Ważne

Wyciek szkiców nowego urządzenia od Meizu, plotki mówią o Pro 7

Niedawno naszym oczom ukazały się koncepcyjne zdjęcia bezramkowego smartfona produkcji Meizu. Mogły one przedstawiać flagowy model Pro 7, mający być odpowiedzią firmy na model Mi Mix od Xiaomi, którym zachwycił się cały świat. Teraz do sieci wyciekły szkice nowego urządzenia od chińskiego producenta – rzekomo Meizu Pro 7. Jeżeli tak, będzie to stylistycznie całkowicie inna propozycja.

Na rysunkach zdecydowanie widać, iż smartfon na pewno nie jest “bezramkowy” – bliżej mu do “klasycznych” konstrukcji. Nowy flagowiec Meizu ma mieć rozmiary podobne do Galaxy Note 7. Na przednim panelu znalazł się duży, zagięty obustronnie ekran, a także głośnik, czujniki, fizyczny przycisk Home oraz 8 Mpix kamerka.

meizu-pro-7-images-3

Tylny panel zawiera z kolei podwójny 12 Mpix aparat, wsparty diodą flash oraz prawdopodobnie laserowym autofocusem. Na prawej krawędzi znajdują się przyciski głośności oraz zasilania, a na dole port USB Typu C, grille głośnika oraz jack 3,5 mm. Urządzenie ma mieć 8 mm grubości.

meizu-pro-7-images-5

Jak widać po rysunkach, urządzenie bardziej przypomina wcześniejsze przecieki, aniżeli zapowiadanego bezramkowca. Z drugiej strony również się od nich różni – przede wszystkim pozycją aparatu designem panelu tylnego. Oczywiście nie jest to w stu procentach potwierdzona informacja, więc wszystko jeszcze może się zmienić.

Mówi się, że Meizu Pro 7 zadebiutuje już 24 grudnia.

Źródło: The Android Soul przez Phone Arena

Komentarze

 • Jarek Siedlak

  Bo Meizu zawsze wydawało parę – flagowca i jego braciszka o oczko niżej – MX4 i MX4 Pro, MX5 i Pro 5, MX6 i Pro 6/6s. Nie zdziwiłbym się jak i z 7 było by podobnie – MX7 klasyczny 5,5” i Pro 7 bezramkowy

  • Niby racja, ale z ostatnią generacją można zauważyć, że MX6 jest wyraźnie słabszy od Pro6 – już pomijam fakt, że nowy Pro jest pro tylko z nazwy :D
   Meizu do tej pory nie ma jakiegoś szczególnego planu dla swoich serii. Kiedy pokazali M5, straciłem nadzieję, że dojdą do siebie i zaczną tworzyć produkty, które naprawdę mają sens (nie twierdzę, że każdy z ich telefonów do zło, ale odgrzewanie kotletów zrobionych z już przerobionych wcześniej kotletów, to nie jest dobra droga.

   Co do konceptu. Aż się prosi o rysik, bo ewidentnie, takie “wielofunkcyjne” urządzenie miałoby branie i by się czymś wyróżniało. Koncepcyjny wygląd spoko, oby z materiałami nie zawiedli, ale tu pewnie większych żali nie będzie, bo Chińczycy nie raz udowodnili, że umieją zrobić dobrze wyglądający sprzęt. Szkoda trochę, że zrezygnowali z “krążka z diodami” i zastąpili go tradycyjnym rozwiązaniem. To z Pro6 wygląda naprawdę kozacko :D

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona