Ważne

Google Pixel i Pixel XL nie będą dostępne oficjalnie w Polsce

Większość urządzeń z serii Nexus bez problemu można było kupić w Polsce – Nexusa 5X i Nexusa 6P również. Google w tym roku nie wypuści jednak na rynek nowych Nexusów. Zamiast nich, o uwagę klientów mają powalczyć Pixel i Pixel XL. Ale – jak się okazało – my będziemy mogli się tylko biernie przyglądać tym staraniom.

Jak podaje polski oddział Google, najnowsze smartfony Google nie trafią oficjalnie do Polski. Co ciekawe, w Europie najprawdopodobniej tylko my będziemy poszkodowani – Pixel i Pixel XL bez problemu bowiem kupią mieszkańcy innych krajów na Starym Kontynencie.

Oczywiście nie podano powodów takiego posunięcia, aczkolwiek pojawiły się podejrzenia, że chodzi o brak polskiej wersji Sklepu Google (w którym to w pierwszej kolejności pojawiały się zawsze najnowsze urządzenia z serii Nexus). Nie wiadomo na razie, czy coś zmieni się w tej kwestii i czy ewentualnie jakiś sklep na własną rękę będzie ściągać i sprzedawać Pixel i Pixel XL.

Co sądzicie o takim obrocie spraw? Myślicie, że Google dobrze robi, że nie wprowadzi oficjalnie do Polski swoich najnowszych smartfonów?

Jeśli jednak nie zniechęca Was ta wiadomość i nadal wyczekujecie premiery Pixel i Pixel XL, to przypominam, że zaplanowana jest ona na 4 października.

Źródło: Google Polska

Komentarze

Privacy Preference Center

   Necessary

   Advertising

   Analytics

   Other

   Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona