Ważne

2 miliardy użytkowników Google Chrome – połowa z nich korzysta z przeglądarki mobilnie

Chrome jest domyślnie zainstalowaną przeglądarką internetową na urządzeniach z Androidem. Stanowi też podstawę działania Chromebooków. Oprócz tego korzysta z niej mnóstwo użytkowników komputerów z Windowsem i iOS.

Biorąc pod uwagę, że liczba smartfonów na świecie ciągle wzrasta, a Android jest najbardziej popularnym systemem operacyjnym, również osób korzystających z Chrome będzie siłą rzeczy coraz więcej.

Rahul Roy-Chowdhury, wiceprezes zespołu odpowiedzialnego za rozwój Chrome, podzielił się dzisiaj interesującymi danymi: na świecie jest obecnie 2 miliardy aktywnych użytkowników Google Chrome, zliczając wszystkich – zarówno z platform mobilnych, jak i stacjonarnych.

Co prawda, Rahul nie wyjaśnił, co dokładnie oznacza bycie „aktywnym użytkownikiem” i jaki przedział czasowy był brany pod uwagę. Jakkolwiek, to całkiem ciekawa informacja. Nie tak dawno, z infografiki udostępnionej przez twórców przeglądarki można było wywnioskować, że z Chrome na urządzeniach przenośnych korzysta już miliard ludzi. Jeśli w obu badaniach zdecydowano się podliczyć liczbę użytkowników w skali miesiąca, to stosunek użytkowników mobilnych do stacjonarnych wynosiłby teraz mniej więcej 50/50.

Google Chrome przeszedł długą drogę od bardzo prostej i szybkiej przeglądarki, która zużywała bardzo mało zasobów systemowych, aż do multimedialnego kombajnu, który bywa dla niego dość obciążający. Google cały czas pracuje nad tym, żeby jej program był coraz bardziej praktyczny i przyjazny w obsłudze. Zdarza się, że niektóre ułatwienia opracowuje się metodą prób i błędów. Firma zdaje sobie jednak sprawę, że nie może zaniedbywać tego produktu. Zwłaszcza, że ostatnimi czasy mocno zmienia się sposób, w jaki korzystamy z internetu: coraz częściej używamy aplikacji, i zauważalnie mniej niż kiedyś – przeglądarek.

źródło: @rahulrc

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona