Ważne

Pięciokątna Nokia – czy to geniusz czy szaleństwo?

Nowe Nokie pojawią się w drugiej połowie 2017 roku. Wiemy, że będą pracować na systemie Android oraz znamy przybliżoną specyfikację i wygląd jednej z nich. Jednym słowem: powtarzalność. Jednak wizja nowego urządzenia, którą przedstawia jeden z konceptów, sprawia, że budzi się w nas żądza innowacji.

Nie jest to render urządzenia, który ma w przyszłości powstać pod logiem Nokii, a jedynie wizualizacja marzeń jednego z grafików. Przyznacie jednak, że człowiek miał wyobraźnię.

Koncept został nazwany “NOKIA PRISM” i jego metalowa, kanciasta bryła wygląda jak żywcem wyjęta z jakiegoś z filmu sci-fi z lat 90-tych ubiegłego wieku. Według założeń projektanta, sprzęt miałby działać na mobilnym Windowsie 10, którego kafelki byłyby chyba łatwiejsze do wrzucenia w pięciokątny ekran niż androidowe widżety. Wydaje się, jakby wystający róg ekranu miał być zarezerwowany dla powiadomień.

Te dziwaczne grafiki przypominają czasy, kiedy producenci smartfonów nie bali się eksperymentować i wypuszczać na rynek prawdziwych potworków. Nokia czuła się w tych klimatach wyśmienicie. To co, będzie powtórka z rozrywki? :)

nokia-7600

Nokia 7600 – przykład tego, co się powstaje, kiedy Finów dopada nuda

źródło: behance.net przez techdroider.com

Komentarze

 • typs

  Super. Takie nowości nakręcają inne branże. Dzięki temu producenci ubioru zaprojektują spodnie, kurtki, koszule i bluzy z dedykowanymi kieszeniami w odpowiednim kształcie dla takiego czegoś.

  • Tortilla

   Tak by się stało tylko i wyłącznie, gdyby koncept zaprezentował nie kto inny niż…
   Oczywiście zgadliście!
   Apple.

   • zebba

    Apple już nic nie jest w stanie zaprezentować innowacyjnego. Innowacyjność firmy skończyła się wraz z śmiercią Jobsa. Apple to teraz jedynie księgowi.

    • Tortilla

     Oczywiście, ja to wiem, Ty to wiesz, masa geeków wie.
     Ale wyniki sprzedażowe mówią swoje, kupa ludzi, masa, przeogromna większość się tym nie interesuje, a jak zobaczy że firma wypuści nowe urządzenie które we∂ług reklamy jest szybsze od poprzednika, to kupią. W końcu Apple.

    • Simon

     Eh pamietam jak kupowalem iPod Touch 2g w 5th avenue apple store, 2009 rok, czerwiec, az sie lezka w oku kreci, ze ten apple juz nie istnieje :(

    • eilnbvjkrewvbjkwe

     Muszę was zasmucić ale Apple nie wymyśliło pewnie z 90% z tych innowacji, które wypościło na rynek. Jobs po prostu znajdywał różnego rodzaju wynalazki, a następnie w taki sposób umiał je zastosować, dopasować do rynku i lansować że stawały się hitem. Tak było z interfejsem graficznym użytkownika, myszą komputerową, trackballem, touchpadem, pojemnościowymi ekranami dotykowymi, formatem mp3 (do którego stworzył odtwarzacz idealny), elektroniczną dystrybucją multimediów itd.

     • kamilek2424

      Dla ścisłości:
      Ani iPod, ani iTunes nie były pomysłami Jobsa.

 • Jazir

  Szaleństwo.

 • Najlepsze jest to rozwijane menu, którego kafel poczty wchodzi na pasek powiadomień, co wygląda jakby zostało opracowane w paintcie (i zapewne tak było) :’D
  Swoją drogą, “oprogramowanie” wygląda jak wypaczony androidowy launcher próbujący imitować MUI, kiepski ten koncept.

 • Kamil Kulecki

  Miałem ta Nokię. Była super i przyciągała wzrok każdego kto ją zobaczył. Z początku dziwnie się na niej pisało ale to tylko kwestia przyzwyczajenia. Kurde chyba sobie ja kupię na pamiątkę?

 • GieKa

  A dla leworęcznych zostanie uruchomiona mikro produkcja lustrzanego odbicia? :) Przecież to nie ma żadnego sensu. Już pomijam fakt że ekran o takim kształcie byłby drogi bo wycinanie go z większej tafli dawałoby dużo odpadów.

 • Gamer

  Eh… nokia i jej niewypały… Najlepsze telefony noki słynęły… z prostoty i solidności. 3310, 6210, 6310 itd to są modele nawet żywe do tej pory, a te porażki jak seria Ngage, 7600 i inne pokręcone syfy pokazują tylko, co sie dzieje z ludźmi, którzy ćpają bez opamiętania…
  Jeśli nawet mają pomysł na 5cio kątny telefon, to znak, że pracownicy nokii muszą mieć dobrych dilerów.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona