Ważne
Wiko VIEW

Samsung Cloud już na pierwszych egzemplarzach Galaxy S7/S7 edge

Pod pierwszymi wrażeniami z użytkowania Samsunga Galaxy Note 7 i w tak zwanym międzyczasie pojawiło się sporo pytań czy i kiedy Samsung Cloud zadebiutuje na innych urządzeniach koreańskiego koncernu. Co prawda podczas konferencji wprowadzającej wspomniany produkt nie zostało na ten temat powiedziane nic, pierwsze informacje właśnie spływają. W dodatku w najlepszej formie – już gotowej aktualizacji dla jednego z modeli.

Okazuje się bowiem, że we Włoszech została udostępniona aktualizacja oprogramowania dla dwóch tegorocznych flagowców z bezrysikowej serii – Galaxy S7 i Galaxy S7 edge. Nowa wersja wprowadza przede wszystkim usługę zapowiedzianą wraz z premierą Galaxy Note 7, czyli Samsung Cloud, ale nie tylko.

Paczka waży 152MB i zawiera poprawki bezpieczeństwa z sierpnia, jak również poprawki związane z funkcjonowaniem modułu Bluetooth i NFC.

samsung-cloud-s7-aktualizacjaAktualizacja udostępniana jest stopniowo, więc wkrótce powinna zawitać również do Galaxy S7/S7 edge z polskiej dystrybucji. Oczywiście będzie ją można pobrać bezprzewodowo, jak każdą OTA. Tymczasem możecie spróbować wymusić znalezienie aktualizacji ręcznie – w ustawieniach swojego smartfona.

źródło: gsmarena

Komentarze

 • Paweł

  W tekście przydała by się informacja ile tej chmury będzie. 5 Giga niczego nie urywa :(

  • Monstrual

   15 GB bezpłatnie. I tak d_py nie urywa, bo do tej pory Samsung współpracował w tym zakresie z OneDrive (100 GB przestrzeni bezpłatnie). Usługi tego typu świadczone pod własną marką z reguły nie utrzymują się długo na rynku, bo są mniej uniwersalne niż wspomniany np. OneDrive, dostępny na wszelakiej maści urządzeniach i kompatybilny z różnymi systemami operacyjnymi.

   • The_Ecki

    Ja tam mam 2x po dwa lata na 100 GB w Google Drive i na razie jestem zadowolony.

   • Nie wspominając o kompletnym braku profesjonalizmu – np. chmura Asusa po dwóch latach (na tyle była dawana z nowymi tabletami Asusa) kasowała pliki bez ostrzeżenia.

  • Bo tego w sumie nie wiadomo ;)

   • Paweł

    A to przepraszam :( W komentarzach pod źródłem widziałem coś o 5 GB (i w artykule o Note) a @monstrual:disqus pisze o 15. Oczywiście mam nadzieję że będzie to ta większa wartość :) Pozdrawiam!

 • Ilyushin

  Funkcjonalność dodawana jest bezpłatnie i niewykluczone, że oferowana przestrzeń będzie większa.

  Dodanie Samsung Cloud nie wyłącza możliwości korzystania z innych, podobnych usług.
  Warto dodać, że smartfony Galaxy S7/S7 EDGE wyposażone są w slot karty SD, dzięki czemu pamięć urządzenia możemy rozszerzyć aż do 200 GB.

  ———————————–
  Ambasador marki Samsung

 • Sebo

  Wczoraj dostałem tą aktualizacje na Edgu, w opisie tak samo widniało info i usłudze Samsung Cloud, jednak po aktualizacji nigdzie nie ma żadnej apki Samsung Cloud.

  • AAC

   Samsung Cloud jest w ustawieniach

   • Sebo

    Rzeczywiście, nie zauważyłem :) Dzięki.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona