Ważne

Nowy smartfon HP z W10M będzie jednak średniakiem, nie high-endem, jak Elite x3

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, HP jednak nie zamierza „detronizować” modelu Elite x3. Smartfon wciąż pozostanie „najnowszym” flagowcem z Windows 10 Mobile, ale wkrótce doczeka się mniej hojnie wyposażonego kompana.

Urządzenie również ma pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoftu. Będzie jednak przedstawicielem średniej półki, ale mimo to nie straci największej (zdaniem koncernu z Redmond) zalety, czyli wsparcia dla obsługi trybu Continuum, umożliwiającego przekształcenie smartfona w protezę komputera.

Nadchodząca nowość HP ma zostać wyposażona w procesor Qualcomm Snapdragon z serii 600. Najprawdopodobniej mowa tu o MSM8952, czyli Snapdragonie 617. A ten, jak wiemy, również bez problemu obsłuży tryb Continuum. Dzięki temu akcesoria dedykowane do HP Elite x3, w tym stacja dokująca, będą kompatybilne również w tym modelem.

Nowy smartfon HP z Windows 10 Mobile ma zadebiutować w pierwszej połowie 2017 roku. Po drodze są targi MWC 2017 w Barcelonie i byłaby to świetna okazja, aby zaprezentować to urządzenie. Zwłaszcza, że to właśnie tam, rok temu, swoją premierę miał HP Elite x3.

*Na grafice wyróżniającej HP Elite x3

Źródło: Dr. Windows przez GSMArena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona