Ważne

Lenovo nie zapomina też o Moto X Force – dla niej także szykowana jest aktualizacja do Androida Nougat

Zeszłoroczne Motki z serii X wciąż czekają na aktualizację do Androida Nougat. Co ciekawe, Moto X Play i Moto X Style mają od razu dostać wydanie, oznaczone numerkiem 7.1.1. Moto X Force nie dostąpi jednak tego „zaszczytu” – jej posiadacze będą musieli zadowolić się najpierw Androidem 7.0.

Moto X Force, działającą pod kontrolą Zielonego Robocika w wersji 7.0, dostrzeżono w bazie Bluetooth SIG. Urządzenie w takiej „postaci” otrzymało certyfikat 31 grudnia 2016 roku. Wydaje się więc, że przed Lenovo już ostatnia prosta, aby udostępnić aktualizację posiadaczom tego modelu.

Lenovo Moto X Force w bazie Bluetooth SIG z Androidem 7.0 Nougat

Na razie nie wiadomo, kiedy Android 7.0 Nougat trafi na „pokład” Moto X Force. Jeżeli jednak rzeczywiście w tym przypadku Lenovo nie zamierza od razu „przeskoczyć” do wersji 7.1.1, to powinno udostępnić aktualizację dość prędko. Być może stanie się to nawet w tym miesiącu, choć należy pamiętać, że pierwsza w „kolejce” jest Moto Z Play.

Niestety, Lenovo nie opublikowało dokładnej rozpiski, kiedy jaki model otrzyma nową wersję systemu. Prawdopodobnie dlatego, że producent przykłada do każdej aktualizacji ogromną uwagę – a to może powodować nieplanowane opóźnienia. Warto jednak poczekać nieco dłużej (ale też nie w nieskończoność), lecz mieć pewność, że zainstalowanie jej nie pogorszy działania urządzenia.

Źródło: Bluetooth SIG przez Phone Arena

Komentarze

Przeczytaj następny wpis

Recenzja Huawei MediaPad M3

Flagowy model z LTE, pretendujący do miana najlepszego tabletu na rynku

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona