Ważne

LG LV5 ma czerpać bardzo dużo z designu flagowego LG G5

Do sieci przeciekł render LG LV5. Smartfon nie ma być jednak następcą LG G5, a raczej jego kolejną, prawdopodobnie średniopółkową, wersją.

Design smartfonów LG może się podobać, albo nie. Problem w tym, że w tej drugiej grupie znajduje się zdecydowanie zbyt dużo potencjalnych klientów, przez co producent znajduje się w takiej, a nie innej sytuacji finansowej. Konsumenci w ogromnej większości kupują bowiem oczami, a urządzenia Koreańczyków – niestety – do najpiękniejszych nie należą. Nie „ratuje” ich nawet często niższa cena w porównaniu z podobnymi propozycjami konkurencji.

Zaraz po premierze, LG G5 został okrzyknięty najbrzydszym, tegorocznym flagowcem. Co prawda później wielu recenzentów przyznało, że po dłuższym kontakcie smartfon zdecydowanie zyskuje, lecz to i tak nie było w stanie usunąć nadanej mu na samym początku łatki.

Producent powinien więc wyciągnąć z tego naukę i porzucić ten design, albo tak go dopracować, żeby przyciągał wzrok klientów (zamiast go odwracać). Koreańczycy najwyraźniej są jednak przekonani, że LG G5 wygląda świetnie i postanowili zaczerpnąć z niego pełnymi garściami przy tworzeniu LG LV5.

LG G5 vs LG LV5

LG G5 vs LG LV5

Nadchodząca nowość prezentuje się jednak – przynajmniej w mojej opinii – naprawdę słabo. Bo choć sam przód wygląda naprawdę w porządku, to już tył przywodzi na myśl chińskie smartfony sprzed kilku lat i na pewno nie jest to pozytywne skojarzenie.

Specyfikacja LG LV5 pozostaje na razie tajemnicą, ale jest to jedyne, co może uratować ten model. Jeśli LG „wpakuje” do niego przeciętne podzespoły, to będzie to kompletna porażka.

Źródło: @OnLeaks

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona