Ważne

HTC Bolt a.k.a. HTC 10 evo zostanie zaprezentowany w tym miesiącu. Wiemy o nim coraz więcej

Jeszcze we wrześniu Evan Blass poinformował, że HTC Bolt trafi do oferty amerykańskiej sieci Sprint w październiku. Tak się jednak nie stało i smartfon wciąż czeka na oficjalną prezentację. Najnowsze doniesienia sugerują teraz, że urządzenie zadebiutuje w tym miesiącu.

Przedsprzedaż HTC Bolt (który nazywany jest również HTC Acadia) ma się rozpocząć pod koniec listopada. Przynajmniej na Tajwanie, czyli rodzimym gruncie producenta. W Stanach Zjednoczonych natomiast 11 listopada. Smartfon trafi też na inne rynki, tylko że już jako HTC 10 evo:

Oficjalna prezentacja HTC Bolt jest więc tylko kwestią czasu. My jednak już teraz wiemy o tym urządzeniu całkiem sporo. Część specyfikacji potwierdza nawet zdjęcie strony internetowej, na której umieszczona została informacja na temat tego smartfona.

Zostanie on wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz (możliwe, że Super LCD) o rozdzielczości QHD, czyli 1440×2560 pikseli, pojedynczy aparat główny 16 Mpix, kamerkę 8 Mpix na przodzie, USB Typu C (słuchawki z taką końcówką znajdą się w zestawie sprzedażowym) oraz metalową obudowę (w kolorze biało-srebrnym lub czarno-szarym), spełniającą normę IP57.

htc-bolt-htc-acadia-htc-10-evo

Materiały promocyjne, poświęcone HTC Bolt

Oprócz tego wiemy także, że HTC Bolt napędzać będzie ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810 z układem graficznym Adreno 430 przy wsparciu ze strony 3GB RAM. Na wyposażeniu smartfona znaleźć się ma również 64GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD, akumulator o pojemności 3200 mAh oraz system operacyjny Android 7.0 Nougat z nakładką HTC Sense 8.0. Zabraknie za to 3,5 mm złącza słuchawkowego, którego rolę przejmie wspomniane wyżej USB Typu C.

Cena HTC Bolt nie jest jeszcze znana, ale spodziewać się można wszystkiego – w końcu to HTC.

Aktualizacja:

W sieci pojawił się właśnie render HTC Bolt w czarno-szarej wersji kolorystycznej.

HTC Bolt a.k.a. HTC Acadia a.k.a. HTC 10 evo

HTC Bolt a.k.a. HTC Acadia a.k.a. HTC 10 evo

Źródło: ePrice przez Phone Arena, Phone ArenaTechnoBuffalo

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona