Ważne
Wiko VIEW

Meizu szykuje swój pierwszy tablet. Premiera w grudniu

Tablety może i nie sprzedają się już tak rewelacyjnie, jak kiedyś, ale wciąż jest to segment, na którym da się zarobić. Meizu chce spróbować swoich sił również tutaj – pierwsza propozycja jest już w przygotowaniu.

Chińczycy ostatnio wkroczyli na rynek wearables (zobacz: Meizu Mix, Meizu H1) i najwyraźniej są żądni wyzwań, ponieważ szykują się do debiutu w segmencie tabletów. Ich pierwsza propozycja zostanie podobno wyposażona w 7,9-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2048×1539 pikseli, procesor MediaTeka lub Qualcomm Snapdragon, 3GB RAM oraz metalową obudowę o wymiarach 172×102 mm (grubość nieznana). Urządzenie najprawdopodobniej będzie pracowało pod kontrolą systemu operacyjnego Android.

Swój pierwszy tablet Meizu ma podobno zamiar zaprezentować już w grudniu. Jeśli to prawda, to wkrótce powinny światło dzienne ujrzeć kolejne doniesienia na temat tego urządzenia – zarówno uszczegóławiające specyfikację techniczną, jak i dotyczące jego powierzchowności.

A skoro jesteśmy już w temacie debiutantów na rynku tabletów, to warto przypomnieć, że swoje “wejście” nań zapowiedział również NAVITEL. Producent, kojarzony obecnie przede wszystkim z nawigacją samochodową, ma zaprezentować swoją pierwszą propozycję w pierwszym kwartale 2017 roku.

*Na zdjęciu wyróżniającym Meizu M3 Note (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: 3533 przez tabletManiaK

Komentarze

 • Wątpię, by procesorem był snapdragon. No, chyba że Chińczycy w końcu dogadali się z Qualcommem, w co wątpię…

  “… doniesienia (…) o jego powierzchowności” – w sensie wyglądu, czy o co chodzi, bo nie rozumiem zdanie :’D Jeśli o stylistykę chodzi, spodziewam się trzeciego bliźniaka – klona iPada, który stanie u boku Nokii N1 i Xiaomi mi Pada 2.

  • Tak, w sensie wyglądu.

   • To proponuję podmienić na coś innego, bo to słowo oznacza coś innego :)

    • Powierzchowność oznacza też “wygląd człowieka” i osobiście nie widzę przeszkód, aby używać tego słowa również w znaczeniu wyglądu zewnętrznego urządzenia elektronicznego.

 • VMortens

  Ładnie ich pogrzało. Sprzedaż tabletów sukcesywnie spada, a Meizu właśnie teraz chce w to wchodzić.
  To wygląda jakby ktoś w zarządzie (albo cały zarząd) sabotował przyszłość firmy.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona