Ważne
Wiko VIEW

Apple zamierza robić smartfony tylko z materiałów pochodzących z recyklingu

Apple opublikowało doroczny raport odpowiedzialności za środowisko. Według zapewnień firmy, zmierza ona do kompletnego uniezależnienia się od dostaw metali z kopalni. Podejmuje się działania, by do produkcji nowych urządzeń wykorzystywać 100 procent materiału pochodzącego z recyklingu.

Powołując się na troskę o przyszłość i stabilność środowiska naturalnego, technologiczny gigant ogłosił swoje stanowisko wczoraj, tuż przed Dniem Ziemi. Głównym powodem, dla którego Apple decyduje się na takie kroki jest to, w jaki sposób produkcja elektroniki wpływa na oblicze naszej planety.

“Zmiany klimatyczne są niezaprzeczalne. Zasoby Ziemi są wyczerpywalne, a technologia musi być bezpieczna dla ludzi na każdym etapie – zarówno jej produkcji, jak i użytkowania. Nie kwestionujemy zastanej rzeczywistości – zadajemy sobie tylko pytanie, jak możemy na nią wpłynąć każdą częścią naszej firmy” – czytamy w raporcie.

Rzadko ogłaszamy cel, zanim wpadniemy na pomysł, jak go osiągnąć. Ale właśnie to robimy dzisiaj. Jesteśmy z tego powodu nieco podekscytowani, ale uważamy, że to naprawdę ważne, ponieważ jako przedstawiciel sektora technologicznego wierzymy, że właśnie tak powinno to wyglądać.”
– 
Lisa Jackson, wiceprezes ds. środowiska i inicjatyw społecznych.

Większość tego, co obecnie znajduje się w iPhonie, nie pochodzi z materiałów z recyklingu. Celem firmy jest łączenie metali pochodzących z materiałów odzyskanych przez dostawców części z tymi pochodzącymi ze starych produktów Apple, zwracanych przez klientów.

“Zobowiązujemy się jako firma, że nie wszystko, co będziemy potrzebować do produkcji, będzie pochodzić z ziemi” – obiecuje Lisa Jackson.

Aktualnie cała energia elektryczna, którą Apple używa do zasilania centrów danych pochodzi ze źródeł odnawialnych. Podobnie jest z 96% placówek firmy na całym świecie.

źródło: Gadgets360

Komentarze

 • Patryk

  nadgryzione jabłko + odpadki z recyklingu = $ :D

 • Maxik

  I zacznie się nowy hejt na Apple: “A Twój ajfon to bubel bo jest robiony z odpadów” :D

 • Teraz to dopiero będzie! Cena nowego Iphone’a podskoczy z 4k do 6k no bo przecież jest bardziej eko i trendy.

 • Marek

  Sprzedawanie produktów ze śmieci to jednak lepszy pomysł niż energia słoneczna z Chin. Oby się przyjęło.

 • Kovaristo

  Bardzo dobry ruch. Szkoda tylko, ze smartfony z recyklingu bedą droższe niz te nie z recyklingu, a powinno być przecież odwrotnie.

 • Marcin Sawicki

  Chyba nie rozumiecie o co chodzi.
  To zasłona dymna przed tym co robią z firmami które przyjmują od nich uszkodzony sprzed do utylizacji.
  Chcą aby wszystko było mielone. Obecnie centrach recyklingu niektore elementy jak procesory itp sa odzyskiwane i odsprzedawane niezależnym serwisantom.
  Sprowadza sie to do tego że naprawa będzie trudniejsza z powodu braku części.
  Biorąc pod uwagę że to zamknięty system i użytkownicy są przywiązani do zakupionych aplikacji i/lub subskrypcji, więc w razie awarii której nie obejmuje gwarancja, Apple sra im na łeb – zmuszając do zakupu nowego produktu, a PR robi kampanie ECO
  Co dziwne patrzac na forach spora cześć rezerwatu się cieszy

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona