Huawei Mate 9 ma trafić na rynek w dwóch wersjach, w tym jednej z obustronnie zakrzywionym ekranem

Właśnie pojawił się najprawdopodobniej najważniejszy przeciek na temat Huawei Mate 9. Smartfon rzekomo trafi na rynek w dwóch, i to dość znacznie różniących się od siebie, wersjach. Jedna z nich ma mieć bowiem obustronnie zakrzywiony wyświetlacz.

Mate 9 ukrywa się pod dwoma (stosowanymi wewnętrznie) nazwami: ManhattanLong Island. Pierwszy z modeli to wersja bazowa, z płaskim ekranem Full HD (1080×1920). Drugi natomiast, to propozycja do złudzenia przypominająca Samsunga Galaxy Note 7 – oczywiście za sprawą zastosowania obustronnie zakrzywionego wyświetlacza (w dodatku o takiej samej rozdzielczości, czyli QHD) i umieszczenia poniżej fizycznego klawisza domowego (co w przypadku Huawei jest nowością).

Niestety, Long Island ma podobno być zarezerwowany wyłącznie dla Chin. Na pozostałe rynki trafi Manhattan. To trochę zaskakująca decyzja – zwłaszcza w kontekście wycofania ze sprzedaży Galaxy Note 7. Na podobieństwie do propozycji konkurenta Huawei mógłby sporo ugrać. Chińczykom bowiem na pewno udałoby się “przejąć” część klientów, którzy kupili lub chcieli kupić smartfon Samsunga.

Jeśli jednak tak postanowił producent, to raczej już nic tego nie zmieni. Poniżej więc możecie przyjrzeć się dokładniej panelowi przedniemu wersji Mate 9, która trafi do Polski.

Huawei Mate 9

Huawei Mate 9

Mate 9 ma zadebiutować 3 listopada. Nieco wcześniej, bo 19 października, Huawei ma zaprezentować Kirina 960, który trafi do tego modelu. Oprócz tego procesora, spodziewamy się jeszcze m.in. 5,9-calowego wyświetlacza, 4GB/6GB RAM, 64GB/128GB/256GB pamięci wewnętrznej, podwójnego aparatu Leica (20 Mpix + 12 Mpix) i kamerki 8 Mpix na przodzie.

Zaproszenie na premierę Huawei Mate 9

Zaproszenie na premierę Huawei Mate 9

Źródło: VentureBeat, Android Headlines

Komentarze

  • Niby szkoda, że “edge” nie dla nas, ale może i ma to sens… Może Huawei nie chce być kojarzony (u nas) z produktami “podrabianymi” (any more). Teraz, kiedy marka mocno urosła w oczach konsumentów, takie zbliżanie się do samsungów mogłoby nie być miło odebrane. Możliwe też, że firma boi się reakcji ludzi ze względu na to, co ci przeżyli z “siódemkami” – w sensie, że “dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki”, a zakrzywiony Mate 9 na tej grafice do złudzenia przypomina Note’a 7, jak zresztą autor słusznie zauważył, więc o zbliżone myśli nie jest wcale trudno :’D

  • Adrian Spryszyński

    Jaka matryca wyświetlacza zastosowana jest w wersji Long Island będzie to super amoled czy raczej LCD? Jeśli super amoled to może producent ma ograniczoną dostępność do tej matrycy i dla tego ograniczył dystrybucję na rodziwy rynek chiński?

  • Wroobel

    bardzo chciałbym zobaczyć Huaweia w wersji Note :) do samsunga nigdy nie wrócę, ale rysik to jednak fajna sprawa i z chęcią bym takie cudeńko wypróbował :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona