Ważne

Samsung podejmuje kolejne kroki w kierunku wprowadzenia sieci 5G

Samsung pracuje już od kilku lat nad technikami przesyłania danych, które będą szybsze od tych obowiązujących obecnie na rynku. Firma ogłosiła właśnie, że jest coraz bliżej do komercyjnego wykorzystania sieci 5G, a to za sprawą zakończenia prac nad specjalnym układem scalonym obsługującym 5G – RIFC. Będzie on kluczowym elementem używanym w produkcji smartfonów, wykorzystujących sieć nowej generacji.

Nowy układ RIFC został zaprojektowany, by “znacznie wzmocnić” wydajność dotychczasowych rozwiązań 5G. Samsung skupił się na uzyskaniu idealnego balansu pomiędzy ekonomiczną produkcją, wysoką wydajnością i kompaktowych rozmiarach nowych chipów. Wykorzystują one specjalne wzmacniacze sygnału, które firma opracowała w czerwcu ubiegłego roku.

Z dumą łączymy ze sobą wszystkie kawałki układanki i ogłaszamy ten ważny krok na drodze do pełnego wykorzystania sieci 5G. Będzie on miał ogromne znaczenie w nadchodzącej rewolucji łączności
– 
Paul Kyungwhoon Cheun, szef Next Generation Communications Business Team w Samsung Electronics

RIFC umożliwiają pracę w rozszerzonym paśmie fal milimetrowych (mmWave), pokonując typowe przeszkody stojące przed obsługą sygnału o wysokich częstotliwościach. Zapewniają także lepszą wydajność transmisji i odbioru danych. Są przeznaczone do pracy w zakresie częstotliwości 28 GHz mmWave, co oznacza, że pierwszymi krajami, gdzie je zobaczymy, będą Stany Zjednoczone, Japonia i Korea Południowa, posiadające odpowiednią infrastrukturę GSM. Samsung musi jeszcze przygotować model biznesowy dla swojego produktu. Firma spodziewa się, że RIFC będzie montowany w smartfonach już na początku przyszłego roku.

Nie tylko Samsung pracuje nad rozwiązaniami 5G. Niedawno współpracę z Orange w tym zakresie ogłosiła Nokia, jednak bardziej od strony systemów obsługi sieci i połączeń o wysokich częstotliwościach, niż od strony sprzętowej w urządzeniach mobilnych.

źródło: Sammobile

Komentarze

 • Norbert Nowakowski

  nie wiem czy zdążą odpalić to 5G bo Prezes już siedzi w więzieniu..

  • Subiektywnie-obiektywny

   Dobzi s, zamykac goscia ktory generuje 20% pkb… gdzyby jutro Samsung przestal istniec to korea wygladala by gorzej niz jeden zielona wyspa nad wisla:)

 • Fffff

  Aleś Ty glupi. A co apple wymyśli jak zawsze coś skopjuje

 • Meretycz

  A wystarczyłoby aby poszli z tym do Play. Oni nawet z 3G potrafili zrobić 4G więc 4G spokojnie by przerobili na 5G

  • Subiektywnie-obiektywny

   Play to najgorsza siec jaka operuje na naszym rynku… slaby przyklad:)

   • Preza

    To był żart, ale chyba nie załapałeś :) Play pierwszy na świecie 5 gie wprowadzi na bank. Wszyscy będą mieć LTE-A, ale w nomenklaturze Playa będzie 5G. A jak ładnie na reklamach będzie wyglądać.

 • Preza

  To jeśli LTE800 ma dl na wsi 2 mega sieć 5G da radę nawet 3-4 zrobić

 • Jacek.P

  I dalej uważacie, że to Apple jest przełomowe?

  Baterie nowej generacji – LG
  Elastyczne ekrany OLED – Samsung i LG
  Sieć 5g – Samsung

 • wujek samo zuo

  a ja się pochwale, 50mbit w lte, a nawet anteny nie widzę :D Nie wiem o co chodzi, a sasiady nawet 5tki nie wyciągają kekeke :P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona