Wiko VIEW

Samsung nie straci klientów pomimo afery z Note 7 – ma zbyt wiernych fanów

Nowy amerykański sondaż potwierdza tę tezę

Koreańczycy mogli mieć sporo obaw po wycofaniu swojego tegorocznego notatnika. Przede wszystkim, obawiano się ogromnych strat finansowych i słusznie, bo straty są i to dosyć dotkliwe. Nie do końca było jednak wiadomo jak zareagują klienci. Samsung obawiał się, że mogą się oni odwrócić od marki, a taki krok, pociągnie za sobą kolejne konsekwencje. Wygląda jednak na to, że tak się nie stanie, a przynajmniej na to wskazują najnowsze amerykańske sondaże.

Sondaż został przeprowadzony przez Reuters / Ipsos w 50 amerykańskich stanach, na grupie prawie 5,5 tysiąca osób. Niewiele ponad 2 tysiące badanych, to użytkownicy urządzeń Samsunga, a około 3 tysiące, to właściciele smartfonów z logo nadgryzionego jabłka. Wyniki sondy są zaskakujące i wskazują na to, że Koreańczycy mogą liczyć na swoich klientów zawsze, nawet w najtrudniejszej (obecnie) sytuacji.

Okazało się, że użytkownicy koreańskich smartfonów są lojalni wobec marki tak samo, jak użytkownicy iPhone’ów. Ponadto, bardzo ciekawy okazał się fakt, że ludzie, którzy mieli świadomość problemów galaktycznego notatnika, są tak samo zainteresowani kupnem kolejnego smartfona z logo Samsunga, jak ci, którzy nie mieli o tym pojęcia.

Spośród osób biorących udział w badaniu i tych, którzy wiedzieli o wycofaniu Note’a 7, 27% rozważy zakup urządzenia firmy Samsung w przyszłości. Z kolei 25% zdeklarowało, że kupi model z logo Samsunga, ale były to osoby, które nie wiedziały o problemach Koreańczyków.

Wydawało się, że to Apple zgarnie część klienteli po wybuchu afery z Galaxy Note 7. Raport, który niedawno został opublikowany przez firmę Gartner Market pokazał jednak, że tak się nie stało i zarówno koreański producent, jak i firma z Cupertino, zanotowały spadki sprzedaży w trzecim kwartale bieżącego roku. 

Co ciekawe, klienci zarówno Samsunga jak i Apple, są bardzo lojalni wobec wybranej przez siebie marki. Ponad 90% właścicieli urządzeń z logo jednej i drugiej firmy deklaruje, że wybierze kolejne urządzenie z tej samej stajni.

Wygląda więc na to, że felerny notatnik nie zaszkodził firmie aż tak, jak można się było spodziewać. Jeżeli z przyszłorocznym flagowym Galaxy S8 nie będzie żadnych problemów, to Samsung ma szansę całkowicie zatrzeć złe wrażenie po wybuchowym Galaxy Note 7.

Źródło: Sammobile

Komentarze

 • OBIEKTYWNY

  Nie dziwię siię, że tak jest… Wiadomo, że apple to religia i syn kupi nowego iphona nawet jeśli iphone poparzy mu matkę i ojca na śmierć i to się nie zmieni. Dla wielu apple będzie wartością najwyższą i jeszcz enikt nie podjął się by to leczyć.
  Z Samsungiem tak źle nie ma, ponieważ na androidzie jest wiele flagowców (fakt, że note zawsze jest najlepszym telefonem na rynku, a s7 edge jest kopiowany przez 2/3 chińskich marek), jednak tu łatwiej porównać Samsunga do LG czy HTC, gdyż te telefony różnią nie niuansami, IOS jest zupełnie inny i jednych przekonuje innych nie (dla mnie mimo iż ios si ę rozwija od kilku lat i sukcesywnie nadrabia braki w stosunku do andorida to wciąż używanie iphona byłoby dla mnie jak jazda mustangiem na 3 kołach…)

  Największą zaletą samsunga jest to, że oferuje szeroki wachlarz urządzeń.
  Chcesz lg? ok masz g5, jakiś bezużyteczny moduł i gdzieś tam jakiś brzydki smartwatch i stary tablet… HTC nie ma wet tabletu czy smartwacha, sony nie licząc telefonów ma wszystko stare i tylko huawei zdobywa rynek.
  Samsung? Masz s7 (ege) – najlepszy aparat i wyświetlacz na rynku, gear s2 (s3 już wchodzi) super zegarki zdecydowanie lepsze niż AW, tablety Tab (od tanich to flagowcyh), tabpro S jeśli chcesz tablet na wiwdowsie zamiast laptopa, do tego: VR najlepsze na rynku, kamera sferyczna najlepsza na rynku (móię o takich normalnych cenach, nie 50 tys) i tylk odla samsunga, do tego bardzo dobre słuchawki na BT, bardzo dobre głośniki bezprzewodowe (level box pro – mają potężnego kopa), itd.
  Efekt? Chcesz dobry sprzęt? samsung, ma wsio co konkurencja i więcej.
  Chcesz mieć wsio z 1 firmy? Samsung or nothing (chyba, że jesteś fanem apple).

  • raf

   a to dobre- gościu pisze prawie referat o tym jak samusng jest ameeezjiiing jednocześnie czepia się fanów jabłka – przyganiał kocioł….

   • OBIEKTYWNY

    Ale ja zmieniam sprzęt regularnie i wcale nie korzystam z Samsunga. Miałem Ativbooka p plus, wymieniałem na SF pro 4, a jako telefon mam obecnie lg g5.

    • Artur Węgliński

     “(fakt, że note zawsze jest najlepszym telefonem na rynku, a s7 edge jest kopiowany przez 2/3 chińskich marek)” Tutaj wkradł się błąd kolego bo powinieneś napisać
     fakt, że note zawsze jest jedynym takim telefonem na rynku, – a nie najlepszym.

     Apple to nie religia jak sądzisz tylko chęć posiadania systemu mobilnego zoptymalizowanego ze stałym wsparciem producenta co samsungowi właśnie tego najbardziej brakuje.

     • Gamer

      No nie, bo Note 7 jest zawsze najbardziej wypasiniym smartfonem a to ze ma rysuk czyni go wybitnym w skali smartfonow.
      To dsjlej co poszes to bojda. Mam zarowno mnostwo sprzetu na andku i windzie oraz “zestaw” aplowski zkladajacy sie z ip 6s, watcha ipada pro mini 4 i MBA – poza tym ze jest to 1ekosystem w zaden sposob nie dziala to lepiej a kazdy sprzet konkutencji oferuje mi wiecej.

     • Artur Węgliński

      Note nigdy nie posiadał najlepszych podzespołów na świecie jego jedyną a zarazem największą zaletą jest właśnie rysik.

 • Krzysiek

  U nas większość osób zażądała oddania pieniędzy a Samsung chowa głowę w piasek i nie chce oddać pieniędzy. Już miesiąc czekam i nic. KPINA!

 • Szylu

  02.11.2016 oddałem NOTE 7. Pieniądze miałem otrzymać maksymalnie do 14 dni. Czekam już 3 tygodnie i nic. Po licznych rozmowach z infolinią Samsunga termin w którym ujrzę pieniądze na koncie jest ciągłe przesuwany. Miałem je mieć w zeszły piątek. Dziś mówią o przyszłym piątku. Może ktoś z TABLETOWO zainteresuje się tym tematem i napisze o problemach jakie mają klienci którzy zakupili SAMSUNG GALAXY NOTE 7 i nie mogą doczekać się zwrotu gotówki. Zapewniam iż jest wiele takich osób.

 • Jarosław Kazimierczak

  ja pierwszą sztukę oddałem 02.11, drugą 22.11, dziś mamy 01.12 i za żadną z nich zwrotu należności nie ma na koncie, jest to dla mnie niedopuszczalne by taka firma jak Samsung tak waliła klienta…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona