Ważne

Huawei Enjoy 6 – wszystkomający 5-calowiec. AMOLED, 4100 mAh, IP52 i więcej

Wszyscy z niecierpliwością wyczekują premiery Huawei Mate 9 (ta już 3 listopada!). Ale nie samymi dużymi i drogimi smartfonami człowiek żyje. Huawei zaprezentował dziś sprzęt, który na mnie już samymi parametrami zrobił świetne wrażenie. Ceną również. Zaintrygowałam? Poznajmy zatem bliżej Huawei Enjoy 6.

Na uwagę w tym modelu zasługuje przede wszystkim pięć głównych komponentów: ekran wykonany w technologii AMOLED, pamięć RAM, której jest 3GB, akumulator o pojemności 4100 mAh (!), skaner linii papilarnych oraz odporność na pył i kontakt z wodą – smartfon spełnia normę IP52 (zatem jest odporny na padające krople wody – nic więcej).

Huawei Enjoy 6 to sprzęt dla osób lubiących małe smartfony. Jego ekran ma przekątną 5″ i rozdzielczość w zupełności wystarczającą – 1280 x 720 pikseli. Dzięki temu, przy wykorzystaniu ogniwa 4100 mAh, powinniśmy liczyć na naprawdę rewelacyjny czas pracy. Zapowiada się naprawdę nieźle.

Nieco gorzej prezentuje się kwestia procesora – za działanie Enjoy 6 odpowiada ośmiordzeniowy Mediatek MT6750 o częstotliwości taktowania 1,5GHz. Systemem operacyjnym jest natomiast Android 6.0 Marshmallow z EMUI 4.1. Aparaty do naszej dyspozycji to: 5 Mpix z przodu i 13 Mpix (f/2.2) z tyłu.

Smartfon oferuje także 16GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia dzięki slotowi kart microSD, dual SIM, LTE, GPS, WiFi oraz Bluetooth. Wyglądem natomiast może przywoływać na myśl Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

I teraz najciekawsza sprawa. Huawei Enjoy 6 został wyceniony na równowartość 192 dolarów. W tej cenie sprzęt o takich parametrach? Mnie to przekonuje do siebie.

Niestety, wiele wskazuje na to, że Enjoy 6 nie opuści chińskiego rynku. Ale coś mi się wydaje, że trafi do Europy, ale po prostu pod inną nazwą.

źródło: phoneredar, phonebunch

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona