Sprzedaż iPhone’a 7 nieco niższa niż iPhone’a 6s

Tak przynajmniej twierdzą analitycy. Zdaniem firmy KGI tegoroczny flagowiec Apple sprzeda się nieco poniżej wyniku zeszłorocznego smartfonu, iPhone’a 6s. Biorąc pod uwagę wcześniejsze analizy KGI, można spodziewać się, że prognoza firmy okaże się trafna.

Zdaniem KGI, tegoroczna sprzedaż iPhone’a 7 oraz iPhone’a 7 Plus powinna osiągnąć liczbę między 70 a 75 mln urządzeń. Wcześniej prognozowano sprzedaż na poziomie o 10 mln niższą, ale ze względu na problemy Samsunga z Galaxy Note 7 oraz wyprzedaż iPhone’a 7 w przedsprzedaży, podniesiono oczekiwania. Jednak zdaniem analityków, sprzedaż tegorocznego flagowca nie powinna prześcignąć zeszłorocznego modelu.

Z dotychczasowych przecieków wynika, że Apple zamówił bądź planuje zamówić 100 mln iPhone’ów 7 u swoich dostawców. Być może firma z Cupertino liczy na większą sprzedaż, niż prognozowana (80-85 mln), a może po prostu przeliczyła się w optymizmie. Zdaniem analityków pierwszy weekend sprzedaży iPhone’a 7 był o około 20-25% słabszy niż w poprzednim roku.

Z pewnością ogromny wpływ na tegoroczną sprzedaż iPhone’a 7 będą miały zbliżające się święta Bożego Narodzenia. To wówczas właśnie ludzie wydają najwięcej pieniędzy na gadżety elektroniczne, a zarobki firm szybują w górę. Może więc zdarzyć się, że w grudniu sprzedaż iPhone’a 7 tak bardzo poszybuje w górę, że wyrówna oczekiwane przez firmę Apple 100 mln sprzedanych urządzeń.

Źródło: AppleInsider

Komentarze

 • smackthat

  No ciekawe… Jakoś na swojego muszę ponad miesiąc czekać…

  • DanSlenders

   Apple gra podażą, więc musisz czekać.

  • AS

   Produkt, na który trzeba czekać, jest bardziej pożądany. Taki zabieg psychologiczny. Poza tym możliwe, że Apple spodziewał się mniejszego zainteresowania i dlatego nie zamówił na cza tylu egzemplarzy, ile potrzebował.

   Podobnie było z Apple Watch. Wielkie promocje, materiały reklamowe, wersje ze złota, problemy z oczekiwaniem na realizację zamwień, a w rezultacie porażka sprzedażowa. iPhone’owi porażka oczywiście nie grozi, jednak zabiegi marketingowe są podobne.

 • ekw15

  Ja już swojego mat black mam w wersji 4,7 :) Na co mi ta duża 5,5 która jest ogromna większa od Galaxy Note 7

  • anemusek

   Skoro musisz to sobie tak tłumaczyć to znaczy, że nie pogardzilbys większą w miejsce karzelka ;)

 • FireFrost

  No i pelikany łyknęły telefon bez jacka.

 • Taurusileo

  „sprzedaż tegorocznego flagowca nie powinna prześcignąć zeszłorocznego modelu.”
  Skoro nie powinna, to tak musi być.

 • AS

  Prognozowanie poziomu sprzedaży na podstawie niedługiego czasu od jej rozpoczęcia przypomina wróżenie z fusów. Jedno jednak wiem. Słusznie przewidziałem, że wynik modelu 6s będzie słabszy od modelu 6. Teraz sprzedaż modelu 7 może być trochę słabsza, os modelu 6s. Będzie to zgodne z malejącą sprzedażą tego typu urządzeń. Jednak czy tak się stanie? Zobaczymy. Obstawiam jednak, że poziom sprzedaży siódemki będzie zbliżony do wersji 6s. Choć raczej na mińus.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona