Ważne

Android 7.0 Nougat dla Huawei Mate 8 przyłapany na wideo

Mate 8, czyli zeszłoroczny flagowiec chińskiego producenta, to było niezwykle udane urządzenie. Ładny design, dobre podzespoły i duży ekran, to jedne z wielu atutów tego phableta. Okazuje się, że trwają już także prace nad najnowszą wersją systemu Android dla tego modelu, a co za tym idzie, oficjalna aktualizacja może nastąpić naprawdę szybko.

Huawei mocno przykłada się w ostatnim czasie do tematu aktualizacji swoich urządzeń. Trwają już beta testy Nougata dla modelu P9, a najnowszy flagowiec z linii Mate – Mate 9 – będzie miał zainstalowane najnowsze oprogramowanie wprost po wyjęciu z pudełka. Nie znaczy to jednak, że producent zapomniał o starszych modelach ze swojego portfolio i chociaż aktualizacja jeszcze nie jest dostępna oficjalnie, to jej udostępnianie może rozpocząć się całkiem niebawem.

Skąd o tym wiemy? Otóz jeden z użytkowników XDA dokopał się do najnowszej wersji systemu na serwerach Huawei i postanowił ją wgrać na swój egzemplarz. Okazuje się, że aktualizacja przyniesie sporo zmian, które na pewno ucieszą właścicieli urządzeń z linii Mate.

Co zobaczymy w nowej odsłonie systemu? Przede wszystkim Emui w wersji 5.0, czyli nieco zmieniony interfejs. Pojawi się także nowa aplikacja do aparatu oraz ulepszony tryb multi-window. Jak prezentuje się całość, możecie podejrzeć na zamieszczonym wyżej wideo.

Prawdopodobnie więc można się już cieszyć, bo skoro aktualizacja wisi na serwerach Huawei, to lada moment powinno rozpocząć się jej udostępnianie dla wszystkich użytkowników.

Źródło: XDA via PhoneArena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona