Ważne

Wada wyświetlacza w iPhone 6 i iPhone 6 plus

Według informacji przekazanych przez ifixit, niektórzy użytkownicy iPhone’ów 6 i 6 plus zmagają się z wadą ekranu, którą wykryto  dopiero po dwóch latach od wejścia produktów na rynek.

Usterka ujawnia się głównie w iPhone’ach z 2014 roku w postaci szarych pasów w górnej części ekranu. Wymiana wyświetlacza jednak nie wystarcza. Problem tkwi w płycie głównej, a dokładnie w dwóch chipach U2402 Meson i Cumulus U2401, odpowiadających za prawidłowe działanie dotyku.

6plus

Najprawdopodobniej wada ta dotyczy wszystkich iPhone’ów 6 i 6 plus. Nie jest to wada kosmetyczna, o której z czasem można zapomnieć, ale wada fabryczna  uniemożliwiająca korzystanie z telefonu. Na tą chwilę nie wiemy jak firma Apple rozwiąże ten problem. Miejmy jednak nadzieję, że uruchomi program naprawczy, jak to miało miejsce w wymianie wadliwych kamer iSight i FaceTime w iPhone’ach 6 plus.

Źródło: ifixit

Komentarze

 • ert

  to nie wada tylko funkcja – przypomina ci że czas wymienić na nowszy model

  • Szemot

   Widać tu chyba źle zadziałała… znając apple to powinna przypominać o wymianie co rok a nie co dwa:)

 • lukas_bukowski

  Oj tam :D Apple pewnie powie, że to kwestia źle dotykanego ekranu ;) podobnie jak było w przypadku, źle trzymanego telefonu gubiącego zasięg :D

 • Mike

  W przeciwienstwie do chinczykow czy tajwanczykow apple nie robi problemu z naprawami w takim wypadku nawet po gwarancji telefonow

  • Piotrek

   Łaski nie robią. Wada fabryczna, na szerszą skalę, nie wyłgali by się brakiem gwarancji gdyby ktoś ich pozwał.

 • LinekPark

  Źle górną belkę rozsuwali! Osły jedne no…
  ;

 • Konrad Uroda-Darłak

  “WADA WYŚWIETLACZA” a zaraz potem “Problem tkwi w płycie głównej, a dokładnie w dwóch chipach U2402 Meson i Cumulus U2401, odpowiadających za prawidłowe działanie dotyku.” Zatem?

 • stark2991

  Wada fabryczna zaczynająca być widoczna po dwóch latach? Nie chcę tworzyć teorii spiskowych ale… przypadek? Nie sądzę.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona