Ważne

Samsung i jego zależne firmy zwolniły w ciągu roku 8000 pracowników

Pierwsze sygnały dotyczące redukcji liczby pracowników dochodziły do nas już w zeszłym roku. Jak się okazuje – były prawdziwe. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy firma podziękowała za współpracę tysiącom pracowników.

Z danych zebranych przez Służby Nadzoru Finansowego wynika, że tylko cztery firmy należące do grupy Samsunga, w ciągu ostatniego roku zmniejszyły ilość miejsc pracy o 8000. Samsung próbuje zbalansować wydatki na pracowników i wprowadzić sensowny podział struktur wewnątrz firmy. Jako że zajmuje się ona wieloma dziedzinami i produkuje elektronikę dla wielu segmentów rynku, musi dbać o to, żeby ten skomplikowany konglomerat mógł skupiać się na tym, co najważniejsze. Jest to powód, dla którego dwa miesiące temu Samsung sprzedał swój biznes związany z branżą drukarską firmie Hewlett-Packard, za ponad miliard dolarów.

Dane pokazują, że całkowita liczba pracowników pracujących w Samsung Electronics, Samsung Display, Samsung Electro-Mechanics i Samsung SDI wynosiła (w okresie lipiec-wrzesień) 139323. W porównaniu do poprzedniego roku, jest to liczba mniejsza o 5.5 procent, czyli jakieś 8117 miejsc pracy mniej. Największe cięcia zanotowano w Samsung Electronics, gdzie z pracą pożegnało się 3183 osób. Redukcje w innych wydziałach były do siebie zbliżone i wynosiły 1300-1800 pracowników mniej.

Grupa Samsung zatrudnia na całym świecie blisko 400 tysięcy pracowników, pracujących w różnych dziedzinach produkcji, handlu, przemysłu budowlanego czy rozrywkowego.

źródło: Sammobile

Komentarze

 • 2451

  Grupa Samsung zatrudnia na całym świecie blisko 400 tysięcy
  pracowników, pracujących w różnych dziedzinach produkcji, handlu,
  przemysłu budowlanego czy rozrywkowego.

  Dla porównania ZUS zatrudnia ponad 46 tys osób, Poczta Polska ponad 70 tys.

  • stark2991

   Dużo? Mało?

   • 2451

    Według mnie do skali w jakiej operuje Samsung te 400 tys wydaje się niewiele.

 • Znawca

  Co to jest… ustawa o OZE zabrała ok 40 tys miejsc pracy:P

 • Rav-X

  400 tyś pracowników Samsunga to: 250 tyś. to kierownictwo i księgowi, 100 tyś. to marketingowcy, 50 tyś. to siła robocza, przeważnie nie pełnoletnia, pracująca za miskę ryżu lub w ramach kary więziennej.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona