Ważne

LeEco wyrasta na naszych oczach na prawdziwego giganta

Coraz więcej osób kojarzy LeEco. Chińska marka rozszerzyła swoje portfolio o smartfony zaledwie rok temu, a już teraz mówi się, że w niedalekiej przyszłości może zagrozić pozycji największych graczy na rynku. Jej popularność rośnie bowiem w iście ekspresowym tempie.

LeEco (dawniej funkcjonujące jako LeTV) w 2015 roku sprzedało 3,9 miliona smartfonów. To świetny wynik, jak na debiutanta, chociaż bez wątpienia w zdobyciu pierwszych klientów pomogła ogólna rozpoznawalność marki w Chinach (nazywana jest ona nawet chińskim Netflixem, chociaż w jej portfolio znaleźć można też wiele innych produktów i usług).

Analitycy ze Strategy Analytics przewidują natomiast, że w 2016 roku LeEco sprzeda nawet 25 milionów smartfonów, co oznaczałoby aż 541% wzrost rok do roku! Warto też przypomnieć, że jest to o około 5 milionów więcej urządzeń niż dostarczyło do rąk klientów Meizu w 2015 roku (a ten producent funkcjonuje na tym rynku znacznie dłużej).

Wszystko wskazuje na to, że LeEco w kolejnych latach będzie odnotowywać równie imponujące wzrosty. Chińczycy wkroczyli ostatnio oficjalnie do Stanów Zjednoczonych, a wcześniej do Indii, więc dystrybuują swoje smartfony (choć nie tylko) już w trzech najważniejszych rynkach na świecie (łącznie z Chinami).

*Na grafice wyróżniającej LeEco Le Pro 3

Źródło: Strategy Analytics

Komentarze

 • I†achi

  Wszyscy to wiemy. No ale kulejący soft, oraz ogromne rozmiary telefonów… Sorry, ale niech zrobią coś na poziomie Xiaomi Mi5. Bo zrobić zajebistą kobyłę 5,5 to już każdy potrafi…

  • Lump

   Po co mają robić coś na co wszystkich klientów w Chinach zagospodarowało Mi5? Co więcej wielu klientów w Chinach narzekało na małe rozmiary Mi5 stąd w S-ce Plus.

 • Preza

  Kupiłbym ich telefon ale musiałoby być na nie miui :)

 • Lump

  Brak jacka w nowych mnie zniechęcił do zakupu

 • Shad8x .

  Sam jestem posiadaczem Letv (teraz LeEco) Le One Pro i jak najbardziej polecam. Świetna jakość wykonania, stosunek ceny do jakości nie do pobicia. Z przyjemnościa go użytkuje od pół roku i jest to najlepszy smartfony jakiego miałem okazję trzymać w rękach.

 • VMortens

  Dobrze, to może w końcu nauczą się soft porządny pisać.

  • Piotr

   Zgadzam się. Sam byłem, bo już na SZCZĘŚCIE NIE JESTEM użytkownikiem tego badziewia. Od strony technicznej – niczego złego powiedzieć nie mogę… prócz tego, że raz w miesiącu wieszał się samoistnie podczas ładowanie. Soft – porażka: polsko-chińsko-angielski- niedbale przetłumaczony. Soft ciągle zawieszający się. Aplikacje nie działające.
   Zdecydowanie NIE polecam.

 • piotr c

  na telchinie jest dużo osób które posiadały i porównują LeEco do Xiaomi, w 90% wybierają LeEco. Na niektóre modele jest też MIUI. Gdyby tylko poprawili oprogramowanie, to by pozamiatali Xiaomi w PL. MIUI łatwiej się wgrywa na LeEco niż na telefony xiaomi.

 • Marcin Sawicki

  Konkurencja zawsze mile widziana.
  Dzieki temu Xiaomi i Meizu nie odlecą cenami.
  Jak mnie t-mobile nie zaproponuje dobrej ceny na słuchawkę przed świętami, to dam im szanse.
  W angielskim menu krzaków nie ma?

 • Marcin Sawicki

  Konkurencja zawsze mile widziana.
  Dzieki temu Xiaomi i Meizu nie odlecą cenami.
  Jak mi t-mobile nie zaproponuje dobrej ceny na słuchawkę przed świętami, to dam im szanse.
  W angielskim menu krzaków nie ma?

 • Norbert Nowakowski

  za 950 zł można wyrwać w chinach ich telefon w wersji 3/32 ze snapem 820 tak więc nic dziwnego że sprzedają jak ciepłe bułeczki..

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona