Ważne

Odnaleziono zagadkowe magnesy w smartfonach Google Pixel i Pixel XL

Najwyraźniej Pixel i Pixel XL mają więcej cech wspólnych z obecnymi smartfonami od HTC, niż nam się początkowo wydawało. Oprócz zbliżonego wyglądu, w Pixelach doszukano się magnesów, które w urządzeniach od HTC umożliwiają dedykowanym etui wyłączać ekran, gdy ich pokrywy zbliżą się do powierzchni ekranu.

W HTC ta funkcjonalność bardzo dobrze się sprawdza – ekran po otworzeniu etui automatycznie się włącza. Wygląda na to, że taki sam rodzaj magnetycznego przełącznika postanowiono zainstalować w obu Pixelach.

Sensor magnetyczny umieszczony jest wokół loga “G” na tylnej części telefonu. Magnesy umieszczone w etui, które będą znajdować w okolicy znaczka Google oraz w odpowiadającym mu miejscu na przodzie etui, będą włączać lub wyłączać ekran. Tak samo to działa w oficjalnych akcesoriach dla smartfonów HTC.

Mając do dyspozycji Pixela (choć w Polsce to rzadkość, ponieważ modele Google nie są u nas w oficjalnej dystrybucji), można sprawdzić, jak to działa. Wystarczy przyłożyć urządzenie pleckami do jakiegoś magnesu – na przykład takiego instalowanego w pokrywach laptopów (dzięki którym pokrywy te same się domykają). Niestety, nie jest to skuteczny sposób na wyłączanie ekranu Pixela, bo ten, gdy tylko opuści pole magnetyczne, z powrotem włącza ekran.

Nie ulega wątpliwości, że producenci etui już zacierają ręce.

źródło: 9to5google.com

Komentarze

 • A to z przodu to nie jest przypadkiem czujnik Hall’a który posiadają prawie wszystkie telefony i tablety?

  • Trudno stwierdzić, gdy informacje są tak zdawkowe :) Przy czym czujnik jest też na pleckach :)

  • Fedurrr

   Mam etui na Nexus 7 3g z którego piszę właśnie. Etui za kilka dolców i tez działa bez wbudowanego magnesu w tablet a jedynie właśnie w etui.
   Czujnik z magnesem współpracuje ok. Więc jakie zadanie będzie miał ów magnes w przyszłości? Inaczej to żaden mega plus o którym warto wspominać.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona