Ważne

Nie tylko Galaxy Note 7 niebezpieczny dla ludzi, Samsung pozwany do sądu w związku z Galaxy S7 Edge

Ostatnio najczęściej poruszanym tematem jest najnowszy Galaxy Note 7 oraz jego problem z wybuchającymi bateriami. Mieliśmy już 35 potwierdzonych przypadków, przez co samsungowski Notes stał się niebezpiecznym smartfonem. Kolejne doniesienie o wypadku spowodowanym wybuchem urządzenia nikogo już raczej nie dziwi. Jednakże tym razem głównym bohaterem nie jest Samsung Galaxy Note 7, a jego starszy brat – Samsung Galaxy S7 Edge.

Poszkodowanym jest Daniel Ramirez, któremu podczas prac budowlanych w Ohio zapalił się Galaxy S7 Edge, znajdujący się w kieszeni jego spodni. Wypadek ten spowodował stopienie się spodni Ramireza oraz liczne poparzenia drugiego i trzeciego stopnia. W efekcie mężczyzna musiał przejść szereg bolesnych zabiegów przeszczepu skóry.

Wczoraj Daniel pozwał Samsunga za wypadek i poniesione obrażenia, a w swoim wniosku umieścił zdjęcia urządzenia i odniesionych ran. Pozew złożony przez Ramireza jest póki co pierwszym tego typu, jednak niewykluczone, że będzie też ostatnim.

Samsung przeżywa teraz kryzys wizerunkowy przez problemy z Galaxy Note 7. Internet oczywiście nie wybacza takich rzeczy, co oprócz wszelakich dyskusji skutkuje też dużą liczbą memów. Czyżby historia miała zatoczyć koło z Galaxy S7 Edge? Oby nie, ale jeżeli tak będzie, niech nie cierpią na tym użytkownicy tych urządzeń.

Źródła: ClassAction 1ClassAction 2, Phone Arena

Komentarze

 • aga

  ; Wczoraj Daniel pozwał Samsunga za wypadek i poniesione obrażenia, a w swoim donosie umieścił zdjęcia urządzenia i odniesionych ran ; Autorze tekstu czy słowo ; donos ; jest w tym przypadku odpowiednie?

 • Marcin W.

  Dokładnie to samo zdarzyło się miesiąc temu z iphonem 6 (wystarczy wpisać – iphone exploded i mamy jakieś 2 strony linków z sierpnia tego roku), tam też gość pozywa apple. O innych markach nie słychać, bo w rok sprzedają tyle sprzętu, ale Samsung w tydzień…
  Jak już wielokrotnie pisałem – to elektronika, działo ludzkich rąk, a my nie jesteśmy doskonali, więc nasz sprzęt nigdy nie będzie.
  To samo było z Teslą i ich autopilotem…
  Elektronika nigdy nie będzie w 100% bezpieczna.

  • Kuba

   Zgadza się takie wypadki nie są nieuniknione, zawsze coś takiego może się przydarzyć. Lecz, bez przesady, nie na aż taką skalę jak jest to w przypadku Note 7.

   • Marcin W.

    Wynika ta to z tego ze w jakies partii cos porabali z bateria wiec bedzie to dotyczyc tej dsnej partii.. Dlatego sprawdzaja i daja nowe telefony.

 • Generau

  Już mistrz Leonardo mawiał , Baterie tak mają że wybuchają . I jeszczek jedno. Samsung pozwany w związku z Note7 a nie przez Note 7 . Bo wiesz to tak jakby ten no wiesz hehe

 • ja€ek

  oj czepiacie się redaktora, że ma problem z formułowaniem zdań. …ale ale.. co to za dziwny wniosek, że pozew niejakiego Ramireza miałby być ostatnim? z kontekstu wątku wynika raczej, że może nie być ostatnim. :P

 • Alec

  Warto wspomnieć o wcześniejszej zdarzeniu, również z udziałem S7 Edge. Wybuch podczas ładowania przez noc, w wyniku czego spłonęło mieszkanie..zawinił dostawca baterii?? Posiadam zarówno model S7 jak i S7 Edge.. jak widać nie tylko Note 7 boryka się z wadliwymi bateriami! Teraz pozostaje czekać na wybuchające S7 ;-)

 • Stefan P.

  Zauważalna jest pewna tendencja. Otóż wszelkie problemy techniczne (nie tylko u producentów elektroniki, a nawet czegokolwiek), występują tylko i wyłącznie wśród znanych, a przede wszystkim bogatych marek. Brak informacji o dziadowskich firmach produkujących buble, za które ciągane są po sądach, by otrzymać odszkodowanie. No może się mylę i faktycznie tanie znaczy najlepsze ;)

  • Glee

   Występują, tylko dlatego, że wszystkie bubleb są już niesprawne po wyjęciu z pudełka ( ͡° ͜ʖ ͡° ) – także tanie nie znaczy najlepsze

   • Polak32

    Dokładnie note i s7 jest tego przykladem

 • Rav-X

  Dobrze, że Samsung nie używa atomowych baterii, bo przez nich ludzkość by wyginęła :D

 • Kuba Sojka

  To dobrze że wybrałem markę sony , a nie samsunga, a popierwsze spodziewałem się czegoś takiego że u jakiegoś producenta coś wybuchnie.

  • VMortens

   Ogniwa tej marki też mają całkiem sporą historię podobnych wypadków…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona