Ważne
Wiko VIEW

iPhone 7 sprzedaje się znacznie lepiej niż przypuszczano

Kolejne informacje potwierdzają, że iPhone 7 raczej nie będzie pierwszą wpadką Apple, jeżeli idzie o smartfony. Zdaniem analityków najnowsza wersja telefonu sprzedaje się bardzo dobrze – już osiągnęła 43% sprzedaży z planowanej na 3 kwartał tego roku.

Jednak iPhone nie skończył się na “Kill’em All” ;) Zdaniem firmy analitycznej  Consumer Intelligence Research Partners (CIRP), iPhone 7 osiągnął w ciągu ledwie 17 dni aż 43% z planowanej sprzedaży na cały 3 kwartał 2016. Jeżeli telefon będzie się tak szybko sprzedawał, może nie tylko osiągnąć poziom sprzedaży iPhone’a 6s, ale nawet go wyprzedzić.

Wygląda więc na to, że problemy z zamówieniami i wyprzedane poszczególne modele kolorystyczne iPhone’a 7 to nie zabieg marketingowy ze strony Apple, ale rzeczywisty efekt zainteresowania smartfonem ze strony kupujących. Według CIRP najlepiej sprzedaje się klasyczny, mniejszy iPhone 7 – z 43% osiągnął on 31% sprzedaży. Pozostałych 12% należy do jego większego kolegi, iPhone’a 7 Plus.

Jestem bardzo ciekaw, czy ktoś pokusi się o badania, na ile na sprzedaż iPhone’a 7 wpłynęły problemy Samsunga. Szczególnie wycofanie ze sprzedaży Galaxy Note 7. Decydujący dla powodzenia smartfonu Apple będzie też zbliżający się okres świąteczny. To on “ustawia” całoroczną sprzedaż urządzeń elektronicznych. W każdym razie wiele wskazuje na to, że iPhone 7 nie jest tylko “zapychaczem” między zeszłorocznym modelem, a już nazwanym “rewolucyjnym” iPhonem 8 z 2017 roku.

Źródło: BGR

Komentarze

 • AS

  Spokojnie, rekordu nie pobije. Model 6s sprzedawał się z początku wyśmienicie, gdyż system przedsprzedaży był wydajniejszy, niż rok wcześniej. Teraz pewnie jest jeszcze lepszy. Potem zainteresowanie naturalnie będzie gasło.

 • Kewin Karlos

  Wojna idzie ;)

 • anemusek

  Ja jednak poczekam na dane kwartalne Apple, a nie bełkot analityków.

 • Też mi się wydaje, że rekordów żadnych nie będzie. W kwestii innowacji chwilowy zastój, a producenci prześcigają się w mocy procesora czy liczbie megapikseli w aparacie. A Apple dodało wodoodporność, wow, coś co inni mieli już wcześniej…

 • kciukens

  Trochę mnie to dziwi biorąc pod uwagę, że to jest ogólnie jak na markę słaby model. Nie będzie rekordów a jeśli już to dzięki temu, że się Note nie spisał i trzeba było znaleźć dla niego inny model do kupienia. Ja zostaję przy 6s, oddam go tylko do espo na porządne serwisowanie i czekam do przyszłego roku na kolejny flagowiec.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona