Ważne

Bluboo Egde kontra iPhone 7 Plus – pięciogodzinny test baterii

Baterie w smartfonach, których nazwy nie brzmią znajomo, są często obiektem żartów. Wynika to z przeświadczenia, że skoro smartfon jest „chiński”, to i bateria musi być kiepskiej jakości. Postanowiono to zweryfikować – na tym filmie porównano czas pracy iPhone’a 7 Plus z Bluboo Edge.

Bluboo Edge ma akumulator o pojemności 2600 mAh, natomiast w iPhonie 7 Plus znajdziemy ogniwo 2900 mAh. Jak wypada konfrontacja?

Dla celów testowych oba urządzenia zostały wcześniej naładowane „na maxa”, a jasność wyświetlaczy ustawiono na najwyższą. W trakcie 5-godzinnej próby smartfony przez godzinę odtwarzały film offline, następnie nagrywały wideo, odpalano na nich gry, korzystano z aplikacji społecznościowych i prowadzono rozmowy wideo. Po pierwszych trzech godzinach testów, iPhone’owi pozostało 51% baterii, a Bluboo Edge – 54%. Następnie przez jedną godzinę na obu smartfonach przeglądano internet, co pozbawiło iPhone’a 7 Plus 15% stanu naładowania akumulatora, a bateria w Edge „schudła” o 16%. Wreszcie, po kolejnej godzinie rozmów wideo, wskaźnik naładowania w sprzęcie Apple zatrzymał się na 10%, natomiast urządzenie Bluboo utrzymało 11%.

bluboo-egde-iphone-7-plus-2 bluboo-egde-iphone-7-plus-3

Na podstawie wyników badania można dojść do wniosku, że różnice są niewielkie i oba urządzenia wykazują bardzo dobrą wytrzymałość baterii.

I poboczna informacja: Czarny Piątek w Bluboo wciąż trwa, także model Egde można do jutra (30.11.2016 r.) dostać za 109.99 dolarów. Inne urządzenia w niższej cenie to na przykład Bluboo Picasso 4G, Mini, Maya Max czy Uwatch. Więcej informacji na stronie promocji.

Wpis powstał przy współpracy z Bluboo

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona