Ważne

High-endowy HP Elite x3 z Windows 10 Mobile w przyszłym roku doczeka się następcy

Segment high-endów z Windows 10 Mobile wzbogacił się ostatnio o nowe urządzenie – Alcatela Idol 4S z Windows 10. I dopóki jest zapotrzebowanie na tego typu sprzęt, dopóty na rynku będą się pojawiać kolejne, takie propozycje. Właśnie dowiadujemy się, że następną szykuje HP.

Producent ma już w swoim portfolio jednego high-enda z Windows 10 Mobile – model Elite x3. I choć kosztuje on zawrotne 799 dolarów (~3350 złotych), to najwyraźniej znajdują się na niego chętni, skoro HP przygotowuje do premiery jego następcę.

Smartfon może zadebiutować na targach MWC 2017 w Barcelonie (27.02-02.03.2017). W tym okresie minie akurat rok od prezentacji Elite x3. Powinniśmy się więc w najbliższym czasie spodziewać napływu nowych informacji na temat tego modelu.

Przy okazji warto przypomnieć, że sam Microsoft nie ma już w planach żadnych smartfonów z Windows 10 Mobile, a z końcem tego roku przestanie sprzedawać wszystkie Lumie.

Źródło: Dr. Windows przez MSPoweruserPhone Arena

Komentarze

 • sundial

  Dobry system. Fon też dobry.

  • tyle

   Kto go nie miał w ręku ten nie wie co to flagowiec.

 • Co więcej, gdzieś na zagranicznym portalu wyczytałem,, że ma pojawić się jeszcze jedno urządzenie HP, ale nieco “mniej flagowe”,które zapewne będzie mieć dostęp do Continuum, bo po co inne tej firmie :D

  Ciekawe,który pierwszy się pojawi i czy w ogóle :D

  • uru28

   M$ udostępnia technologie z lumii i dokłada kasy więc na targach w lutym zapewne będzie pokazany przedstawiciel “średniej” półki. Zdecydowanie brak niskiego i średniego segmentu, a lumie zchodzą tylko do końca roku….

   • Nie liczyłbym na nić słabszego niż “wyższa średnia półka”. MS zaczął promować się jako produkujący sprzęt biznesowy (przynajmniej w geście mobilnych urządzeń). Nie ma sensu, by po zdjęciu serii Lumia, raz jeszcze zaczęli się “zniżać” do poziomu budżetowców, skoro i tak niewiele na tym zarabiali. To nie pasowałoby do koncepcji “telefonu dla biznesmena”. Wyczuwam urządzenia na tyle silne, by – z wykorzystaniem peryferyjnych technologii – z łatwością można było je przeobrazić w mini-komputer – oczywiście nie od MS, jeszcze nie…

   • QWERTY

    MS daje technologie i hajs a HP reklamuje i sprzedaje

 • Gamer

  High-end z mobilną windą?:D Litości… komu i po co?:D

 • Kpx22

  Mogli by już zrobić z pełnoprawną 10-tką z jakąś nakładką.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona