Ważne

Pięciokątna Nokia – czy to geniusz czy szaleństwo?

Nowe Nokie pojawią się w drugiej połowie 2017 roku. Wiemy, że będą pracować na systemie Android oraz znamy przybliżoną specyfikację i wygląd jednej z nich. Jednym słowem: powtarzalność. Jednak wizja nowego urządzenia, którą przedstawia jeden z konceptów, sprawia, że budzi się w nas żądza innowacji.

Nie jest to render urządzenia, który ma w przyszłości powstać pod logiem Nokii, a jedynie wizualizacja marzeń jednego z grafików. Przyznacie jednak, że człowiek miał wyobraźnię.

Koncept został nazwany „NOKIA PRISM” i jego metalowa, kanciasta bryła wygląda jak żywcem wyjęta z jakiegoś z filmu sci-fi z lat 90-tych ubiegłego wieku. Według założeń projektanta, sprzęt miałby działać na mobilnym Windowsie 10, którego kafelki byłyby chyba łatwiejsze do wrzucenia w pięciokątny ekran niż androidowe widżety. Wydaje się, jakby wystający róg ekranu miał być zarezerwowany dla powiadomień.

Te dziwaczne grafiki przypominają czasy, kiedy producenci smartfonów nie bali się eksperymentować i wypuszczać na rynek prawdziwych potworków. Nokia czuła się w tych klimatach wyśmienicie. To co, będzie powtórka z rozrywki? :)

nokia-7600

Nokia 7600 – przykład tego, co się powstaje, kiedy Finów dopada nuda

źródło: behance.net przez techdroider.com

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona