Wiko VIEW

Cool 1 – tak będzie się nazywać pierwszy wspólny smartfon LeEco i Coolpad

Cool 1 – tak ma się nazywać pierwszy smartfon, stworzony wspólnie przez LeEco i Coolpad. Poznaliśmy też wygląd tego modelu oraz część jego specyfikacji technicznej.

Jeśli zastanawiacie się, co wspólnego ma ww. dwójka, to musicie wiedzieć, że po niedawnym zakupie LeEco stał się największym udziałowcem Coolpada. Obaj giganci mają od teraz współpracować na wielu płaszczyznach, a jedną z nich są oczywiście smartfony. Postanowiono nawet stworzyć wspólne dziecko – Cool 1.

LeEco i Coolpad zaczynają od razu z przytupem, ponieważ ma to być propozycja z najwyższej półki: 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD (1440×2560), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530, 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej w standardzie, czytnik linii papilarnych, akumulator o pojemności 3500 mAh i podwójny aparat główny. Może być lepiej? OK, może, ale taki zestaw spokojnie można nazwać flagowym.

Cool 1 - pierwszy wspólny smartfon LeEco i Coolpad

Cool 1 – pierwszy wspólny smartfon LeEco i Coolpad

Na razie zarówno LeEco, jak i Coolpad milczą na temat daty premiery Cool 1. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że nagle zrobiło się o tym urządzeniu naprawdę głośno, powinniśmy się spodziewać jego debiutu w najbliższych tygodniach.

Źródło: GizChina, Phone Radar

Komentarze

  • Z ciekawości zacząłem sobie przeglądać ofertę zarówno LeEco, jak i Coolpada i szczerze mówiąc bez większego szału. Oczywiście, LeEco wypada na tle Coolpada znacznie lepiej i posiadając w portfolio urządzenia ze specyfikacjami z najwyższych półek, wydaje się być bardziej premium. Niemniej jednak, praktycznie cała oferta klepana jest na jedno kopyto. Nawet ich “iPhone” – Le 2 Pro – jest mocno w ich stylu.
    Swoją drogą, Cool 1 designem i podzespołami bardziej nawiązuje do urządzeń ze stajni LeEco, aniżeli Coolpada, zastanawiam się jak będzie pozycjonowany. No, chyba że mamy tu do czynienia z tworzącą się reprezentacyjną submarką, odwalającą robotę na podobnej zasadzie, co Nubia w ZTE – pokaz siły i możliwości :D

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona