Ważne

Jakie wersje iPhone’a 7 cieszą się w Polsce największą popularnością?

Apple w tym roku postanowiło się nie chwalić, ile iPhone’ów 7 sprzedano w weekend otwarcia. Pierwsze, oficjalne statystyki poznamy dopiero przy okazji prezentacji wyników kwartalnych. Mimo to, większość analityków i obserwatorów jest zgodna, że tegoroczne smartfony cieszą się sporą popularnością. A jak to wygląda w Polsce? Jakie wersje najchętniej są wybierane przez Polaków?

Niestety, Apple nie zrobiło dla nas wyjątku i nie podzieliło się z nami statystykami, dotyczącymi sprzedaży iPhone’a 7 i 7 Plus. Ale za to zrobił to x-kom. Sklep przygotował kilka zestawień, dzięki którym możemy mamy podgląd na to, jaką popularnością cieszyły się poszczególne wersje tegorocznych iPhonów przez pierwszych dziesięć dni dostępności.

Oczywiście poniższe statystyki nie są reprezentatywne, ponieważ wzięto pod uwagę sprzedaż wyłącznie w jednym sklepie. I choć jest on niesamowicie popularny w naszym kraju, to klienci mają również kilka innych możliwości kupienia iPhone’a 7 czy iPhone’a 7 Plus. Mimo to, warto się zapoznać z tymi danymi.

Zacznijmy więc może od tego, która wersja cieszyła się większą popularnością wśród klientów x-komu. Większość, aczkolwiek też nie jakaś miażdżąca, wybrała iPhone’a 7 (59%). Pozostałe 41% osób zdecydowało się na iPhone’a 7 Plus.

Klienci mogą też wybierać spośród trzech wersji: z 32GB, 128GB lub 256GB pamięcią wewnętrzną. Największą popularnością (56%) cieszyła się ta druga. Wersja podstawowa, 32GB, została wybrana przez 34% klientów, natomiast pozostałe 10% zdecydowało się na wariant 256GB.

I w końcu kolory. Apple wiedziało, co robi, wprowadzając nowe wersje kolorystyczne. Czarną (ogółem) kupiło aż 80% użytkowników (49% czarną i 31% czarną błyszczącą). 10% wybrało Rose Gold, 6% złotą, a pozostałe 4% srebrną.

Powyższe dane zbierane były przez pierwszych dziesięć dni dostępności iPhone’a 7 i 7 Plus w sprzedaży w sklepie x-kom. Oczywiście smartfony wciąż można tam kupić, aczkolwiek ceny są takie, jak wszędzie i na pewno nieprędko spadną.

Artykuł powstał przy współpracy z x-kom

Źródło: x-kom, x-kom

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona