Ważne

Wyświetlacz OLED w przyszłorocznym iPhonie może mieć rozdzielczość wyższą niż QHD

Full HD (1080×1920) wydaje się optymalną rozdzielczością dla flagowca. QHD (1440×2560) to dla większości więcej niż wystarczająco. Ale nie dla Apple. Wyświetlacz OLED w przyszłorocznym iPhonie może mieć bowiem jeszcze więcej pikseli.

Koncern z Cupertino poprosił swoich kontrahentów, aby zwiększyli produkcję ekranów OLED oraz przysłali prototypy wyświetlaczy o lepszej rozdzielczości niż te od Samsunga. Biorąc pod uwagę fakt, że obustronnie zakrzywione panele od Koreańczyków mają rozdzielczość QHD, może to oznaczać, że Apple zamierza pójść w stronę nawet 4K.

Trudno jednak znaleźć dobre wytłumaczenie dla takiego posunięcia. Amerykanie bowiem już nieraz dali do zrozumienia, że nie są zainteresowani wirtualną rzeczywistością, gdzie ekrany o wysokich rozdzielczościach są jak najbardziej mile widziane. W rozszerzonej rzeczywistości (w którą zamierzają “pójść”) może się to przydać, aczkolwiek – jak pokazuje przykład Lenovo Phab 2 Pro – QHD też spokojnie wystarcza.

Przyszłoroczny iPhone nie jest jednak jeszcze gotowy – świadczą o tym doniesienia, że Apple ma ponad 10 prototypów tego urządzenia. Ten, z obustronnie zakrzywionym wyświetlaczem, jest jednym z nich. Co ciekawe, nie wszystkie są całkowicie “nowe”, ponieważ o istnieniu wybranych mówiło się już rok temu, w kontekście iPhone’a 7. Ale wówczas wykorzystano jedynie podwójny aparat. Tym razem Amerykanie mogą zrobić użytek z większej liczby rozwiązań (ekran OLED, bezprzewodowe ładowanie, TouchID zintegrowany z wyświetlaczem).

*Na grafice wyróżniającej iPhone 7

Źródło: The Wall Street Journal przez Phone Arena

Komentarze

 • Abuserka

  Ale po co to komu? Na takiej wielkości ekranu nie będzie widać różnicy, dwa bateria znów będzie kaszleć i krzyczeć ze energii potrzebuje co 4 godziny…

  • Artur Kelkeszoz

   I o to chodzi – bateria ładowana min. 2 razy dziennie po roku padnie i Owca będzie musiała kupić nowego ajfonka…

 • Mobilefan

  4k? Hmn… To by sugerowalo jakies wsparcie dla VR, bo innego sensu nie widze (sany juz wypusciolo z5 premium z 4k ktory okazala si kolejna porazka).
  Chcialbym zeby w s8 bylo 4 jak ale tez mozliwosc zmniejszenia rozdzielczosci do QHD i FHD jak bylo w note7. To byloby najlepsze rozwiazanie.
  Przyszlo rok zapowiada sie ciekawie:)

 • awds

  mnie nie obchodzi rozdzielczość 4K na takim małym gówienku bo i tak nie będzie to widoczne nawet Full HD to już jest za dużo !. Niech dadzą baterię, która pozwoli na pracę lekko 7 dni bez ładowarki

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona