Ważne

Cena Huawei Mate 9 Pro niejednego klienta przyprawi o zawrót głowy

High-endy z zasady nie należą do najtańszych urządzeń (mowa tu przede wszystkim o propozycjach działających oficjalnie na całym globie marek), ale wydawało się, że jest pewna granica, której po prostu nie sposób przekroczyć. Huawei może jednak potwierdzić dobrze wszystkim znaną zasadę: nigdy nie mów nigdy. Nadchodzący Mate 9 będzie bowiem naprawdę ekstremalnie drogi.

Jak wiemy, smartfon ma pojawić się na rynku w dwóch wersjach: z płaskim ekranem o rozdzielczości Full HD (1080×1920) lub z obustronnie zakrzywionym wyświetlaczem QHD (i zapewne AMOLED). O ile zagadką pozostaje cena tej pierwszej, to dobrze nam znany (i poważany) leakster, Evan Blass, doniósł nam, że drugi wariant, z dopiskiem Pro, ma kosztować 1300 dolarów, czyli równowartość ~5185 złotych!

Osobiście mam nadzieję, że tym razem @evleaks się myli, ponieważ Huawei musiał dosłownie upaść na głowę, aby wycenić ten model na taką kwotę. Żebyście mieli porównanie, przypomnę, że Galaxy Note 7 kosztował 899 dolarów i już to wydawało się sporą sumką, jak za smartfon. Cóż, najwyraźniej wciąż nie doceniamy chińskich producentów i ich ambicji, żeby przebić pod każdym względem bardziej „markowych” konkurentów (chcąc nie chcąc, Huawei wciąż pozostanie „chiński”).

Jeśli Mate 9 Pro naprawdę ma kosztować 1300 dolarów, to lepiej, żeby producent znalazł dobry sposób, aby usprawiedliwić tak wysoką cenę. Chyba, że potraktuje ten model raczej jako pokaz możliwości, a nie komercyjny produkt, przeznaczony dla masowego klienta (ponieważ jeśli już, to pozwolić sobie będą na niego mogli wyłącznie lepiej sytuowani użytkownicy).

Jest też możliwość (i oby był to dobry trop), że cena, podana przez Evana Blassa, dotyczy jakiejś super-hiper-ekstra-exclusive wersji, a „standardowy” wariant Mate 9 Pro będzie kosztował nie więcej niż Galaxy Note 7 w dniu premiery.

Kolejny easer, zapowiadający premierę Huawei Mate 9/Mate 9 Pro

Kolejny easer, zapowiadający premierę Huawei Mate 9/Mate 9 Pro

O ile nie pojawi się kolejny przeciek na ten temat, pozostaniemy w nieświadomości do 3 listopada. Tego dnia bowiem Huawei oficjalnie zaprezentuje Mate 9 i Mate 9 Pro.

Źródło: @evleaks

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona