Ważne

Huawei Mate 9 na nowych renderach. Obie wersje będą miały też nieco inny tył

Huawei Mate 9 ma trafić na rynek w dwóch wersjach: z płaskim lub obustronnie zakrzywionym wyświetlaczem. Lecz jak się właśnie okazuje, smartfony będą różniły się nie tylko od przodu, ale również od tyłu. Nieznacznie, ale jednak.

Na powyższym renderze, po lewej stronie znajduje się Manhattan, czyli Mate 9 z płaskim wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD. Po prawej natomiast umieszczono Long Island z obustronnie zakrzywionym ekranem QHD i fizycznym klawiszem Home poniżej.

Jak widać, oba smartfony różnią się również tyłami, ponieważ aparat w Manhattanie otoczony jest prostokątną obwódką, a podwójna dioda doświetlająca i laserowy autofokus umieszczono po prawej stronie. Czytnik linii papilarnych jest też kwadratowy.

Long Island z kolei podwójny aparat otoczony jest owalną obwódką, a podwójna dioda doświetlająca i laserowy autofokus znalazły się po przeciwnych stronach. Skaner linii papilarnych jest natomiast już okrągły, a nie kwadratowy, jak w Manhattanie. Trudno też nie zauważyć, że cały smartfon jest też nieco większy.

Według wcześniejszych doniesień, Huawei nie wprowadzi obu wersji na wszystkie rynki. Long Island z obustronnie zakrzywionym wyświetlaczem o rozdzielczości QHD i fizycznym klawiszem Home trafi wyłącznie do Chin. Manhattan z płaskim wyświetlaczem Full HD będzie można kupić natomiast we wszystkich pozostałych krajach, w tym w Polsce.

Huawei Mate 9

Huawei Mate 9 (“Manhattan” na górze, “Long Island” na dole)

Premiera Huawei Mate 9 zaplanowana jest na 3 listopada.

Źródło: Playfuldroid!

Komentarze

 • Marcin

  Przycisk home dla bajeru, skro czytnik i tak na plecach…

  • Chyba, że z przodu także znajdzie się czytnik. Byłaby to nowość na rynku – coś dla każdego, dające możliwość korzystania ze skanera niezależnie od tego, gdzie znajdowałby się smartfon (np. w uchwycie samochodowym).

 • Derduch

  I tak oto skończyła się moja przygoda z Mate 9. Po jakie ziobro dobrą wersje na Chiny a padaczkę na świat? Ich sprawa, Poczekam na S8.

  • Ciech

   otóż dlatego że w chinach nie obowiązują jako tako patenty. A ekran zakrzywiony jest opatentowany przez Samsunga

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona