągle o chociaż 100 zł za dużo. Rozumiem, że trzeba jakoś zarobić pieniądze ze sprzedaży telefonów, ale jak widać w Polsce Lenovo chyba faktycznie się ceni.

   • Teraz.j

    Teraz cena P2 się wyrównała, nawet we wspomnianych Czechach jest drożej o chyba 30 zł ;-), u nas 1399 zł – tam 1427 (po przeliczeniu), czy jakoś tak, ale oczywiście nie chodzi o teraz, tylko (jak zauważyłeś) o premiery.

    WSZĘDZIE są lepsze ceny, a rekordzistą jest Huawei, w dniu premiery Honor 8 był w całej EU po 399€ = 1700 zł, na dodatek w każdym MM czy Saturnie w DE, dostawałeś case warte 39€.

    Na vmall*eu, czyli w sklepie internetowym Huawei na EU był za 399 minus 20€ na voucher, czyli 380€ = 1615 zł, a dodatkowo dostawałeś, voucher na 99€ na zakupy, darmowe ubezpieczenie na 3 miesiące (kradzież lub upadek), oraz darmową przesyłkę, czyli 280€ x 4,25 = 1190 zł — jeden tysiąc sto dziewięćdziesiąt dziewięć złotych, wiesz ile w Polsce — 1999 zł, po raz pierwszy cenę obniżyli o 100 zł, po 2 miesiącach.

  • Kokolino9667

   Na końcową cenę produktu, ma wpływ wiele czynników! Do ceny produktu importer musi doliczyć koszty transportu, opłaty celne oraz podatek, np. podatek VAT w Polsce wynosi 23% , natomiast w Niemczech tenże sam podatek wynosi 19%. Skoro ten sam telefon jest droższy w Polsce aniżeli w Czechach, może oznaczać ( ale nie musi ), że w Polsce obciążenia podatkowe są większe aniżeli np. w Czechach.

   • Teraz.j

    Jestem analitykiem giełdowym, dobrym i dobrze opłacanym, jak się założysz o rzeczywiste pieniądze to udowodnię, co oznacza że banalnych wykładów ekonomicznych, ludzi o nicku płynu do płukania i jabłuszka Apple jako awatara, potrzebuję jak sraczki przed fajną imprezą. Artykuł jest tworzony przy współpracy z Lenovo, ergo – jak zaznaczyłem, proszę o odpowiedź nawet nie Autorkę, tylko kogoś z przedstawicielstwa Lenovo (jeśli takowy zniży się do odpowiadania, a nie tylko żalenia się w gazetach – jaki polski rynek jest trudny, czytałem wywiad).

    Uważasz że pomiędzy nami (PL) a Czechami jest 20% różnicy w obciążeniach podatkowych ?, jeśli tak uważasz to jesteś (imo) w błędzie, np. VAT czeski to 20 %. Jak zauważyłem po zerknięciu na twój profil Disqus, trzymasz się Jabłkowej strony świata, miła zasada – ponieważ jest tam mniej do rozważania.

    Ja ich NIE lubię, a użytkowników nazywam iSheep (przykro mi jeśli czujesz się urażony, ja poczułem się również – czytając twoje mądrości, dlaczego ? – bo choćby język i forma w której ująłem to co napisałem, powinien ci zasugerować że coś tam wiem, a pisząc to co napisałeś ty, możesz co najwyżej zrobić z siebie idiotę).
    Miłej zabawy swoim DIAMANTSCHWARZ! (z wykrzyknikiem, cytuję ciebie w
    oryginalnej pisowni, ewentualne re. pozostanie bez odpowiedzi). EOT.

    https://uploads.disquscdn.com/images/6363696771dd3108f8e80c58c2b6806e5729bb65144d20bc555bdfdc406e9190.jpg

    • Piko5552

     No offence, ale jedyne co przywodzą na myśl forma i język twoich komentarzy, to efekt Dunninga-Krugera. ;) Ciężko jest brać je na poważnie. Ale wiem, że poczucia elitaryzmu ciężko jest się pozbyć, jest zbyt głęboko zakorzenione w ludzkiej psychice. No bo co te owce się ze mną kłócą, nie dość że za darmo robię im analizę za którą normalnie zbieram 5000zł, to one jeszcze śmią mi przeczyć?!

     • pepe444

      Prędzej bym się głośno pochwalił, że tańczę na rurze w gejklubie, niż, że jestem “analitykiem giełdowym”. Niewiele jest w Polsce profesji tak nisko poważanych i masowo obsadzonych przez ludzi kiepskiego sortu, jak wszelkiego rodzaju “analitycy”, “doradcy”, “konsultanci”, a szczególnie z dopiskiem “finansowy”.

     • Teraz.j

      Pepe, czy jesteś dostatecznie ładny “na rurę” tego nie wiem, to że jesteś jeszcze bardziej obłąkany niż ja “”nawet “pod wpływem”, wiem na pewno :-).

      Poza tą (być może) subiektywną opinią pozwolę sobie coś domniemać, domniemam że w przeciwieństwie do mnie, nie robisz nic lub to co robisz powoduje u ciebie (w przeciwieństwie do mnie i mojej pracy), frustrację okrutną, dlaczego tak uważam ?

      —“działacz europejski” jest dla ciebie “Obłąkanym propagandystą” (to ja)

      — *urwa *urwie łba nie urwie… – to na temat wbudowania blokera w Chrome

      —“To jest właśnie mentalność zakompleksionego frajera” – to do człowieka który stwierdził, że jeśli ci się nie podobają różnice w pamięciach w P10, to go po prostu nie kupuj

      — “Zupełnie jak w latach 80tych, mój ojciec kupił Fiata 126p na przedpłaty, bo inaczej się nie dało.”, – to o przedsprzedaży LG G6

      —“To prawda, że użalanie się nad chińskimi zarobkami czy warunkami pracy z pozycji białego murzyna na niemieckiej plantacji bawełny jest bardzo groteskowe.”, – to o artykule “Czy ludzie pracujący w fabrykach produkujących części dla Apple są wyzyskiwani?”

      —“Jak byłem mały, nie było internetu, w TV były dwa programy (z czego dało się odbierać jeden, bo drugi miał za słaby sygnał), to takich emocji, jak tutaj, nie wywoływały nawet przemycone przez kogoś do szkoły
      zdjęcia gołych bab z zagranicznych, kolorowych gazetek. Teraz gołych bab pełno w internecie, nikogo już to nie kręci, za to “potajemnie pstryknięte zdjęcie plecków (telefonu)” robi niezłą furorę…” – to o
      wycieku zdjęcia Mi6.

      —“Po co Niemcom kolonie w Afryce, jak mają tutaj wielką “plantację bawełny”., – to o ilości klientów T-Mobile w Polsce 10,634 miliona

      Dalej mi się nie chce, Jesteś obłąkany, wiesz o tym ?.

     • pepe444

      Masz za dużo czasu, brak pomysłu na jego wykorzystanie i tutaj się realizujesz życiowo. Każdy robi to, co lubi, lub co może.

     • Teraz.j

      To nie tak (do końca), z efektem Dunninga-Krugera bym się kłócił, bo choć nie mam jak tego udowodnić, naprawdę jestem dobry :-), poczucie elitaryzmu i przerost ego (często świadomy, nawet stymulowany) trzyma mnie przy zdrowych zmysłach i “na górze” – muszę wierzyć że jestem najlepszy i “zawsze mam rację”, kiedy stracę tą wiarę – stracę pracę, nie będę w niej tak pewny siebie, zacznę się zastanawiać czy mam rację, skutkiem czego zacznę się zastanawiać, mylić, a potem to lawina, koks, wóda, end…
      Czy uważasz że zapytanie do Lenovo które umieściłem, jest bezpodstawne ?, jeśli nie – to naprawdę należało by się od “owiec” dziękuję – zamiast “focha”.
      Zanim z kimś “pocisnę”, jak z tym panem, przeglądam pobieżnie jego profil, nie jest on (jako człowiek) szczytem tolerancji, a jego “wykład” rodem ze wczesnej podstawówki naprawdę zirytował mnie (druga prawda, że pan “nie trafił mi w humor”), zdarza się.
      Ot i tyle, względem mojej oceny twojej oceny mnie. Względem ego (wiem, naprawdę lubię błyszczeć i wygrywać ;D), oraz efektu Dunninga-Krugera, ta mała wstawka, to mój najlepszy (finansowo) dzień w życiu, 10.475,34 $ od 6.48 do 15 22, dla mnie to dużo, a czy to moje ?, cóż – to już twoja ocena. Względem, pana z którym “pocisnąłem”, obrazek nr.2, względem kolegi poniżej, post jako re., jak widzę kogoś takiego, mniej czuję się wariatem, a bardziej ekscentrykiem. Pozdrawiam :-)
      p.s.
      Poza tym jak pisałem poniżej, jutro wyjeżdżam za granicę, nie będzie mnie parę tygodni, (i nie będę miał, ani czasu ani chęci na pisanie, będę potrzebował 110 % mojego mózgu), Tabletowo odpocznie od moich postów :-), może na zawsze ? ;-)
      https://uploads.disquscdn.com/images/955af90daa60267917667f869e45a8c859f1a7d4ed948bc1b8960362065f3c30.jpg

      https://uploads.disquscdn.com/images/2658b85bbf948a0ef2e0bd6443dfffa92de3283999faf6c4d4cf65a4d6743cff.jpg

     • Teraz.j

      @Piko5552 – jak cię baią takie rzeczy to zerknij dla śmiechu, najwyżej nie doczytasz do końca, to miniatura, najlepiej otwórz w nowym oknie.
      https://uploads.disquscdn.com/images/4f57b75e937e5e8078310666f25638fc108d7d5fa5ce36f4d3bb256132605298.jpg

     • Piko5552

      Piszę komentarz po raz drugi bo nie przesłał go disqus a po powrocie na stronę, jego treść została utracona. :/ Raczej nie będzie nawet w połowie tak długi jak poprzedni, ale już trudno.

      W screena z dochodowej akcji wierzę, między innymi dlatego że znam się z osobami które potrafią zarobić na giełdzie niemałe sumy (bynajmniej 10.000$ dniówki robi wrażenie, choć bynajmniej nie wystarczyłoby na sprezentowanie wszystkim potrzebującym czytelnikom (nie każdemu, rzecz jasna), odpowiedniej ilości maści na ból wiadomo czego ;) ).

      Rozważałbym co prawda kłótnie z wszystkimi niedoinformowanymi internautami, ani nie ma to celu, ani efektu nie przynosi (niczym grochem o ścianę), no ale formy rozrywki są różne, więc co kto lubi? :D Prowadząc tak agresywną retorykę ciężko będzie wyjaśnić rozmówce swoje racje, a jeżeli celem jest udowodnić czyjąś głupotę to nie ma to celu – nie trzeba jej ujawniać gdy emanuje w każdym zdaniu. ;)

      Ja także pozdrawiam i życzę bezpiecznej podróży!

 • krzjna

  Gdyby Force był dostępny w Polsce to było by świetnie.

  • Teraz.j

   W DE (Saturn i MM) nie ma, więc chyba w całej EU jej niet, podejrzewam że ma to coś wspólnego z exclusive Moto Z dla Verizon (dlatego EU dostała Moto Z kilka miesięcy później niż U.S., a Force [chyba] wcale – pewnie ktoś uznał [całkiem mądrze imo], że nie warto).
   Moto Z2 już nie będzie exclusive for U.S., więc się doczekasz Z2 Force, ale znając Lenovo PL szykuj 1000 € na bidę ;-).

   • Chlastek

    Z jakiej sieci używasz kartę w Z Play? Od 3 tygodni wiedziałem o problemie z P2 na Nougacie, gdzie po aktualizacji przestał działać ludziom roaming krajowy z Play’a. A dziś wchodzę sobie na dobrze znane “polskie” forum z androidem w nazwie i pojawił się ludziom ten sam problem w Z Play po ostatniej aktualizacji Nougata…to wygląda mi na winę ze strony Lenovo…tak niechcący, bo tylko z naszym Play’em jest problem, nigdzie indziej nie.

    • Teraz.j

     T-Mobile, abonament, no problem, wsio ok.

 • pepe444

  Dużo ciekawsze są artykuły, mówiące dlaczego nie warto czegoś kupować, ale takie teksty nie powstają “we współpracy”.

  • W recenzji każdego urządzenia piszę o rzeczach, które dla wielu można uznać za argumenty przemawiające za tym, by czegoś nie kupować. Otwórz oczy i zobacz coś więcej niż to, co chcesz zobaczyć.

   • Teraz.j

    Nie mam żadnych podstaw (poza moją rozmową z tym człowiekiem), by udzielać Pani jakichkolwiek rad, ale ten człowiek zajmuje się “zawodową krytyką w formie pisemnej”. Wszyscy odwiedzający Tabletowo, wiemy – jak dobrą, profesjonalną i obiektywną (choć wszyscy jesteśmy subiektywni, z natury) pracę informacyjną Pani wykonuje. Szkoda nerwów i okazywanego mu zainteresowania, wg. zasady, nie będziemy karmić, samo umrze szybciej.

 • Dominik Jaworski

  Kupilem moto z play miesiac temu. Super czas pracy na baterii.
  Absolutnie nie czuc tego, ze ma gorszy procesor i w zupelnosci jego moc wystarcza.
  Gesty fajne, ale telefon czasem nie reaguje na “machanie” reka, a innym razem zapala sie bez powodu, co jest mocno irytujace np. gdy jedziemy autem i spogladamy, co sie stalo.
  Szkoda, ze telefon jest tak duzy w stosunku do rozmiaru wyswietlacza.
  Dolaczone plecki powoduja, ze telefon wyslizguje sie z rak, a bez nich nie nadaje sie do uzywania… palcuje sie bardzo i rysuje od wszystkiego(piasek i paprochy, ktore gromadza sie miedzy nim, a pleckami pozostawily glebokie dziury).
  Czytnik linii nie grzeszy szybkoscia.
  Jednak najwieksza wada tego telefonu jest aparat. Autofocus wolny i niecelny, a zdjecia mocno przecietne.

 • Antoni Kukoc

  spoko…Te moduły jednak nie wszystkim pasują, bo bez modułów telefon jest za cienki a z modułami często za gruby… Szoda że Moto nie ma jakiegoś modelu w obudowie podobnej do X Style ale z aktualnymi podzespołami… Mogliby namieszać na rynku

 • teges

  Oba telefony są straszne.
  Są ogromne i z wielkimi pustymi przestrzeniami na których nic nie ma. Dodatkowo ekran jest dużo za duży.
  Nie ma jacka i bateria jest słaba.
  Jeden z najgorzej zrobionych telefonów.

  • pepe444

   W jednym słaba bateria (dyskwalifikacja), w drugim brak diody powiadomień (dyskwalifikacja), i takie powinno być podsumowanie “recenzji”, oraz to jest temat na artykuł “Dlaczego nie warto kupować tych telefonów”. Tymczasem w recenzji pierwszego czytamy jaki to on niezwykle smukły, co z tego, że smukły, jeśli kosztem baterii. A recenzja drugiego powinna się rozpocząć i zakończyć zdaniem “Producent w wersji testowej zapomniał zamontować diodę powiadomień, nie kupować! Czekamy na model kompletny i w pełni funkcjonalny.”

   • Mat Mino

    Czas pracy można przedłużyć moto modem, ja mam Motorola x style który też nie ma diody powiadomień, ale jest ekran always on. I to w zupełności wystarcza, zapala się gdy masz powiadomienie, chcesz sprawdzić która godzina to bierzesz telefon do ręki i od razu masz wyświetlane wszystkie powiadomienia i godzinę. Jakoś iPhone też nie ma diody powiadomień i mini jacka i i tak wszyscy uważają go za świetny telefon.

    • pepe444

     Mam w domu jeden telefon bez diody i nigdy w życiu takiego nie kupię. Ten jeden dostałem za darmo, więc ktoś go używa, ale też do czasu, mam już dość cudowania z programikami typu NoLed, które zawsze szwankują, ciągną prąd z baterii i w sumie to jest żenujące, że trzeba “naprawiać” taką protezą telefon, który producent umyślnie zepsuł, nie montując diody, kosztującej kilka groszy.

     • hergar

      Ta dioda taka ważna? Używam tel z diodą i taki bez – ten bez jako służbowy, w ogóle nie przeszkadza mi jej brak. To takie ciężkie sprawdzić czy ktoś nie dobija się do nas?

     • pepe444

      Po co mam ręcznie sprawdzać, jeśli telefon z diodą sam powiadamia, że ktoś dzwonił i nie trzeba niczego sprawdzać? Kosztem swojego czasu i ewentualnie nieodebranych rozmów/wiadomości, mam “rekompensować” zaoszczędzenie przez producenta kilku groszy?

   • Fate666

    Mam z play bez twojej diody daje radę wcześniej miałem Honora X5 z diodą nie odczuwam żadnej straty z play świetny polecam !!!

 • ok_y

  Mimo tych wszystkich plusów, oba smartfony posiadają niewątpliwie dwie duże wady. Po pierwsze, szerokość ramek na górze i dole są ogromne, co nie potrzebie zwiększa rozmiar telefonu. Po drugie oba są bardzo śliskie. Zastosowanie oryginalnych Style Shella nie rozwiązuje sprawy.

 • Juri

  Mam nadzieję, że w końcu nawet takie „artykuły” we współpracy z producentem również przestaną być skuteczne i pozostaną dwie możliwości, albo zostajemy w biadoleniu o nieopłacalności produkcji i zbieramy zabawki, albo przypominamy sobie o konkurowaniu również ceną.
  I nie mam tutaj na myśli tylko tego, jak nas kroją polskie oddziały.
  Przestańmy też pisać bajki o tym, że przyczyną takich różnic są tylko najwyższe polskie podatki, największe koszty pracownicze :) , najdroższy transport na świecie, itp., bo to kolejna bzdury, a nie prawda.
  Niestety bardzo ciężko wyplenić pazerność u człowieka, który poczuł kasę.

 • Czyli Moto X Style nadal bezkonkurencyjna.

 • Łukasz Szczygieł

  Za taką kasę kupisz już Galaxy s7, xiaomi mi5s plus, oneplus 3t !! Wszystkie te telefony biją na głowę to paskudne badziewie od Lenovo

ASUS ZENFONE 3 MAX
Komputronik Dell Gaming
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona