Ważne

30 listopada, oprócz Meizu X, zadebiutuje również Flyme w wersji 6.0

Flyme to autorska nakładka Meizu, która bardzo mocno zmienia wygląd Androida. Ale dzięki temu przynosi ze sobą wiele nowości i udogodnień, których na próżno szukać w „czystej” wersji OS-u Google. 30 listopada najprawdopodobniej zobaczymy jej najnowsze wydanie.

Meizu rozesłało do przedstawicieli mediów nie tylko karteczkę z napisem: Make Helio Great Again, ale również drugą, na której umieszczono zdanie: Make 6 Great Again. Można to rozumieć dwojako. Pierwszym, co nasuwa się na myśl, jest to, że Flyme doczeka się odświeżenia i od teraz będzie miało szóstkę z przodu.

Cyfra ta kojarzy się jednak również z Androidem 6.0 Marshmallow, który nie jest już przecież „najświeższy”. Dlatego bardzo prawdopodobne wydaje się, że to właśnie na tej wersji systemu Google zostanie „oparte” najnowsze Flyme (aby przywrócić jej „świetność”).

meizu-flyme-os-6-0

Zaproszenia na konferencję Meizu, zaplanowaną na 30 listopada

Ale 30 listopada ujrzymy nie tylko najnowszą odsłonę Flyme, lecz również nowy smartfon. Dotychczasowe przecieki oraz sam producent sugerują, że będzie to Meizu X (lub też Meizu Pro 7 – panuje w tej kwestii spore zamieszanie). Wczoraj wyciekły pierwsze zdjęcia nadchodzącej nowości, natomiast dzisiaj w sieci pojawiły się rendery, rzekomo ją przedstawiające.

Według nich, smartfon został wyposażony w obustronnie zakrzywiony wyświetlacz. Nigdzie nie ma jednak czytnika linii papilarnych. Jest opcja, że umieszczono go bezpośrednio pod taflą wyświetlacza (na rynku dostępne są już takie rozwiązania) albo poniżej niego, na dolnej ramce (ale także pod szkłem). Ostatecznie może się też okazać, że w ogóle go nie będzie, choć to akurat mało prawdopodobne.

Nie wiadomo też do końca, czy Meizu X i Meizu Pro 7 to jeden i ten sam, czy jednak dwa różne modele. Na szczęście 30 listopada już za tydzień, więc za siedem dni wszystko stanie się jasne.

Źródło: GizmoChina, ZAEKE przez Android Headlines, Playfuldroid!

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona