Ważne

Android Nougat trafi na Galaxy Note 7 w ciągu najbliższych trzech miesięcy

16 sierpnia w Polsce ruszy przedsprzedaż Samsunga Galaxy Note 7. Wiemy już, jakie korzyści otrzymają wszyscy, którzy kupią go do końca tego miesiąca (Gear VR2 i pakiet Guard). A kiedy możemy się spodziewać aktualizacji systemu najnowszego urządzenia z portfolio koreańskiego koncernu?

Chyba wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że zaprezentowany zaledwie kilka tygodni temu Galaxy Note 7 działa pod kontrolą Androida w wersji 6.0.1 Marshmallow z najnowszą edycją nakładki TouchWiz, która została mocno odświeżona i przeprojektowana. Ale o ile nowy TouchWiz może cieszyć, tak większą radość z całą pewnością sprawi użytkownikom, którzy wejdą w jego posiadanie, najnowsza wersja systemu od Google.

Android 7.0 Nougat, bo o nim mowa, ma trafić na Galaxy Note 7 „tak szybko, jak to tylko możliwe” – i to wiemy już od jakiegoś czasu. Jakieś szczegóły, bliższe informacje? Tak, wreszcie coś się ruszyło. Koh Dong-jin, CEO Samsunga, miał potwierdzić, że Nougat zostanie udostępniony dla Galaxy Note 7 w ciągu najbliższych dwóch-trzech miesięcy. A to pozwala nam sądzić, że do połowy listopada (bezpieczniej: do końca roku ;)) aktualizacja powinna być faktycznie dostępna.

Koh Dong-jin zapewnił również, że przed wypuszczeniem finalnej wersji systemu, oprogramowanie przejdzie szereg testów beta, by wyeliminować ewentualne problemy z brakiem stabilności.

Na koniec przypomnę jeszcze tylko, że Galaxy Note 7 w ręce pierwszych Polaków trafi 16 września, czyli miesiąc po rozpoczęciu przedsprzedaży.

źródło: sammobile

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona