Ważne

Spotify i Apple Music wkrótce zostaną zintegrowane z aplikacją Messengera

Podczas wczorajszej prezentacji dla deweloperów, przygotowanej przez Facebooka w ramach dorocznej serii konferencji F8, zaprezentowano nową funkcję Messengera. Niebawem udostępnianie muzyki przez ten komunikator nie będzie wymagało opuszczania aplikacji, by pobrać link do nowoznalezionego utworu na Spotify – będzie można go wyszukać bezpośrednio z Messengera.

Integracja pozwoli na wybranie Spotify lub Apple Music z wbudowanej w Messengera listy programów, wyszukanie interesującego nas artysty lub utworu i podzielenie się nim bezpośrednio na czacie, bez konieczności przełączania się pomiędzy okienkami i otwierania dodatkowych aplikacji. Po udostępnieniu, muzyka może być odtwarzana bezpośrednio w liście dialogowej Messengera, więc odbiorca też nie będzie musiał uruchamiać Spotify czy Apple Music na swoim urządzeniu.

W prezentacji nie powiedziano jasno, czy odtwarzanie muzyki będzie zsynchronizowane pomiędzy uczestnikami rozmowy, ale wątpię, żeby to był rzeczywisty cel tej funkcji. Najpewniej chodzi po prostu o ułatwienie użytkownikom dzielenia się muzyką ze znajomymi. W końcu niemal każdy z nas ma wśród kolegów jednego muzycznego świra, który potrafi wygrzebywać z czeluści Spotify świetne, niepopularne kawałki.

Podczas konferencji nie wspomniano o innych usługach muzycznych, takich jak Tidal czy Google Music. Integracja Spotify oraz Apple Music odbywa się dzięki tak zwanym “rozszerzeniom czatu”, które są dostępne dla zewnętrznych deweloperów. Stąd raczej się nie zdziwię, jeśli za jakiś czas powstaną również rozszerzenia dla wspomnianych wcześniej usług nie ujętych na prezentacji.

Podobną funkcją pochwalił się rok temu Twitter, przy czym w tym wypadku “karty dźwiękowe” nie umożliwiają przesłuchania całego utworu, a jedynie jego części. W przypadku Messengera integracja będzie zdecydowanie bardziej głęboka.

źródło: The Next Web, PhoneArena, HungryGeeks

Komentarze

 • Messenger?

  Kto używa intensywnie messengera na ios, przyznać się i podzielić wrażeniami bo próbuje się przestawić na niego z whatsappa. Jak z płynnością szybkością? Naprawde taki muł zabijający baterie jak każdy kreuje? Mnóstwo tego typu komentów w sieci. Jak porównanie z whatsappem? Jaka jakość połączeń audio/video przerywa ucina rozmowy? Kompresja zdjęć filmów duża czy na akceptowalnym poziomie? Pozdrawiam

  • Bartosz

   Nie wiem, jak z ios, ale na androidzie Whatsapp to prosty, fajny komunikator. Messenger natomiast to apka kombajn, gdzie funkcja czatowania stała się dodatekiem… Ja robię odwrotnie i z Messengera przechodzę na Whatsapp. Nic mnie tak nie irytuje tak Messenger ostatnio.

 • pantadeus

  Boże… i co jeszcze do tej apki wrzucą? Przecież to komunikator miał być, a nie jakiś kombajn do niewiadomoczego

  • Paweł

   Akurat to jedna z przydatniejszych opcji w ostatnim czasie – znaczna większość ze 150 milionów osób korzystających ze streamingu używa Messengera więc to dla nich znaczne ułatwienie :)

   • Prawda, ale poza możliwością rozmawiania, Messenger nie ma w sobie już nic naprawdę użytecznego. Wiadomości głosowe i videochat, niby spoko, ale w istocie nie są potrzebne. Śmieciowe dodatki? Podziękuję.

 • Korni

  Gdyby tylko istniał jakiś zamiennik..

 • wmq

  Chyba żartujecie że będzie tam też Google Play Music. Facebook rywalizuje z Google i robi wiele żeby się od niego odciąć – na przykład nie korzysta z Map Google przy lokalizacji wydarzeń.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona