Ważne

Huawei zaczął instalować aplikacje Microsoftu na swoich urządzeniach

W sierpniu Lenovo podpisało porozumienie z Microsoftem. Chińczycy zamierzają bowiem instalować jego aplikacje na swoich urządzeniach. Tymczasem okazuje się, że z koncernem z Redmond “zbratał” się również Huawei.

Jest to niespodzianka, ponieważ nie słyszeliśmy na ten temat do tej pory ani słowa, a sam zainteresowany też tego nie ogłosił oficjalnie. Rozmowy musiały więc toczyć się za zamkniętymi drzwiami i w zupełnej tajemnicy. Ich efekt jest już jednak widoczny – na rynku pojawił się najnowszy MediaPad M3 z preinstalowanymi aplikacjami Microsoftu.

Nie jest ich jednak wiele, bo zaledwie cztery: Word, Excel, PowerPoint i Outlook. Umieszczone zostały one w osobnym folderze pod nazwą: Microsoft. Jak na razie, MediaPad M3 jest jedynym urządzeniem Huawei z aplikacjami koncernu z Redmond na pokładzie. Ale możemy się spodziewać, że wkrótce dołączą do niego kolejne (nie tylko tablety, ale i smartfony też).

Źródło: WinFuture

Komentarze

  • Pique12

    Ciekawe czy w aktualizacjach obecnych urządzeń dorzuca te aplikacje. Nic nie szkodzi by sobie je doinstalowac samemu, jednak sam fakt dbania o starsze urządzenia będzie miłym akcentem.

    • Nie wiem czy użytkownicy, którzy już nabyli swoje urządzenia od Huaweii, takie “dorzucanie” programów odbiorą jako “dbanie o swój interes”.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona