Ważne

UMi Plus Extreme pierwszym smartfonem z Helio P20

Pierwsza połowa bieżącego roku dosłownie wysypała nam premierowe smartfony z procesorem Helio P10. Wtedy też, pod koniec lutego, Mediatek zapowiedział nową jednostkę mobilną – Helio P20, która w pierwszych urządzeniach ma zadebiutować w trzecim kwartale bieżącego roku. Ten się już kończy, ale wreszcie pojawia się obiecany sprzęt. Pierwszym z nich jest UMi Plus Extreme, na temat którego pierwsze wieści pojawiły się przed weekendem.

Helio P10 znalazł się w takich smartfonach, jak Sony Xperia XA, HTC A9S, Meizu M3 Note czy Oppo R9 – jak widzicie zatem, MediaTekowi zaufali nie tylko mniejsi gracze smartfonowego rynku, ale również ci więksi. A ostatnio mówi się, że nawet Samsung ma zacząć korzystać z procesorów MediaTeka – czy tak będzie, zobaczymy.

Tymczasem, wreszcie, poznajemy pierwsze smartfony z Helio P20. Na układ, wykonany w 16-nanometrowym procesie FinFET, składa się osiem rdzeni Cortex A53 taktowane zegarem 2,3GHz, które mają być wydajniejsze od P10 aż o 20%. Jeśli chodzi natomiast o grafikę (GPU), zamiast Mali T860 MP2 200 MHz, mamy tu Mali T880 MP2 900MHz. Nowy układ wspiera aparaty do 24 Mpix (lub podwójny 13 Mpix).

umi-plus-extreme2

UMi chwali się, że zyskało zaufanie ze strony MediaTeka, dzięki czemu może wypuścić na rynek pierwszy smartfon z Helio P20. Będzie nim, jak już wiecie, UMi Plus Extreme. Swoją nadchodzącą nowość z tym samym układem zapowiedział już też Vernee – model Mars, ale ten jeszcze nie doczekał się oficjalnej premiery.

Czym będzie się różnił od podstawowej wersji UMi Plus? Przede wszystkim właśnie procesorem – Helio P20 (zamiast P10), będzie miał też 6GB RAM (zamiast 4GB RAM) i nowszą wersję systemu – Androida 7.0 Nougat (zamiast 6.0 Marshmallow). Pozostałe parametry pozostaną bez zmian. Cena ekstremalnej wersji Plus ma wynosić 300 dolarów.

Klikając w link (poprzedni wpis na Tabletowo) dowiecie się więcej na temat UMi Plus Extreme.

Wpis powstał przy współpracy z UMi

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona